Skocz do zawartości
yoshik

Poszukiwane małę dla dużego.

Samochodziki  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który warty uwagi?

    • Suzuki Ignis II
      0
    • Daihatsu YRV
    • Toyota Yaris Verso
    • Suzuki Swift
    • Daihatsu Terios
      0
    • Ford Fusion


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o drogę pytam.

Mianowicie jako ,że moje Polo powoli staje się męczarnią na kółkach dla mnie,przy 100 kilogramach i dwóch metrach nie wysiada się zbyt łatwo, postanowiłem poszukać czegoś nowego. Wybór, trochę może wydać się dziwny ale akurat ten rodzaj aut mi wpadł w oko.

Każda opinia mile widziana, te nie miłe też.

+Daihatsu YRV

Miłość od pierwszego Jpg'a. Ot jak pierwszy raz zobaczyłem od razu orzekłem ,że oto on. Niestety minus iż na wyspie zwanej Irlandią ciężko dostać. Koszt nie wygórowany około 1,5tyś , 3tyś jeżeli chciałbym ściągnąć coś mocniejszego z UK.

+Suzuki Ignis

Pseudo 4x4 plus podwyższone zawieszenie plasuje to autko na czele,śnieg dla irlandczyków to zło niczym diabeł, tak więc przy "niespodziewanych" opadach takie wspomaganie było by bardzo pomocne. Wersja Sport jest dość kusząca.

+Suzuki Wagon R+

Taki kwadracik na kółkach. Taki Ignis tylko ,że bardziej miejski

Plus : Ford Fusion,Toyota Yaris Verso, inne?

Generalnie poszukuje czegoś małego, ot po prostu mimo swojego wzrostu źle się czuje w dużych autach, spalanie nie jest najważniejszym kryterium tak dużo kilometrów nie robię, bardziej stawiałbym na przyjemność z jazdy czy też możliwości, np Ignis mimo swojego całego uroku jaki ma, posiada minus w postaci tylnej kanapy. Nawet po złożeniu nie uzyskujemy w miarę płaskiej powierzchni.

Budżet rozpięty między 2,000 a 4,000.

Drogie Bojownictwo pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem o jakich rocznikach mowa.

2. Nie wiem o jakiej walucie mowa i nie chce mi się zgadywać, szukać po necie i przeliczać.

3. Pojęcia nie mam - tak jak pewnie większość userów tego forum - o specyfice rynku irlandzkiego, popularności marek etc.

4. Wiem za to, że yaris verso to najbrzydszy samochód świata, z resztą w UK chyba nawet zajął 1 miejsce wśród 10 najbrzydszych.

 

Jednym słowem obstawiam, że niekoniecznie odpowiednie forum ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem o jakich rocznikach mowa.

2. Nie wiem o jakiej walucie mowa i nie chce mi się zgadywać, szukać po necie i przeliczać.

3. Pojęcia nie mam - tak jak pewnie większość userów tego forum - o specyfice rynku irlandzkiego, popularności marek etc.

4. Wiem za to, że yaris verso to najbrzydszy samochód świata, z resztą w UK chyba nawet zajął 1 miejsce wśród 10 najbrzydszych.

 

Jednym słowem obstawiam, że niekoniecznie odpowiednie forum ;]

 

1) 2002-2005, mój błąd pisałem dwie wersje i wrzuciłem nie pełną.

2) Euro

3) Szukam opinii o w/w autach, ewentualnie alternatyw, nie robię ankiety w stylu miss popularności bo to mnie kompletnie nie interesuje. Ważna jest dla mnie kwestia czy ktoś miał z tymi samochodami styczność i jak je ocenia, a dział motoryzacji to chyba odpowiednie miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ankiecie jest Swift, więc coś mogę napisać. Jeżeli masz takie wymiary jakie masz to odpuść Swifta, jest po prostu dość ciasny. Wersja 1,3 (nie wiem jak 1,5), piąty bieg nie istnieje. Mniejsza górka lub zawieje wiatr i już trzeba redukować :D Żeby coś wykrzesać z tej kosiarki trzeba całkiem wysoko kręcić. Spalanie przy dość dynamicznej jeździe to 7/100 powiedzmy 50/50. Spalanie przy dynamicznej jeździe w trasie może dojść nawet do 9/100 zależnie od warunków pogodowych. Jeżeli chodzi i eksploatacje (naprawy itd. itp.) jestem bardzo zadowolony z zakupu :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w pracy ma Suzuki Ignis, kupił używkę, nie pamiętam który rocznik ale pewnie coś kolo 2005, przez ostatni rok z tego co wiem to raczej nie miał żadnych problemów po za eksploatacją czyli opony, oleje itd.

Silniczek 1.3, mówił, że jedzie to nawet fajnie, szaleństwa nie ma ale też nie jest najwolniejszy na drodze. Wcześniej miał lanosa 1.5 wiec pewnie jest to trochę szybsze od daewo. :P

Niestety o wnętrzu czy komforcie nic nie mogę powiedzieć bo nigdy nie siedziałem w środku, jedynie widuje je z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...