Skocz do zawartości
McBenner

Najtansza karta o dobrej jakosci obrazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Skladam kompa kolezance i zupelnie nie wazna jest karta grafiki. Uwazam, ze wazne jest tylko zeby byla dobra jakosc obrazu. Co mam wybrac. Karta ma byc jak najtansza, najlepiej ponizej 300 zl. Wymyslilem Leadteka gf 4 mx 440 lub radeona 9000 saphire. Moze macie jakies lepsze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale saphire radeon 9000? I do saphira i do 9000 mam mieszane uczucia. Moze by sie wypowiedzial jakiz uzytkownik. A tak w ogole to napewno ten radek bedzie mial lepsza jakosc obrazu od tego gf?

 

A moze by tak w ogole geforce fx 5200, bo widzialem ze za 360 zl jest takie cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a matrox???

Matrox jak najbardziej. Moim zdaniem nie pobije go zadne ati czy nvidia ale w tym przypadku problemem moze byc cena. Raczej nie dostanie nowego matroxa w cenie ponizej 300 PLN. W gre wchodzilby wtedy tylko uzywany a to nie kazdemu musi odpowiadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrox faktycznie byłby najlepszy ale ceny nowych nie należą do najniższych (ale używki G200, G400/450 może coś znajdzeisz). Ja jak składałem kompa mojej koleżance właśnie dałem jej Mtroxa G400 :) I jest zadowolona :) . Jeszcze może radeon7000 dobrej firmy np. Gigabyte może mieć dobry obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od monitora przede wszystkim, bo jak kupisz jakąś 15 lub badziewną 17 to i gf2 mx np. od MSI wystarczy

 

do lepszych monitorów to:

matrox g400 bądź kyro2, żadne radeony czy geforcy sie nie umywają

pozatym i matroxa i kyro spokojnie dostaniesz w cenie poniżej 300 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Radeon 9000 :)

 

Matroxa ani Kyro2 nie polecam ze wzgledu na 'starosc' tych kart, przez co support jest tragiczny (brak driverow, gry nie dzialaja....) - w koncu jest to komp dla kolezanki, a nie dla kolezanki pracujacej w CAD/CAM ;)

 

MX440 to podkrecony GF2, czyli emulacja Vertexow, a Pixeli zadnych... W sumie radkowi te pixele nie za duzo daja, bo karta sama w sobie jest za bardzo poobcinana wobec R200, jednak gra z pixelami wyglada lepiej i co najwazniejsze pomimo pixeli radek jest porownywalny szybkoscia z MX440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladam kompa kolezance i zupelnie nie wazna jest karta grafiki. Uwazam, ze wazne jest tylko zeby byla dobra jakosc obrazu. Co mam wybrac. Karta ma byc jak najtansza, najlepiej ponizej 300 zl. Wymyslilem Leadteka gf 4 mx 440 lub radeona 9000 saphire. Moze macie jakies lepsze propozycje.

Jeśli nei jest zupełnie ważna, czyli pewno komp do worda będzie to albo jakieś starsze ati, albo choćby kyro2. Cena do ok. 150 pln za nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matroxa ani Kyro2 nie polecam ze wzgledu na 'starosc' tych kart, przez co support jest tragiczny (brak driverow, gry nie dzialaja....) - w koncu jest to komp dla kolezanki, a nie dla kolezanki pracujacej w CAD/CAM ;)

 

.

Jeśli się nei umie znaleźć to się nie ma driverów. POmimo że do kyro2 rzeczywiście radko wychodzą to w zasadzie brak gier które odmawiająz nią współpracy - czasem niestety trzeba kombinować choć sam nie miałem jeszcze takich problemów nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matroxa ani Kyro2 nie polecam ze wzgledu na 'starosc' tych kart, przez co support jest tragiczny (brak driverow, gry nie dzialaja....) - w koncu jest to komp dla kolezanki, a nie dla kolezanki pracujacej w CAD/CAM ;)

no co ty,niedawno sciagnalem ze strony Herculesa nowe sterowniki do Kyro i sa to te same dla Kyro 1 i Kyro 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty,niedawno sciagnalem ze strony Herculesa nowe sterowniki do Kyro i sa to te same dla Kyro 1 i Kyro 2

Te wcale nie sa najnowsze, bo mają już dobre kilka miesięcy. Znaczni lepsze są nieoficlane 16.97 które m. in. naprawiają bugi z niektórych gier. A poza tym u mnie same pvr są nieco szybsze od herculesowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Matroxa ani Kyro2 nie polecam ze wzgledu na 'starosc' tych kart, przez co support jest tragiczny (brak driverow, gry nie dzialaja....) - w koncu jest to komp dla kolezanki, a nie dla kolezanki pracujacej w CAD/CAM ;)

 

.

Jeśli się nei umie znaleźć to się nie ma driverów. POmimo że do kyro2 rzeczywiście radko wychodzą to w zasadzie brak gier które odmawiająz nią współpracy - czasem niestety trzeba kombinować choć sam nie miałem jeszcze takich problemów nigdy.

No dobrze, ale po co polecac stare karty, jezeli za 100 zl wiecej mozna miec karte duzo lepsza i nowsza technologicznie ???

 

Osobiscie nie kupilbym teraz karty Matroxa badz Kyro - chyba, ze do zastosowan profesjonalnych - wtedy ewentulnie Matrox.

 

Kyro2 - 189 zl

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=3818&sid=1

 

Radeon 9000 - 316 zl

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=4984&sid=1

 

Ponadto naprawde duza zaleta Radeona 9000 jest jego BEZGLOSNA praca :D Kyro wentylatorek ma a Radek nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale po co polecac stare karty, jezeli za 100 zl wiecej mozna miec karte duzo lepsza i nowsza technologicznie ???

 

Osobiscie nie kupilbym teraz karty Matroxa badz Kyro - chyba, ze do zastosowan profesjonalnych - wtedy ewentulnie Matrox.

Zauważ że nie wszyscy grają na kompach, więc vertexy, pixele i dx nie są im wogóle potrzebne, zdrugiej strony jeśli mówimy o tylko nowych kartach to r9000 będze ok (niezła jakośc obrazu i nie duża cena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz do takiego kompa starczy radek 9000. Ale jesli szkodujesz kazdej zlotowki to mozesz poszukac jakiegos Matroxa G400 albo cos w tym stylu za niewielkie pieniadze. Ja sam jako zapasowa grafe mam Matroxa G400 i swieci bardzo ladnie. Twoj wybor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martox g400 ( najlepiej MAX) z komisu a zaoszczędzone pieniądze dołożyc do monitora

jeżeli ktoś popracuje na matroxie to doceni jakość tej karty - jeżeli to komp "biurowy" a nie do grania to warto matroxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 95% kupie jej Gigabyte 9000 tak jak poleca dexter. Nie bede przesadzal i ladowal Kyro II, w koncu komp ma byc nowoczesny. A gdyby tak dziewczyna puscila sobie jakas gierke, chociazby jakies glupie wyscigi to jej sie beda haczyc, a na r9000 to nawet colin 3 sie uruchomi i bedzie chodzi wzglednie.

 

UPDATE: Chyba jednak nie bede polowal na tego gigabyte, na benchmarku pisza ze saphirre ma lepszy obraz, wiec moze tego saphira. Mysle ze po prostu pojde na gielde i kupie pierwszego lepszego r9000, byle cena byla znosna. W recenzji jest tez mint i wnioskuje ze ma najlepszy obraz. Moze tego minta?

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...abyte_9000.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...