Skocz do zawartości
pablonoriega

Monitor 1440 x 900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.Założyłem podobny temat na innym forum i zaproponowano mi DELL P1911.Moje wymagania poza zawartymi w temacie to:

- dobra gwarancja na bad piksele

- wejście d-sub oraz dvi-d

- monitor ma być relatywnie ( jak na tą cenę i rozdzielczość ) zdatny do grania w gry.

Aktualnie posiadam monitor crt i zastanawiam czy w porównaniu do crt , w monitorze LCD nie będzie wielkich problemów związanych z oglądaniem filmów w rozdzielczości innej niż natywna ( np w serwisie YT)

Czekam na Wasze propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie zamierzam wymieniać karty graficznej ( mam gtx 460 768 MB ) a niektóre gry np . Wiedźmin 2 potrafią przyciąć nawet w 720 p.Dlatego nie chciałbym monitora w wyższej rozdzielczości niż 1440 x 900.Mógłbym rozważyć 1680 x 1050 gdyby granie w niższej niż natywnej rozdzielczości nie powodowało znacznego osłabienie jakości obrazu.Może ktoś z Forumowiczów gra w obniżonej rozdzielczości i mógłby się podzielić wrażeniami? Ciekaw jestem również, czy w monitorze DELL P1911 lub podobnej jakości występował by efekt smużenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dellu masz 3 letnią gwarancję, gdzie tylko do nich dzwonisz, mówisz co się dzieje, podajesz jakieś tam dane z monitora i faktury a w następnym dniu roboczym powinien zlądować u Ciebie kurier zostawiając Ci nowy monitorek i zabierając stary.

Dodatkowo gwarancja działa już od jednego bad pixela, a nie jak u innych nieraz od 3,4 czy jeszcze w jakimś skupisku itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie szukam monitora 19cali, 1440x900 i w związku z tym mam parę pytań, jeśli założyciel tematu pozwoli to się podepnę.

 

zizzy polecasz 22 lub 23 cale, ok. Tylko co możesz powiedzieć o codziennym korzystaniu z 22'/1680x1050? Dla mnie jest to katorga w porównaniu do tematowej 19'. Wcześniej miałem 19' neca, był dla mnie idealny (może nie do końca idealny bo mi go ukradli) Cały pulpit miałem w zasięgu wzroku, nie musiałem się rozglądać jak po poligonie. Dodam że siedzę w odległości niecałego metra od ekranu.

 

Po stracie 19' zobaczyłem że wszyscy skaczą w ogień, więc nie zastanawiając się też skoczyłem. Mam 22' panoramę. Internet w takim czymś - prze...ne, filmy z odległości mniej niż metr - prze..ne, o grach nie wspominając. Kiedy dostaje wiadomość na gg, to zauważam ją dopiero po chwili, bo żeby ją zauważyć muszę oderwać wzrok od np. artykułu który czytam na jakiejś stronie. Oglądanie filmów z większej odległości jak najbardziej ok, ale do filmów jest przecież fotel i telepator. Dlatego niedługo będę kupował 19'.

 

Mam w związku z tym pytanie, czy warto kupować monitor LED? Czy na allegro w cenie do 600zł można dostać prawdziwego LED czy to tylko diody podświetlające matryce LCD zamiast lamp? Dawniej miałem 19' firmy NEC i chyba takiego też kupię, bo już przetestowany.

Edytowane przez Maxim
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na allegro w cenie do 600zł można dostać prawdziwego LED czy to tylko diody podświetlające matryce LCD zamiast lamp?

 

O to chodzi w technologii led

Edytowane przez adrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zizzy polecasz 22 lub 23 cale, ok. Tylko co możesz powiedzieć o codziennym korzystaniu z 22'/1680x1050? Dla mnie jest to katorga w porównaniu do tematowej 19'. Wcześniej miałem 19' neca, był dla mnie idealny (może nie do końca idealny bo mi go ukradli) Cały pulpit miałem w zasięgu wzroku, nie musiałem się rozglądać jak po poligonie. Dodam że siedzę w odległości niecałego metra od ekranu.

Weź nie przesadzaj. 22" 16:10 na wysokość jest gdzieś takie jak 19" 5:4 . Plus z panoramy jest taki, że efektywnie wykorzystuje powierzchnię przy wyświetlaniu filmu (filmy mają proporcje zwykle w okolicach 2,35:1, więc na 19" 5:4 trochę śmiesznie się je ogląda, bo tylko mały wycinek jest aktywny). ... i pomyśleć że są ludzie z monitorami 30".

 

Mam w związku z tym pytanie, czy warto kupować monitor LED? Czy na allegro w cenie do 600zł można dostać prawdziwego LED czy to tylko diody podświetlające matryce LCD zamiast lamp? Dawniej miałem 19' firmy NEC i chyba takiego też kupię, bo już przetestowany.

 

Jedyne "monitory LED" to tablice informacyjne ... zwykle "trochę" większe od 19" czy tam 22" :)

Monitory LCD z podświetleniem LED to jedyne jakie są produkowane z "LED'ów" do >normalnego< użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie szukam monitora 19cali, 1440x900 i w związku z tym mam parę pytań, jeśli założyciel tematu pozwoli to się podepnę.

 

zizzy polecasz 22 lub 23 cale, ok. Tylko co możesz powiedzieć o codziennym korzystaniu z 22'/1680x1050? Dla mnie jest to katorga w porównaniu do tematowej 19'. Wcześniej miałem 19' neca, był dla mnie idealny (może nie do końca idealny bo mi go ukradli) Cały pulpit miałem w zasięgu wzroku, nie musiałem się rozglądać jak po poligonie. Dodam że siedzę w odległości niecałego metra od ekranu.

 

Po stracie 19' zobaczyłem że wszyscy skaczą w ogień, więc nie zastanawiając się też skoczyłem. Mam 22' panoramę. Internet w takim czymś - prze...ne, filmy z odległości mniej niż metr - prze..ne, o grach nie wspominając. Kiedy dostaje wiadomość na gg, to zauważam ją dopiero po chwili, bo żeby ją zauważyć muszę oderwać wzrok od np. artykułu który czytam na jakiejś stronie. Oglądanie filmów z większej odległości jak najbardziej ok, ale do filmów jest przecież fotel i telepator. Dlatego niedługo będę kupował 19'.

 

O ja pier.....lę. :lol: Spadłem z fotela i nie mam siły wstać.

 

Jak długo masz tą 22"? Może kwestia "przyzwyczajenia" coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Podepnę się do założonego tematu. Również noszę się z zamiarem zakupu monitora 19" i proporcji ekranu 16x10 (1440x900) z uniwersalnym przeznaczeniem dla dzieciaków. Mam dylemat co do wyboru spośród trzech następujących modeli:

1. Samsung EX1920W,

2. Benq GL941M

3. Acer V193WLAombd

Każdy z tych modeli ma złącze DVI (na którym mi zależy), wykonany jest w technologii podświetlenia LED na krawędziach i gwar. na 36 mies.

Acer jest najtańszy od ok. 335zł, Samsung najdroższy - ok 450zł (i jest go coraz mniej na rynku), Benek jest w środku ceny.

Proszę o sugestie, może Ktoś użytkuje któryś z tych modeli.

Ewentualnie inne propozycje.

Monitor musi zajmować jak najmniej miejsca na biurku i to jest maksymalna wielkość matrycy (również z uwagi na wydajność PC - A64 X2 4200+, 2GB Ram i GF 9600GSO 384MB Top).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...