Skocz do zawartości
Zulok

Projekt obudowy drewnianej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem przedstawić projekt obudowy, którą mam zamiar wykonać w najbliższym czasie. Jako że nie mam dużego doświadczenia w moddingu to chciałem poznać opinie i uwagi bardziej doświadczonych osób na forum.

Czym obudowa powinna się charakteryzować:

- duża by chłodzenie wodne oparte o pompę C.O. bez problemu się zmieściło

- większości z drewna (takie mi się podobają), a jako że z drewna to głównym motywem będą drzewa

- musi się dobrze wyglądać, ale bez żadnych udziwnień (oparta o standardowy kształt prostopadłościanu)

- musi być funkcjonalna (prosta wymiana podzespołów)

- cicha

 

To może od początku

 

Stelaż będzie się składał z profilu metalowego 15 mm (aluminium odpada, bo nie mam do niego spawarki), wszystko pospawane, żadnych śrub czy kątowników.

Dołączona grafika

Wymiary stelaża to: wysokość 67 x 25 x 60 cm.

Boki, przód i góra będą drewniane (grubość ok. 1,5 cm) (chyba całe będzie z dębu lub tylko przód a reszta świerk).

Boki będą na zawiasach otwierane do tyłu jak na zdjęciu poniżej.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na zdjęciu 3 widać chłodnicę (to zielone, chyba z peugota 206 ) sprawdza się świetnie w moim aktualnym zestawie, więc ją użyje. Chłodnica razem z cieczą chłodzącą trochę waży i deska 1,5 cm mogłaby tego nie utrzymać, dlatego cały bok będzie przyklejony do kawałka blachy, do której będą przytwierdzone zawiasy.

Tutaj nasuwa mi się pierwsze pytanie, jako że bok będzie przyklejony do blachy (myślałem nad wkrętami, ale chyba bez nich będzie to bardziej estetycznie wyglądać) to, jakiego kleju użyć by związał metal z drewnem?

Dołączona grafika

Kolejną sprawą jest okno w lewym boku. Kształt będzie miało jak na zdjęciu wyżej. Okno z plexi i na nim narysuje (a raczej osoba, która ma większy talent artystyczny niż ja) drzewo farbami do szkła by rysunek by taki półprzezroczysty (jeszcze nie wiem, jaki dokładnie, nie sugerujcie się tym, co na zdjęciu). Plexia będzie podświetlana , ale nie zwykłymi katodami tylko chciałem zastosować tego typu neon

NX1 NEON GIETKI 1,2 MM RÓŻNE KOLORY (1699280767) - Aukcje internetowe Allegro

 

będzie się znajdował w rowku w drewnie i będzie na około okna z plexi. Myślę, że będzie to fajnie wyglądać.

Świecić będą również nóżki obudowy.

Dołączona grafika

Będą zbudowane z walca z drewna o wymiarach średnica 6 cm i grubość 2 cm na to walec z plexi o grubości 0,5 cm. W każdym kawałku plexi będzie zamontowana zielona dioda . Tu również mam pytanie, jakiego kleju użyć by skleić drewno z plexom ?

Dołączona grafika

Co do panelu przedniego to u góry będzie przycisk power, reset i diody; później

Usb, audio; kontroler 4 wentylatorów; rezerwuar ; napęd i wentylator 14 lub 12.

Przyciski, zaślepki i pokrętła będą z drewna (dla kontrastu użyje orzecha włoskiego który jest ciemniejszy niż dąb)

Rezerwuar również będę sam robił, będzie zajmował dwie zatoki 5,25(przód plexia 1 cm reszta 0,5 klejone silikonem), przed podświetlany i na to kawałek cienkiej deski z wyciętym jak na zdjęciu wzorem, myślę, że będzie to wyglądać zajebiście :)

 

A co do samego układu WC to jak już pisałem posiadam już jeden. Użyje w projekcie: pompa C.O., chłodnice, o której pisałem wyżej, rezerwuar, który zrobię i bloki, które już zrobiłem na CPU, NP, GPU. A jak zrobię obudowę to wymienię sprzęt na nowy i do tego dojdą jeszcze bloki na sekcje zasilania i może na Ram.

Jeszcze ostatnio myślałem nad drewnem, który użyje i doszedłem do wniosku, że klejenie desek może być trochę uciążliwe i czy by nie użyć sklejki 1cm- 1,5 cm i na to przykleić fornire dębową. Tylko czy to nie będzie wyglądało tak samo dobrze jak użycie litego drewna? Gdzie najlepiej szukać forniry i czy się ją trudno kładzie, bo nigdy z tym nie robiłem?

 

Chyba już wszystko, co chciałem to opisałem, napiszcie, co o tym myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jak najbardziej żyje :)

Doszedłem do wniosku że muszę lepiej zaplanować obudowę, ma być nie tylko ładna ale i funkcjonalna, ma się szybko rozkładać. Uczę się Sketchup'a by zrobić nowy model bo jak raz zespawie obudowę to trudno będzie wprowadzą zmiany np. gwintować itp.

Kompletuje jeszcze części, mam już wszystko do konstrukcji metalowej, jeszcze tylko drewno muszę kupić.

Ostatnio też zacząłem planować nowe bloki na CPU i RAM więc chyba pierwsze to zrobię, a później się obudowy chwycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...