Skocz do zawartości
Dreamcatcher

Laptop do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić laptopa do 3000zł, góra 3,5k (jeśli będzie na prawdę warto) ma służyć do notowania na uczelni (dobrze by bateria działa tak kilka godzin) i do grania w wolnych chwilach (nowe gry i te które wyjdą ). Dobrze by nie chodził zbyt głośno, chociaż to akurat cel poboczny. Co mi polecicie forumowicze?

Pozdrawiam

Edytowane przez Dreamcatcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- Widzę, że większość nie poleca Acer'a, z racji niskiej jakości, lecz ja mimo, że używałem Acer'a przez ponad pół roku nie mam do niego większych zastrzeżeń.

- Aktualnie mam Asus'a, lecz strasznie się grzeje, dla użytkownika, który nie jest zbyt wtajemniczony, samo (gdzieś przy systemie, jak się tylko klika dalej to raczej się takich rzeczy nie wyłapuje) instaluje się oprogramowanie, które spowalnia komputer, a prawie niczemu nie służy (przynajmniej dla takiego użytkownika jak ja). Jakość jest jednak na dobrym poziomie, więc tu Asus ma plusa.

 

Propozycje:

Tutaj ( Dell)

Tutaj (Inny Dell)

Tutaj (HP)

 

Najlepsze procesory to raczej rodzina i5,i7 z czego 7 jest oczywiście lepsza (i droższa), z tego co się dowiedziałem na forum to karty graficzne Nvidia 500 i w górę, a ATI to chyba 5000 i w górę.

Pytanie głównie zadaje, bo kupywałem komputer prawie 4 lata temu (stacjonarny), a technologia (karty graficzne i procesory) uległa dużej przemianie, więc jestem zielony.

O Dell'e popytałem ich użytkowników i nawet chwaliły.

HP chyba głównie stawia na jakość.

To chyba tyle.

Jakieś sugestie? Konstruktywna krytyka?

Pozdro

Edytowane przez Dreamcatcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/67705-notebook-laptop-15,6-asus-k53sv-sx045-i5-2410m-4gb-500-dvd-rw.html

jak dla mnie to cos takiego + jakis ssd (128gb moze byc crucial m4). mimo, ze nie ma i7, jest geforce 540m, ktory jak mozna sie domyslic jest lepszy od 525m (od radka 6630 tez jest wydajniejszy)

 

 

jezeli ci zalezy na i7 to mozesz:

http://www.x-kom.pl/p/67759-notebook-laptop-15,6-asus-k53sv-sx071-i7-2630qm-4gb-640-dvd-rw.html

wtedy po prostu wezmiesz mniejszy ssd (64gb crucial m4).

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za wszystkie porady.

Wydaje mi się, że wybiorę jednego z tych dwóch:

Asus 1

Asus 2.

Moje pytania:

- Nr. 2 Ma USB 3.0 i Inną kartę. Czy warto dopłacać 100zł ( w sumie z bonusami w 1, wyjdzie nawet więcej) za to?

- Starczy mi 4gb Pamięci RAM?

- Może ktoś ma podobnego, jakieś opinie? Może coś w podobnej konfiguracji i tańszego? ( zależy mi trochę na wersji z systemem)

Dzięki za odpowiedź ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych opcji, co ja Ci podalem, w cenniku x-koma znajdziesz takie same pozycje z dodanym systemem operacyjnym.

Ja bym sie sklanial w takim razie ku opcji:

Laptop z systemem + crucial m4 64gb. zostanie jeszcze kasa na obudowe zewnetrzna dla dysku, ktory jest w lapku i miescisz sie w 3 tys.

 

Twoj nr 2 ma inna, lepsza karte. usb 3 - to zadaj sobie pytanie, czy jest ci to niezbedne, potrzebne.

 

4gb - do normalnej pracy, gier - wystraczy w zupelnosci.

 

Notebookcheck.pl: Mobilne karty graficzne - rozpiska osiągów

warto korzystac z powyzszej strony, maja tam rowniez ranking procesorow.

 

 

EDIT: co do notowania - to na kilka godzin pracy bym nie liczyl ;] do tego to najlepiej netbooki, bo raz, ze male, a dwa, ze bateria dluzej wytrzyma. moze pomysl o netbooku + stacjonarka (do gier)?

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór raczej padnie na ten laptop : Asus z X-Kom.

Netbook + Stacjonarny nie wchodzi w grę z racji, że strasznie źle mi się na netbook'u piszę, a do stacjonarnego trzeba trochę miejsca, które nie wiem czy będę w stanie zrobić.

Ważne by działał chociaż 2h, zawsze na uczelni się gdzieś go podładuje, opcją nr. 2 jest zakup dodatkowej baterii.

Dzięki za porady, na prawdę mi pomogły ; )

Edytowane przez Dreamcatcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Chcę kupić laptop na studia, który - jako, że blaszak zostanie w rodzinnym domu - posłuży mi także do grania w najnowsze gry. Czego oczekuję (podaję wartości minimalne) : procek Intel Core i5, HDD 500GB, RAM 4GB DDR3, grafika GF 540M, znośna ilość portów: USB x4 (dobrze, żeby był min. jeden USB 3.0), super, gdyby był express card i eSATA. Matryca 15, max 17 cali. Dobrze by było, gdyby lapek potrzymał na baterii (przy WiFi) ok. 2h.

Ogranicza mnie cena 3000zł i jest to maksimum, które mogę wydać.

Rozglądałem się nieco i wbiły mi się w oczy dwie opcje:

 

HP Pavilion DV7-6030ew

HP Pavilion DV7-6030ew LK784EA i5-2410M/17.3/750G/4G/HD6770/DVD/WF/W7HP - Sferis.pl - sklep online

 

Toshiba Satellite P750-10D

http://www.komputronik.pl/product/124505/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Toshiba_Satellite_P750_10D.html

 

Chciałbym w pierwszej kolejności usłyszeć opinie o tych dwóch laptopach. W tym temacie wyczytałem, że Seba_999 odradza HP - mógłbym poznać powód? Słyszałem też, że Toshiby się często psują. To prawda? Jeśli tak, to co w nich nawala?

 

Zwróciłem jeszcze uwagę na laptop, o którym była mowa w tym temacie: http://www.x-kom.pl/p/67764-notebook-laptop-15,6-asus-k53sv-sx071v-8-i7-2630qm-8gb-640-dvd-rw-7hp64.html

I kolejna opcja: Sony VAIO http://www.komputronik.pl/product/123925/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Sony_VAIO_VPC_EB4Z1E-BQ_dysk_zewnetrzny_2_5_500GB.html

Jakie macie o nich zdanie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że przedłużyło mi się trochę zakup i jeszcze nie kupiłem, to prosiłbym o przesądzenie o jednym z dwóch laptopów:

Asus Polecany Wcześniej

albo

MSI.

Czy warto poświęcać i7 na i5, ale z mocniejszą grafiką? (Chcę grywać w nowsze gierki) No i czy warto brać MSI jako firmę ; )

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta grafika w tym MSI jest niewiele lepsza niz ten 540gt. Ciezko wyczaic jakie sa taktowania pamieci ale napewno to jest ddr3 i szyna 128 bit a wiec to samo co w gt540. Ale biorac pod uwage ze tej pamieci jest az 2 giga ( a wystarczylo by w zupelnosci 512mega ) to prawdopodobnie pamiec jest wolna. Tak wiec podsystem pamieci w jednej i drugiej karcie bedzie waskim gardlem i nawet wiecej jednostek cieniujacych ( 144 vs 96 ) da mizerny wzrost wydajnosci. Nv strasznie pokombinowala z tym gt 555 i sa ich az 4 wersje. Ja akurat wybralem wersje 96sp i ddr5 128bit. chociaz jak juz bym mial szukac czegos do grania do bym udezal w gtx 560 albo gt 555 144sp ddr3 192bit.

W kazdym razie ja bym bral asusa z 4 jajami. Z czasem 4 rdzenie zaczna dawac wiecej w grach niz te na dobra sprawe wolne karty graficzne. Zreszta tutaj nie ma co sie za bardzo zastanawiac. karty o identycznej wydajnosci a procek 2 razy lepszy za ta sama cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey, więc Asus wciąż na prowadzeniu, ale znalazłem też coś takiego (znowu i5, ale grafika ATI), Opinie jak czytałem są mocno za Radeonem, ale czy to też nie będzie tak jak wyżej?

Link: Hp Słyszałem tylko, że HP nie jest najbardziej polecany.

Byłbym na prawdę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika podobna, moze troche lepsza z tym ze znowu 2 giga ramu co jest bardzo niepokojace ( duze ryzyko ze wsadzili ddr3 a wtedy tragedia, powinno byc ddr5) ale sam lapek na zagranicznych forach byl bardzo chwalony. Sam sie na niego napalalem ale dla mnie glownym kryterium byl 4 rdzeniowy procesor ktory mocno podbijal cene. Ale lap badzo ladny wydajny i z 3 letnia gwarancja. Co do awaryjnosci ciezko sie wypowiedziec bo to bardzo swierza konstrukcja.

Napisal bym maila do sklepu o szczegolowe dane karty graficznej, jesli ma ddr5 to jest to najwydajniejsza grafa jesli chodzi o lapy wymieniane w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam obecnie szukam laptopa w tym przedziale cenowym.

Wydaje mi się, że ten lenovo jest obecnie najlepszą ofertą na rynku: LENOVO IdeaPad Y570 59303882 i5-2410m/15,6/750GB/4GB/DVDSM/WF/W7HP Dusk Black - Sferis.pl - sklep online

Ma gorszy procesor niż inne laptopy wymieniane w tym temacie ale lepszą kartę graficzną. Laptopa również zamierzam używać głównie do gier - podejrzewam, że może to być dobra zamiana.

Edytowane przez Rhey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam toto w domu i raczej nie polecam. Nie dość, że waży tyle co średni czołg, to jeszcze wydziela tyle ciepła i hałasu, że masakra.

Dodatkowo mam sporo problemów ze sterownikami do grafy. Takie głupie L4D2 czy Borderlands potrafi mi się zacinać, natomiast Crysis 2 śmiga bez zająknięcia.

Mam jeszcze 2 inne laptopy z ATI w domu i one takich problemów nie generują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT555 Była już oceniana wyżej ; )

Takie coś znalazłem z HD 6770m, ale Acer i Procek inny niż Intel. Warto?

Acer

 

Ja tu widzę sporo wolniejszy HD6720. Czyli współpracujące ze sobą dwie karty - może i brzmi nieźle ale z tego co słyszałem w praktyce współpraca APU z kartą graficzną jest tak problematyczna, że nie da się ich mocy wykorzystać w pełni. Moim zdaniem znacznie lepiej od tego kupić coś z GF540m.

 

Z 6770 w tym przedziale cenowym nie widziałem do tej pory niczego poza tym HPkiem. ( http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/notebooki/ultrawydajne/109842_notebook_hp_pavilion_dv6-6150e.aspx ) Pewnie bym się skusił gdyby nie to, że mam już HP dv5, który nie dość, że przyszedł do mnie uszkodzony to jeszcze niesamowicie się nagrzewa. Pod względem jakości wykonania ta firma znajduje się na szarym końcu statystyk podobnie jak Acer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę sporo wolniejszy HD6720. Czyli współpracujące ze sobą dwie karty - może i brzmi nieźle ale z tego co słyszałem w praktyce współpraca APU z kartą graficzną jest tak problematyczna, że nie da się ich mocy wykorzystać w pełni. Moim zdaniem znacznie lepiej od tego kupić coś z GF540m.Z 6770 w tym przedziale cenowym nie widziałem do tej pory niczego poza tym HPkiem. ( http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/notebooki/ultrawydajne/109842_notebook_hp_pavilion_dv6-6150e.aspx ) Pewnie bym się skusił gdyby nie to, że mam już HP dv5, który nie dość, że przyszedł do mnie uszkodzony to jeszcze niesamowicie się nagrzewa. Pod względem jakości wykonania ta firma znajduje się na szarym końcu statystyk podobnie jak Acer.

 

Co do nagrzewania HP vs Acer, to śmiem dodać iż posiadam HP z HD 4330 oraz Acera z HD 5650 i HP osiąga znacznie większe temperatury... Choć (niby) jest wyższej klasy sprzętem (niby) biznesowym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego potrzebujesz, jak szukasz laptopa z wydajną grafiką to od 3,5tyś zaczynają się laptopy z GTX560m które boje na głowę GT555. Ogólnie mowa tu o Asusach G53/73 oraz MSI. Są już ich nowsze wersje z grafiką GTX570m ale cena od 4tyś w górę, poszukaj, może znajdziesz coś taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego potrzebujesz, jak szukasz laptopa z wydajną grafiką to od 3,5tyś zaczynają się laptopy z GTX560m które boje na głowę GT555. Ogólnie mowa tu o Asusach G53/73 oraz MSI. Są już ich nowsze wersje z grafiką GTX570m ale cena od 4tyś w górę, poszukaj, może znajdziesz coś taniej.

 

Moglbys podac jakies linki do tych G53/73 z GTX560 za 3,5k? Bo szukam i pokazuje tylko GTX460, a i to w kwotach wyzszych niz 3,5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...