Skocz do zawartości
szyman12

Niskobudżetowa modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja koleżanka kupiła komputer. Kupiła go za 100 zł od znajomego który też nie zna się na komputerze [piszę to w ramach ciekawostki, zobaczycie poniżej dlaczego ;)]. Oto dane techniczne:

 

Komputer hp dx2200MT

Procesor - Pentrium D 3 GHz

Pamięć - 2 GB

Karta graficzna - Zintegrowana [ATI X300]

Zasilacz - Modecom Feel III 350 W [ajjjj... :roll: ]

 

Komputer będzie używany do gier (np. Simsy 3, GTA san andreas, ] i do korzystania z internetu. Informuje też, że ta koleżanka za bardzo nie ma pieniędzy, więc chce to zrobić tanim kosztem :-|

 

Zastanawiam się czy jest sens zamieniać tego Pentrium D na jakiegoś Dual-Core czy coś takiego? Czy będzie mocna różnica w wydajności?

Druga rzecz jaką by tu wybrać kartę graficzną, chyba tutaj wchodziłaby używane więc co byście proponowali do tych gier ?

I trzecia rzecz - Feel <_< . Jaki byście polecali zasilacz, by go zastąpić (najlepiej również używka, ale dobra), i czy ja jako aż nie aż tak mocno doświadczona osoba w tych sprawach dałbym radę sam go wymienić?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale coś koło 200-250 zł.

 

Więc chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno zasilacza + karty graficznej, a zostawienie sobie narazie procesora [bardzo możliwe, że będzie dalsza modernizacja, ale dopiero w okolicach października).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji technicznej c2d nie wsadzisz, z 2 rdzeniówek to tylko pentiumy 8xx i 9xx np. link, co do grafiki jeżeli może być używka to link a jeżeli nówka to link. 9500gt ddr2 jest lepsze :) i powinno zostać jeszcze jakieś 100zł na zasilacz

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz narazie ujdzie feel III aż taki zły nie byl , zakup tą grafe co podal andrew reszte kasy odłóż, dozbieraj troche kasy i zakup procka z płytą ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem, zagubiłem się :roll: To jak to jest z tym FEELem III, wymieniać go w końcu czy nie? Bo piszą, że III aż tak awaryjna to nie jest... <_<

 

A jeżeli tak to czy zamiast tej Delty zaproponowanej przez andrew777, może być COOLERMASTER 400W?

Edytowane przez szyman12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...