Skocz do zawartości
Zaknafar

Co zmienić płyte procesor i ram czy grafike?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio trochę wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy i jego opłacalność zakupu więc zwracam się o poradę.

Ostatnim czasem nowe gry już tak ładnie nie śmigają na wysokich ustawieniach i trzeba

 

Mój obecny sprzęt

proc E8400 Z OC na 4.3Ghz

płyta ASUS P5Q-E

ram APOGEE GT DDR 2 1150 Mhz 2x2 gb lecą sobie na 1200Mhz

grafika Gigabyte Radeon HD4870 512Mb bodajże idzie 850 /1100

zasilacz Corsair TX650w

 

i teraz pytanie co się w tym momencie bardziej kalkuluje przy budżecie ok 1600zl :

 

opcja 1 - wymiana grafiki na mocniejsza w przedziale GTX570 - GTX580

 

opcja 2 - zostawienie obecnej grafiki a wymiana

Płyty na ASUS P8P67 PRO Rev 3.0

Proca na Intel Core i7-2600K

Ram na Corsair Vengeance 4GB 1600MHz

 

 

opcja 3 nic nie zmieniać chwilowo dozbierać drugie tyle i dopiero za parę miesięcy kupić całość, czy w ogóle jest sens wymieniać te elementy pojedynczo ? czy wzrost wydajności odczuję dopiero po zmianie i grafiki i procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja 1 - wymiana grafiki na mocniejsza w przedziale GTX570 - GTX580

 

Wtedy będziesz na narzekał, że masz częste spadki FPS przez 2-rdzeniowy procesor.

 

opcja 2 - zostawienie obecnej grafiki a wymiana

Płyty na ASUS P8P67 PRO Rev 3.0

Proca na Intel Core i7-2600K

Ram na Corsair Vengeance 4GB 1600MHz

 

To samo co wyżej tylko, że zamiast procesora karta graficzna.

W grach HT nie za bardzo Ci się przyda.

Sandy Bridge a szybkość pamięci - i7 2600K

 

2500k, P67 Pro3, 4/8GB 1333MHz CL9 ~1300zł

Sprzedajesz to co masz i możesz kupić HD6950/GTX 560 Ti/GTX 570.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienił samą grafikę na coś pokroju hd5870/hd6950 spokojnie ze dwa latka na tym pociągniesz, 1600zł to raczej za mało żeby zmieniać całą platformę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienił samą grafikę na coś pokroju hd5870/hd6950 spokojnie ze dwa latka na tym pociągniesz, 1600zł to raczej za mało żeby zmieniać całą platformę <_<

 

Problem w tym, że GTX 570 będzie starsznie ograniczony przez dwurdzeniowy procesor, więc nie jest to specjalnie mądre rozwiązanie. Przyrost wydajności nie będzie w wypadku takiego rozwiązania zbyt duży. Lepiej zrobić tak jak zaproponował andrew777.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi dużo rozjaśniliście mi w temacie.

Czyli najrozsądniejszym wyjściem będzie coś takiego :

 

płytka ASUS P8P67 LE Rev.3.0 a czy ASUS P8H67 Rev.3.0

proc Intel Core i5-2500K

ram Kingston 4GB DDR3-1333 x2 (skoro nie ma różnicy wiec po co przepłacać)

 

do tego wkładam swoja grafikę a w miedzy czasie szukam kupca ma moje graty i po sprzedaniu kompletu (płyta proc ram grafa) kupuje wtedy coś pokroju gtx 560ti lub lepiej w zależności od stanu konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi dużo rozjaśniliście mi w temacie.

Czyli najrozsądniejszym wyjściem będzie coś takiego :

 

płytka ASUS P8P67 LE Rev.3.0 a czy ASUS P8H67 Rev.3.0

proc Intel Core i5-2500K

ram Kingston 4GB DDR3-1333 x2 (skoro nie ma różnicy wiec po co przepłacać)

 

do tego wkładam swoja grafikę a w miedzy czasie szukam kupca ma moje graty i po sprzedaniu kompletu (płyta proc ram grafa) kupuje wtedy coś pokroju gtx 560ti lub lepiej w zależności od stanu konta.

 

Dobra myśl, ale skoro masz e8400 wykręconego na 4,3GHz, to spokojnie by Ci pofrunęła 6850/6870, wbrew temu co koledzy mówią. W chwili obecnej obniża wydajność u Ciebie nie proc (który tak wykręcony wciąż daje radę), ale karta (która nota bene też ostatnim złomem jeszcze nie jest). Z ciekawości - z jakimi grami masz problem?

 

Ale tak poza tym to wymiana całego sprzętu ma swój sens (o ile ceny jezcze nie spadną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra myśl, ale skoro masz e8400 wykręconego na 4,3GHz, to spokojnie by Ci pofrunęła 6850/6870, wbrew temu co koledzy mówią.

 

Do HD6850 przydałby się już czterordzeniowiec, do HD6870 tym bardziej. Dzisiejsze gry wykorzystują już cztery rdzenie, więc nie ma co się dziwić, że procesor czasem już nie wyrabia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no to dałeś mi do myślenia, bo jestem w podobnej sytuacji, co autor tematu, z tym że mam już HD6850 i zastanawiam się, czy nie lepiej pozostać przy tym Phenomie, bo karta i tak nie jest z najwyższej półki. W dodatku z przejściem na i5 wiąże się konieczność zmiany coolera (Thermalright Ultima 90i) i chyba też zasilacza (Corsair 450W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta asrocka ma otwory montazowa takie jak w lga775 jak masz taki zestaw montazowy w tej ultimie to powinna pasować.

Nowe procki od Intela są energoszczedne i spokojnie mozesz zostawić zasilacz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem potwierdzenie z supportu, że na AM3 montaż Ultimy 90i wygląda tak samo jak na AM2. Co do 1155, to w znalazłem temat na jednym z zagranicznych forów, w którym gość prosił o poradę, jak podkręcić 2500k i w sigu miał podaną Ultimę 90i jako cooler. Bardziej martwi mnie to, jak mogą się kształtować temperatury takiego 2500k, jeśli niekręcony c2d w stresie ma ~50*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...