Skocz do zawartości
adiibr

Komputer do gier [3800pln][s.1155]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stworzyłem swój zestaw między innymi do gier jak i do normalnego użytku, chciałbym go wam przedstawić zapoznać się z waszą opinią i z tym co ewentualnie zmienić, Jest on dobrze zrobiony pod OC jednak sam nie wiem co mogę zyskać robiąc OC. komputer składałem na esc.pl możne podali byście tańsze sklepy o ile są i znacie.

 

Procesor:

Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

1099 zł

 

albo Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

749 zł cenowo bardziej mi odpowiada i nie wiem czy poprostu jest sens pakować i7 proszę o waszą opinie jaka będzie różnica

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

420 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9

215 zł

 

Wentylator:

Scythe Yasya

179 zł

 

Tutaj nie wiem czy jest to dobry wybór chce mieć cichy i wydajny wentylator jeżeli jest coś lepszego albo tańszego to też proszę o pomoc

 

Dysk twardy:

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA600

210 zł

 

Karta graficzna:

Asus Radeon HD6950 DCII 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

1069 zł

Tutaj też mam problem bo gdybym wziął i5 mógłbym wziąć Asus GeForce GTX 570 DCII 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI

1299 zł jednak czy będzie wydajniejsza i bardziej przyszłościowa?

LG GH22NP20 ATA100 SecurDisc (black)

99 zł

Wziąłem coś pierwszego z brzegu ;D nie znam sie na napędach więc czy on jest ok?

 

Obudowa:

Aerocool VS-9 (bez zasilacza)

179 zł

To wedle gustu w sumie ta jest przewiewna dobrej firmy

 

Zasilacz:

Seasonic SS-600ET 600W 80 Plus Bronze

330 zł

I zasilacz nie wiem czy to dobry wybór cenowo nie jest tani zbyt, może jakieś uwagi?

Suma:

3800

zł brutto

3089.43

zł netto

 

Komputer wychodzi cenowo dość drogo i lekko nadwyręża mój budżet co zmienić aby nie koniecznie było gorzej a po prostu taniej. Może macie inne sklepy?

Proszę o pomoc i wiele wypowiedzi. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez adiibr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer nie będzie używany z oprogramowaniem, które rzeczywiście wykorzysta 8 wątków to nie ma sensu pchać się w i7. Do zastosowań domowych + gry i5 spokojnie da radę. Pamięci weź 1333 MHz, bo biorąc 1600 MHz dopłacasz za marginalny przyrost wydajności (właściwie tylko w syntetycznych testach).

Co do radiatora to proponuję Zalmana Performa + jakiś wentylator 120 mm z PWM. Napęd jest właściwie bez znaczenia i tak pewnie będziesz go rzadko używał. Obudowa jak i zasilacz w porządku.

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500k do gier wystarczy.

Sandy Bridge a szybkość pamięci - i7 2600K

Dysk zmień na HD103SJ, jest trochę tańszy. Ten WD nie wykorzysta możliwości SATA 3.

Porównaj wydajność HD6950 1GB i 2GB.

Zobacz jeszcze takie obudowy jak Core 3000, CM 690 II, K58, Gladius.

Cena za ten zasilacz jest trochę za wysoka. Taniej lub w podobnej cenie możesz kupić Corsair TX V2, Seasonic M12II/S12II, XFX Core.

 

Sklep możesz zmienić na np. morele.net lub techplanet.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał jakiegoś zasilacza z większą mocą z tego co mi wiadomo radek 6950 potrzebuje 450 W wolnej mocy przerobowej, musisz do tego sobie dodać inne podzespoły takie jak TDP procesora, napędu i dysku, i ew OC grafiki i ocenić czy te 600 W wystarczy, zawsze za podobą kasę możesz kupić coś np 650, 675 W też z jakimś 80 plus Bronze itd.,

Możesz też pomyśleć o modularnym okablowaniu, z racji, że nie będziesz miał dużo podzespołów w obudowie nadmiar kabli nie jest potrzebny i tylko zaburza cyrkulacje powietrza.

Niechce tu też wymieniać żadnego z nazwy, każdy ma jakieś swoje typy. Osobiście mam Corrsair, ale to jak mówie mój indywidualny wybór podyktowany cechami i ceną.

 

Co do grafiki, jak już kolega napisał, skok wydajnościowy z 1GB na 2 GB pamięci nie jest jakiś szczególnie widoczny, postawił bym raczej na wersję fabrycznie podkręconą np jakiegoś Gigabyte'a 6950 OC albo MSI 6950 FROZR, lub Asusa tylko tego 1GB, który będzie tańszy, zawsze będziesz mógł dołożyć do np obudowy.

 

Nie napisałeś nic o monitorze, rozumiem masz coś z poprzedniej konfiguracji ?

 

Co do miejsc do składania sprzętu polecam jakieś ogólno dostępne wyszukiwarki,

www.ceneo.pl

www.skapiec.pl

www.cenowarka.pl

tam szukasz elementów pojedyńczo, co można uznać za wadę, ale ja np znalazłem sklep w którym dwie najdroższe części były sporo tańsze od innych sklepów i tam dobrałem już całą resztę, Suma sumarum wyszedłem 210 zł do przodu w porównianiu ze sklepem w mieście.

Edytowane przez culanamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorem miałem zająć się w sumie później chciałem kupić coś w przedziale 400zł-500zł właściwie to myślałem nad tym monitorem KOM-IT LED LG E2260S 21.5'' LED12.9MM FULL HD RATY (1712014790) - Aukcje internetowe Allegro

 

Wracając do kart graficznych dochodzę do wniosku że nie ma sensu kupować 6950 z 2gb pamięci ale czy nie lepiej będzie po prostu kupić geforce gtx 570? Warto? czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

Bramka:

a) wymyślasz więcej mówiący tytuł tematu;

b) zamykam temat

c) usuwam temat

 

Wybór należy do Ciebie.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam sie mało ale wiem Jedno, procki z intel core są tak mówiąc, Big Shit, lepiej amd kup,i nie wiem czy jest to prawdą ale radeon zawsze były tylko do grania, a nvidie do wszystkiego :D

 

a jak kupisz tego kompa za 2500 złotych jak napisał andrew to starczy czy on na 5-10 lat :D, ja kupiłem kompa 2 lata temu,a teraz najnowsze gry chodzą na srednio-wysokich detalach :D

Edytowane przez O!Jesus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-2500k

744 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3

348 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

207 zł

 

Dysk twardy:

Crucial M4 64GB

386 zł

 

Drugi dysk twardy:

Samsung SpinPoint 1TB F3 (HD103SJ)

197 zł

 

Karta graficzna:

Asus GeForce GTX 570 DirectCU II

1264 zł

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-222AB

77 zł

 

Obudowa:

Fractal Design Core 3000

277 zł

 

Zasilacz:

Seasonic S12II-620 620W

289 zł

 

Razem: 3789 zł

 

Mocny, czterordzrniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa, porządny zasilacz oraz dysk SSD, który znacznie poprawi komfort pracy na komputerze. Za jakiś czas dokupisz dodatkowe chłodzenie i podkręcisz procesor. Do i7-2600k dopłacać nie ma sensu, podobnie jak do pamięci 1600MHz. Proponowany przez Ciebie Scythe Yasya również nie jest zbyt wydajny i wart uwagi:

Scythe Yasya :: PCLab.pl

Zamiast niego kup później Thermaltake'a Contac 29 lub Zalmana CNPS10X Performę. Obudowa w postaci Aerocoola VS-9 również nie jest dobrym wyborem, ma słabe warunki wentylacyjne (tylko 1 wentylator w standardzie) i dodatkowo odpryskający lakier. Fractal Design Core 3000 jest zdecydowanie lepszym wyborem. Zasilacz o mocy 620W wystarczy do tego zestawu aż z nadmiarem mocy, która może się przydać chociażby przy OC czy w przypadku przyszłej modernizacji.

Ponadto zmień sklep. W esc.pl możesz trafić na pana serwisanta, który uszkodzi Ci płytę główną i stracisz na tym sporo gotówki i nerwów. Ceny w tym sklepie też są stosunkowo wysokie, wystarczy spojrzeć na płytę główną, która w techplanet.pl jest prawie o 100 zł tańsza. Ceny podzespołów są oczywiście z tego drugiego sklepu.

Edytowane przez BlackMachine
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

749 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

420 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

199 zł

 

Wentylator:

Scythe Ninja 3

179 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

135 zł

 

Karta graficzna:

MSI GeForce GTX 580 Twin Frozr II/OC 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMI

1699 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS70 SATA SecurDisc (black)

99 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black (bez zasilacza)

249 zł

 

Zasilacz:

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

259 zł

 

Suma:

3988

zł brutto

3242.28

zł netto

 

Za esc.pl

 

Co prawda zestaw przekracza podany budżet, ale jeżeli zależy ci na grach, to nie powinieneś się długo zastanawiać. Karta graficzna starczy na dłużej. Jeżeli chodzi OC, to Ninja 3 spokojnie sobie poradzi. Co prawda dysku SSD nie ma, ale myślę, że go nie wykorzystasz w pełni, więc wybrałem zestaw głównie pod gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zestaw przekracza podany budżet, ale jeżeli zależy ci na grach, to nie powinieneś się długo zastanawiać. Karta graficzna starczy na dłużej. Jeżeli chodzi OC, to Ninja 3 spokojnie sobie poradzi. Co prawda dysku SSD nie ma, ale myślę, że go nie wykorzystasz w pełni, więc wybrałem zestaw głównie pod gry.

 

Przekroczyłeś o niemalże 200 zł podany budżet, a to już dość dużo. To po pierwsze. Po drugie dałeś duży i średnio opłacalny schładzacz procesora. Po trzecie - GTX 580 jest wydajniejszy od GTX 570 o ~10%, więc wątpię by był sens dopłacać do niego kilkaset zł. Po czwarte - mały dysk twardy. Moim zdaniem ten zestaw nie jest zbyt opłacalny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłeś o niemalże 200 zł podany budżet, a to już dość dużo. To po pierwsze. Po drugie dałeś duży i średnio opłacalny schładzacz procesora. Po trzecie - GTX 580 jest wydajniejszy od GTX 570 o ~10%, więc wątpię by był sens dopłacać do niego kilkaset zł. Po czwarte - mały dysk twardy. Moim zdaniem ten zestaw nie jest zbyt opłacalny.

 

Po pierwsze. Co ma wielkość do wydajności? Ninja w swoim przedziale cenowym jest jednym z lepszych chłodzeń CPU, ustępuje jedynie Thermatake Contac, reszta to coś pomiędzy.

 

Po drugie GTX 580, 10% to mało? Jest jeszcze OC, o tym też nie zapominaj.

 

Po trzecie Dysk twardy 500 GB w zupełności wystarczy.

 

Po czwarte i ostatnie, dajesz mu zasilacz Seasonica za 289 zł nie modularny? gdzie za 330 zł jest Full Modu, w dodatku 8 GB ramu? i dysk SSD gdzie pewnie autor tego nie wykorzysta i straci na komputerze, który jest przeznaczony do gier?

 

Reasumując, bzdury wypisujesz.

Edytowane przez Kraz26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żadnym "Termalight Contec" jeszcze nie słyszałem, informacji o takim schładzaczu też nie mogę za wszelką cenę znaleźć, więc najprawdopodobniej on nie instnieje. Pomijam tu już fakt, że nawet do mocnego OC i5-2500k wystarczyłby Zalman CNPS10X Performa. Dopłacanie ponad 400 zł do GTX 580 po to, by mieć kartę 10% wydajniejszą jak dla mnie lekko mija się z celem, nie sądzisz? Co do dysku - 500GB dla jednego wystarczy, inny będzie potrzebował 2TB. Tutaj wszystko zależy od konkretnego użytkownika. Modularny zasilacz również nie jest konieczny, odpinane kable to tylko opcja, której nie każdy potrzebuje. 8GB pamięci RAM w tym budżecie można już wziąć, tym bardziej, że ceny pamięci ostatnio mocno spadły. Szybki dysk SSD poprawia znacząco komfort pracy na komputerze, więc na pewno nie jest zbyteczny. Jedyna wada takiego dysku to duża cena w stosunku do pojemności jaką oferuje. Myślę, że posiadacze takich dysków potwierdzą moje słowa. Wykroczyć kilkaset zł poza budżet sztuką nie jest, ale złożyć coś porządnego i zmieścić się w planowanym budżecie już tak.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termalight Contec,

 

Możesz pokazać ten wynalazek?

 

Po drugie GTX 580, 10% to mało? Jest jeszcze OC, o tym też nie zapominaj.

 

10% to czasem wiele, a czasem nie wiele... Cena jest zauważalnie wyższa. Nie tylko GTX 580 można podkręcić.

 

Po trzecie Dysk twardy 500 GB w zupełności wystarczy.

 

Skąd to wiesz?

 

Po czwarte i ostatnie, dajesz mu zasilacz Seasonica za 289 zł nie modularny? gdzie za 330 zł jest Full Modu,

 

Nie każdy potrzebuje modularnego zasilacza. Jeśli autorowi tematu na tym zależy to nic stoi na przeszkodzie żeby dołożyć do modularnego zasilacza.

 

i dysk SSD gdzie pewnie autor tego nie wykorzysta i straci na komputerze, który jest przeznaczony do gier?

 

Pewnie, autor wątku jedynie będzie grał, a z systemu operacyjnego nie będzie korzystał i nigdzie nie zauważy różnicy w porównaniu do HDD. Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, różnica jest duża pomiędzy HDD i SSD, ale niech autor tematu sam sobie odpowie na czym mu bardziej zależy, bo przekrzykiwać się nie ma najmniejszego sensu.

 

P.S Thermaltake/Thermalight Ah, te nazwy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mówi o przekrzykiwaniu się? Forum to chyba najbardziej odpowiednie miejsce na tego typu dyskusje. W końcu sam napisałeś "i dysk SSD gdzie pewnie autor tego nie wykorzysta i straci na komputerze, który jest przeznaczony do gier". Z kolei schładzacz o nazwie Thermaltake Contec dla Twojej wiadomości również nie istnieje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei schładzacz o nazwie Thermaltake Contec dla Twojej wiadomości również nie istnieje.

 

Może łaskaw pan popatrzy na post w którym się pomyliłem:-) Jest jeszcze takie coś jak edycja.

 

P.S Ciekawa ta opcja z minusami, jeżeli to ma mi w jakiś sposób umniejszyć moją wiedzę na temat HW, to tylko się do tego uśmiechnę:-)

Edytowane przez Kraz26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie zauważyłem Twojej kolejnej edycji posta, tym razem na wersję "Thermatake Contac". A rzeczywista nazwa tego schładzacza to przecież Thermaltake Contac 29. Możnaby się jeszcze uczepić marki "Thermalight", która również nie istnieje :)

Ostatnio na forum panuje swego rodzaju moda na minusowanie, więc powinieneś się do tego przyzwyczaić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie zauważyłem Twojej kolejnej edycji posta, tym razem na wersję "Thermatake Contac". A rzeczywista nazwa tego schładzacza to przecież Thermaltake Contac 29. Możnaby się jeszcze uczepić marki "Thermalight", która również nie istnieje :)

 

Mój błąd. Ale to już czysta złośliwość z twojej strony:-)

Edytowane przez Kraz26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że przerwę waszą dyskusję, wybrałem swój ostateczny zestaw. Mam jeszcze pytanie co do karty graficznej czy warto kupić HD6950 2GB? czy raczej 1GB jaki zalety są 2GB karty?, obudowę jeszcze wybiorę dlatego nie jest uwzględniona. Proszę o polecenie jakiegoś fajnego i dobrego monitorka do 500zł coś koło tego. Dodatkowo chciałem zapytać co mi da ten dysk SSD? czy to jest potrzebne w normalnym użytkowaniu?

Nazwa Cena Ilość Wartość

1.PROCESOR CORE I5 2500K 3.3GHZ LGA1155 BOX

2.ZALMAN CNPS10X PERFORMA -

3.ASROCK P67 PRO3 INTEL P67 LGA 1155

4.GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 X 4096 CL9

5.ASUS RADEON HD6950 2048MB DDR5/256B D/H/DP PCI DCII

6.SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB

7.DVD-REC SAMSUNG SH-222AB SATA CZARNY BULK (SH-222AB/BEB

9.ZASILACZ XFX CORE 550W 120MM 80+ SLI PSU (P1-550S-XXB9)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim kompie wszystko i tak będzie sprawnie śmigało więc obejdzie się bez SSD. Więc wychodzi na to że nie ma kompletnie potrzeby brać 6950 2GB? Prosił bym jeszcze o propozycje jakichś monitorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie sprawnie śmigało do puki HDD nie dostanie do wykonania kilku zadań jednocześnie od kilku aplikacji.

 

W ciągu dajmy na to ostatnich pięciu lat procesory, grafiki zwiększyły wielokrotnie swą wydajność. W tym czasie czas dostępu dysków nie uległ praktycznie zmianie. Dopiero ssd zaczęły nadrabiać te zaległości.

Ale jak chcesz mieć kompa z hamulcem ręcznym zaciągniętym to nikt Cię na siłę uszczęśliwiać nie będzie. Sam musisz dojść do tego, że warto zwolnić ten hamulec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierze że komputer nie poradzi sobie z odpalonymi programami w tle czy z dodatkową grą w tle, Na tym SSD miałby znajdować się system? Nadal proszę o opinie co do HD6950 1GB a 2GB bo wykresy nie wiele mówią a ważniejsze jest to jak będzie w realiach a nie w tabelce. Obudowa będzie FRACTAL DESIGN CORE 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer (a raczej dysk HDD) oczywiście sobie poradzi, ale kilkadziesiąt razy wolniej niż dysk SSD. W przypadku SSD komputer uruchamia się o wiele szybciej, różnica w komforcie pracy między HDD a SSD jest wręcz powalająca, jeśli jest w ogóle co porównywać. Gdy sam się o tym przekonasz, już raczej nigdy nie wyobrazisz sobie komputera bez SSD. Skoro zaś masz fundusze, to zdecydowanie warto się na taki dysk zdecydować.

Co do karty - bierz wersję 1GB, ostatnio wersje 2GB sporo podrożały a różnice między nimi są minimalne (lub w ogóle ich nie ma). Dodatkowo modele Asusa i Sapphire z 1GB pamięci czasem dają się zmodować na Radeona HD6970 (niestety ostatnio coraz żadziej), więc warto się właśnie nimi zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...