Jump to content
Sign in to follow this  
tomciotom

Upgarde starego pc dla filmów HD

Recommended Posts

Witam. Chcę oglądać filmy mkv na moim kompie 720p nawet prawie dobrze działa ale 1080p już nie

Mój konfig to:

Mobo s.939

Proc A3000+

Ram 2x512 ddr pc 3200

Grafa GF 7600gs

Zmienić procek na A X2 3800+ czy 4200+ i ile ramu dokupic mam 2 banki wolne czy 2x512 wystarczy? Grać nie zamierzam tylko filmy o grafe nie pytam bo wydaje mi się że daje rade.

Podstawowe pytanie - ile jesteś skłonny wydać kasy? Najlepiej* byłoby kupić nowszą kartę graficzną mającą technologie wspomagające odtwarzanie filmów HD (czyli odciążające procesor). Upewnij się najpierw, jakie złącze ma płyta - czy AGP, czy PCI-E.

* - Z opcji podanych wyżej :wink:

Edited by Gi3r3k

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-880gm-le-amd-880g-socket-am3-pciedzwglansataraidddr3,2611.html

http://techplanet.pl/produkty/procesory/amd-athlon-ii-x2-255-am3-box,13.html

+ 2GB ddr3

Pewnie nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś ale babranie z tym co masz półśrodki, strata czasu i pieniędzy.

Przechodziłem przez to.

Chyba że zależy Ci tylko na mkv 1080p to kup grafikę HD3450 gf9300, gf210.

• Upvote 1

No popieram, wydajność wyraźnie wzrośnie, będzie ciszej i bardziej energooszczędnie.

Można nawet kupić używkę Athlon II X2, nawet Sempron w dobrej cenie będzie OK, do tego płyta na 780G/785G/880G. Nie wiem, jak spisuje się 760G, bo tam jest starsza karta, może ktoś tu potwierdzi, czy wystarczy do Twoich zastosowań.

Z moich wyliczeń procek 130zł i 2x512 ramu 100zł więc ok 250 zł jestem skłonny wydać. Grafe mam PCI-E czyli wymiana tylko grafy wystarczy? Nowy zestaw to wydatek ponad 500zł.

@master_electronic

Masz rację, to też HD3000, pomyliło mi się z 740G.

Jakby co to HD2xxx/3xxx/4xxx wystarczy, można wyrwać za 40-80 zł na allegro. Polowałbym jednak na coś z serii HD4000, bo różnice w cenie niewielkie, a mają nowsze i bardziej usprawnione UVD.

Edited by Gi3r3k

ASROCK 880GM-LE • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław 209zł

AMD II X2 250 AM2 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław 195zł

KVR1333D3N9/2G • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław 46zł

Razem 450zl + przesyłka.

Masz nowy sprzęt na gwarancji na którym zupełnie inaczej działa net, YT, idą Ci wszystkie filmy HD a nie tylko te mające wsparcie w gpu.

Parę groszy odzyskasz sprzedając swój sprzęt. Masz w zamian całkiem nowy sprzęt, na gwarancji, o mniejszym poborze energii.

Sam przeszedłem od Athlona 3000+ na s.939 przez Athlona x2 3800+ po to co mam w sygnie. Wiem co piszę.

@Klaus dobrze kombinujesz jednak za ok 500zł moge sobie kupić odtwarzacz do filmów hd jakiś xtreamer czy inne pudełeczko nie gram na kompie mam konsole. Jeśli wymienię tylko grafe to wystarczy i na jaką?

Odtwarzacz HD za male pieniadze ;-) - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Ja brałby jak wyżej wspominałem gf210, HD3450, HD4350, gf9300. Kwota 50, max 80zł.

Wiele osób kupowało playerki videoHD a po krótkim czasie budowali HTPC. Budując takiego kompa masz obsługę wszystkich formatów, YT, www, skype w salonie.

Przy łączu 8Mbps na Athlonie 3000+ strony łaadduuuują się, na obecnym cpu otwierają się na kliknięcie. Nie zamula flash, YT chodzi tak jak materiał pozwala.

Kupiłem okazyjnie radeona 5450 i czarny ekran po włożeniu wiatraczek pracuje zaktualizowałem bios może wina zasilacza 300w modecom. Karta niby nie potrzebuje więcej niż stary gf 7600 prądu. Macie jakieś porady?

Jaka wersja PCI-E jest na Twojej płycie ? (nie podałeś modelu więc nie wiem ale zgaduje że jest to 1.0)

Gdzieś tutaj na Purepc czytałem kiedyś, że Radeony z serii 5 mają problemy z działaniem na takiej wersji.Nie jestem jednak pewien także niech ktoś bardziej kompetentny to potwierdzi/obali.

Na 90% niezgodność wersji PCI Express. Radeony serii 5xxx nie chcą współpracowac z PCI Express poniżej wersji 2.0 .

:damage_wall:

Zakłada się temat na forum, dostaje się rady a i tak robi swoje...

Rence opadają...

... a trzeba było zmienić płytę na AM i CPU na dużo szybszy. Mi przy wspomaganiu sprzętowym Radeonem HD4850 na Athlonie X2 3600+ niektóre klipy full HD H264 potrafiły ciąć (bez wspomagania każdy ciął). Lepiej dekodować samym szybkim CPU - pewniejsze rozwiązanie.

:damage_wall:

Zakłada się temat na forum, dostaje się rady a i tak robi swoje...

Rence opadają...

Nie wiem o co ci chodzi z tymi rencami. Kupiłem 3450 a dostałem 5450 chyba dobry interes.

Grafike udało mi się uruchomić zdobyłem nieoficjalny bios. Filmy pod XBMC chodzą elegancko temat do zamknięcia dzięki za pomoc.