Skocz do zawartości
Phantom_

Q6600 czy przejście na AM3?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny zestaw to:

1) C2D E5200 + Thermalright Ultima 90i

2) ASUS P5QL-E

3) Gigabyte Radeon HD6850

4) Hitachi 320GB SATA

5) 2GB RAM (GoodRam)

6) PSU Corsair 450W

 

Całość, poza kartą graficzną i dyskiem twardym, została zakupiona w październiku 2008 r. Niedawno, po awarii Radeona HD4850, wymieniłem kartę graficzną na wyższy model i zastanawiam się nad tym, czy nie przejść na procesor 4-rdzeniowy, żeby zrównoważyć cały zestaw. Poza tym spotkałem się z opiniami, że już dla HD4850 2-rdzeniowy procesor stanowił ograniczenie.

 

Na tę chwilę rozważam:

1) zamianę E5200 na Q6600 i dokupienie jednej kości RAM (2GB),

2) sprzedaż procesora, płyty głównej i pamięci i zastąpienie ich AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3, Gigabyte 870A-USB3 rev.3.1 i GoodRam 4GB 1333MHZ, czyli bez niespodzianek, trzy kolejno polecane podzespoły dla zestawu za 2000 zł na lipiec 2011.

 

Ostatnio skłaniam się bardziej ku temu 2. rozwiązaniu, głównie dlatego, że używany Q6600 potrafi kosztować niemalże tyle samo co wskazany Phenom, w cenie 2GB DDR2 można mieć 4GB DDR3, a ta płyta główna Gigabyte'a ma choćby lepiej rozmieszczone złącza PCI-E. Zastanawia mnie tylko, czy nie będę musiał zmienić radiatora na procesorze i zasilacza, choć to dotyczy chyba obu scenariuszy.

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wszystko, co było w zestawie. Nie powinno być problemów z instalacją, pod warunkiem że zapinka i sam montaż w przypadku AM3 wygląda tak samo jak przy AM2:

 

Ultimate CPU Cooling Solutions! USA

HardwareLogic: Reviews - Thermalright Ultima 90I CPU Cooler

==============

Ktoś może pomóc w tej kwestii: Q6600 czy przejście na AM3? - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne ? Powiedzmy, że nie chcę wydać więcej niż 900-1000 zł. Właściwie jestem już niemal zdecydowany na AM3, mało tego, zacząłem zastanawiać się nad Intelem i5 2500, ale chyba nie potrzebuję aż tak dobrego procesora. Zestaw ma być przede wszystkim pod Battlefield BC 3.

==============

 

Proszę się zapoznać z regulaminem działu.

Klaus

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...