Skocz do zawartości
Stolar

TP-Link TL-WN350GD, zawieszający stary komputer po uruchomieniu wifi.

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie powyższa karta sieciowa ( TL-WN350GD ), po uruchomieniu jej w systemie zawiesza całkowicie komputer. Jeśli nie jest włączona wszystko gra.

Zasilacza nie podaje ale został wykluczony jako winowajca poprzez jego zamiane na fortrona z drugiego komputera.

Karta bezprzewodowa również jest sprawna, sprawdzana w drugim komputerze.

System windows Xp sp 3, firewall systemowy, antywirus nod 32.

Specyfikacja komputera:

Mobo MSI KT4V (MS-6712) Motherboard - Product details and features - DealTime

CPU : Athlon XP 1250mhz

Ram: 512 mb

Dyski #1 - ST360015A (55 GB)

#2 - ST3200822A (186 GB)

 

Karta graficzna ATI Radeon X1050

 

Karta sieciowa : LG LNIC-10/100B Series FAST ETHERNET Card

Karta dźwiękowa Creative SB Live! 5.1

Nagrywarka dvd-rw nec.

 

Próbowałem juz :

1. Instalacji różnych sterowników, zarówno dla tp-link jak i dla samego chipsetu na którym jest zbudowany ( Atheros 5007g), efekt ten sam.

2. Zamiany zasilacza.

3. Demontażu i deinstalacji sieciówki LG.

4. Stawiania systemu od nowa.

5. Trybu awaryjnego z obsługą sieci, z marnym skutkiem. Co prawda przez dłuższy niż zazwyczaj czas komputer działał, jednak również się zawiesił po około 2 minutach.

6. Sieciówka wifi sprawdzana w innym komputerze działa bez zarzutu.

 

Internet mówi że zawieszanie się komputerów w ten sposób jest popularne ale nie ma konkretnego rozwiązania.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie poprawnie magistralę FSB. Zainstaluj najnowsze stery ze strony producenta i poszukaj filtra usb dla xp (software/driver).

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że tak podstawową czynność jak update biosu już dawno robiłeś ?

Pozatym, wywal też oprócz samej sieciówki, także i tego Creativa i poprzekładaj kartę wifi do różnych slotów PCI (i wyłącz dźwięk zintegrowany)...

 

Nie wiem jak w chipie KT400, ale w poprzedniej jego generacji, na takowe problemy pomagało wyłączenie DMA dla dysków (transfer niestety bardzo przy tym cierpiał)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios i sterowniki najnowsze jakie udało mi się znaleźć zainstalowane. Przekładania w slotach pci próbowałem na samym początku. Dzwiękówka zintegrowana wyłączona od samego początku. Patch z filtrem USB zainstalowany. FSB poprawione. Niestety bez zmian.

Tego z DMA i wywalenia creativea spróbuję jutro, aczkolwiek chyba wole męczyć się z kablem niż z PIO.

Czytałem również wzmianki o tym iż to właśnie felerny kt400 jest niekompatybilny, i 100% rozwiązania na to niema. Aczkolwiek jutro się jeszcze pomęcze się popołódniu.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...