Skocz do zawartości
darman

Router działa, neta brak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały problem. Posiadam router Edimaxa z podłaczonymi do niego dwoma komputerami (rozdziela mi łącze internetowe). Rano net był na obu komputerach, jednak przez cały dzień mnie nie było w domu, a była dość potężna burza. Wieczorem, po moim powrocie okazało się, że na drugim komputerze nie ma dostępu do internetu, a jedna z dwóch zielonych diod na routerze (ta od LANu, obrazująca połaczenie z drugim komputerem) się nie świeci. W Windowsie XP widnieje przekreślony monitorek "brak dostępu do sieci", a gdy z braku laku chciałem wgrać jeszcze raz sterowniki do routera na drugim kompie, wywaliło mi komunikat, iż nie można się połaczyć z kartą sieciową (nie odpowiada). Na pierwszym kompie jest wszystko ok, net śmiga.

 

Stąd pytanie, czy brak dostępu do neta na drugim komputerze to wina routera, a może kabla łączącego kartę sieciową drugiego kompa z routerem? Trzecia opcja to właśnie karta sieciowa (zintegrowana z płytą główną) na drugim kompie - czy mogło się z nią coś stać i czy burza mogła być tego przyczyną?

Oba komputery są podłączone do dwóch różnych listew przeciwprzepięciowych (czy jak to się tam zwie).

 

Bardzo proszę o odpowiedź. Więcej danych technicznych mogę podać jutro. Karta sieciowa na niedziałającym kompie to realtek jakiś-tam, łącze neostrada, router edimax ar-7084ga. Komputery są na lanie, wifi wyłączone. Przed zepsuciem i po zepsuciu dostępu do sieci nie było nic kombinowane z oprogramowaniem czy sterownikami. Antywirus czy firewall na pewno nie blokuje dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak trudno wziąć inny kabel i sprawdzić drugi komputer z działającym portem routera? Zajęłoby to mniej czasu niż napisanie tego tematu i od razu odpowiedziałoby na pytanie.

 

A na przyszłość:

Filtr NetProtector PoE - Cyberbajt Wireless, MikroTik, Anteny WiFi, Zestawy WISP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak trudno, ponieważ komputery są w dwóch oddzielnych pokojach, połączone kilkumetrowym kablem, a nie mam drugiego takiego kabla. Przepiąłem jednak komputer2 do mojego pokoju i połączyłem innym kablem do tego gniazda routera, które poprawnie działa na komputerze1. Niestety kontrolka lan na routerze dalej się nie świeci, a połączenia z internetem brak, choć na pewno i kabel i gniazdo routera działają poprawnie.

Czy jest możliwe, żeby szlag trafił kartę sieciową?

Jaka jest wasza diagnoza, podać jakieś szczegóły?

 

Czy warto kupić nową kartę sieciową, np. taką: REALTEK - PCI, LAN 10/100 Mb/s - Karty sieciowe na Arest.pl , a może jakiś adapter WLAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na config routera przez WWW, albo chociaż sprawdź czy się da. Jeżeli tak to juz wiesz że sieciówka okey. A jak nie to po pierwsze zresetuj router. Takim guziczkiem w dziurce, agrafka, ołówek w dłoń i trzymamy 15sekund, a najlepiej 2-3 razy w ten sposób bo potrafi się nie zresetować ;)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jednak płyta główna jest walnięta. Oddałem go do naprawy, tylko muszę skombinować działającą płytę główną, bo to stary typ.

Temat do zamknięcia, dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...