Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno Samsung ja i Seagate zaprezentowały taką technologię już w maju, niedawno słyszałem o Samsungu F6 2TB na dwóch talerzach. I teraz pytanie - czy wiadomo wam cokolwiek na temat pojawienia się dysków 1 TB o prędkości 7200 (1 talerz) bądź 2 TB (2 talerze) o prędkości 7200 , kiedy miałby się pojawić, ile miałyby kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już miałem założyć taki temat (bo cierpliwość się kończy) ... mi tam wystarczy na magazyn w zupełności 2 TB 5400-5900 RPM - nawet takich nie widzę w sklepach.

 

(na talerzach 1 TB oczywiście)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie można kupić 5400rpm 2TB na 3 talerzach np od WD.Dyski są mega ciche,praktycznie brak wibracji,a prędkość dysku zadowalająca,nie widzę w takim razie sensu czekać na dyski 1TB na talerz chyba ze mamy kupę czasu i nie brakuje miejsca na dyskach.Jak dysk ma paść to i tak padnie nawet taki z jednym talerzem.

Samsung coś mówił o dyskach 1TB jedno talerzowych przed przejęciem go przez Segate ale kiedy będzie w sklepach to to tylko Segate teraz wie.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung coś mówił o dyskach 1TB jedno talerzowych przed przejęciem go przez Segate ale kiedy będzie w sklepach to to tylko Segate teraz wie.

 

Doczytałem się że mają wypuścić w "połowie tego roku" ("to the distribution channel in mid-2011" - info z oficjalnej strony Seagate). ... ta połowa roku zaczyna się już robić mocno zaawansowana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Seagate to wypłynął niedawno problem - skrócili gwarancję do 2 lat.

 

Czyli pozostaje chyba WD ... bo Samsungowy dział HDD kupiony został przez Seagate (jeśli pomyliłem to poprawcie, bo tak często się mieniają że mi się myli). No i ten Hitachi czy coś takiego ... chyba jeszcze mają 3 lata gw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli WD wypuści dyski na talerzach 1TB to i tak się o tym nie dowiesz (chyba że ktoś kupi dysk i zamiast 110MB/s będzie miał 140 -> będzie gdybanie że lżejszy, inna seria, okaże się że zwiększono gęstość zapisu itp.) wszyscy się rzucą mając loterię trafiając na dyski z różnymi talerzami, tak jak tu:

http://community.wdc.com/t5/image/serverpage/image-id/263iF0E57CFC60A7AAD8/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1

http://community.wdc.com/t5/image/serverpage/image-id/265i7B0FCFC22A55CA42/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli WD wypuści dyski na talerzach 1TB to i tak się o tym nie dowiesz (chyba że ktoś kupi dysk i zamiast 110MB/s będzie miał 140 -> będzie gdybanie że lżejszy, inna seria, okaże się że zwiększono gęstość zapisu itp.) wszyscy się rzucą mając loterię trafiając na dyski z różnymi talerzami,

Pamietaj o tym że samsung zrobił podobnie i pakował 250gb talerzyki do F1 i też loteria była.

 

Poczekamy zobaczymy ( znajac WD dostaniemy produkt pozniej niż konkurecnja ( teraz juz tylko jedna ) ale lepiej dopracowany--niekoniecznie szybszy...w linerar read )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam.

Znając życie jeżeli dyski WD będą miały gorszy odczyt liniowy to jedynie black może konkurować z innymi dyskami - black ma odblokowane aam (a do tego jest 50% droższy od blue), blue pewnie będzie miało z 16 ms i brak regulacji przez co będzie słabym konkurentem dla reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam.

Znając życie jeżeli dyski WD będą miały gorszy odczyt liniowy to jedynie black może konkurować z innymi dyskami - black ma odblokowane aam (a do tego jest 50% droższy od blue), blue pewnie będzie miało z 16 ms i brak regulacji przez co będzie słabym konkurentem dla reszty.

 

przecież nawet green 2TB 5400rpm maja odblokowane AAM i schodzą poniżej 16ms (ok 14ms).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green nie dorówna blackowi a blue tak, więc dlatego jest wyższy czas dostępu żeby ludzie chcący mieć większą wydajność kupowali blacki

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam wspominają że max pojemność to 1 TB (czyli jeden cały talerz). Trochę dziwi mnie wprowadzanie małych i wolnych modeli typu 1TB 5400 RPM - małe na magazyn, wolne na systemowy. Wspominają też o 1 TB 7200 RPM - na systemowy powinien być OK. Jeszcze tylko brakuje "magazynowego", czyli 3TB 5400 RPM. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Seagate ST2000DM001 - wg. jednej specyfikacji jest na 2-wóch, a wg. drugiej 3-ech talerzach - ta różnica jest zastanawiająca. Ogólnie te tabele się między sobą różnią (poszczególne parametry są inne ... np. masa, albo jakiś tam poziom AFR)

 

gmfriend ... gdzieś Ty się podziewał? ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...