Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Model 2TB zdaje się nie korzystać z talerzy o pojemności 1TB.

 

Wg. jednej z tabel.

 

Jeśli poprawnie czytam, to ma on średni odczyt na poziomie 154 MB/s - to oznacza że jest na talerzach 1TB.

 

Jedynie zastanawia mnie, jak to możliwe, że przy 7200 RPM ma on czas dostępu 18,6ms ... niejeden dysk 5900RPM pokroju barracuda green ma krótszy czas dostępu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. jednej z tabel.

 

Jeśli poprawnie czytam, to ma on średni odczyt na poziomie 154 MB/s - to oznacza że jest na talerzach 1TB.

 

Jedynie zastanawia mnie, jak to możliwe, że przy 7200 RPM ma on czas dostępu 18,6ms ... niejeden dysk 5900RPM pokroju barracuda green ma krótszy czas dostępu.

 

Miałem to samo napisać ;]

 

Trzeba poczekać na bardziej wiarygodne/profesjonalne testy ale jeżeli ten wysoki czas dostępu się potwierdzi to chyba go nie kupię....

Edytowane przez Coroner666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy były robione na dedykowanym kontrolerze High Point RocketRAID 2720 / 2720SGL

W domowych warunkach wyniki mogą nie być, aż tak imponujące. Jedynie pojedyńczy dysk był wpięty w badziewny kontroler AMD, więc tutaj wyniki mogą być ciut lepsze.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem swojego 7K1000.D i jestem mile zaskoczony. Dysk pracuje cichutko i nie wpada w drgania.

 

Sequential Read :   177.921 MB/s          Sequential Write :   175.773 MB/s         Random Read 512KB :    54.286 MB/s        Random Write 512KB :    69.202 MB/s    Random Read 4KB (QD=1) :     0.641 MB/s [   156.6 IOPS]   Random Write 4KB (QD=1) :     0.930 MB/s [   227.1 IOPS]   Random Read 4KB (QD=32) :     1.416 MB/s [   345.8 IOPS]  Random Write 4KB (QD=32) :     1.225 MB/s [   299.0 IOPS]  Test : 1000 MB [N: 0.0% (0.1/931.5 GB)] (x5)  Date : 2011/10/19 15:54:46    OS : Windows 7  SP1 [6.1 Build 7601] (x64)
Edytowane przez bender83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zakupiłem ten dysk(ST2000DM001).

Tydzień temu zaszokowany cenami hdd,kupiłem na allegro Seagate Expansion(2TB zewnętrzny dysk USB).

Mimo drastycznych podwyżek udało się kupić go za 273zł :D.

Wyłuskałem go z obudowy i w środku był właśnie ST2000DM001.

Ja potrzebuje dysk tylko jako magazyn,więc 7200 mi średnio jest potrzebny.

To tak gwoli wstępu.

Test przeprowadzony na:

-WinXP(kilkuletni)

-Mobo X48DQ6

-Dysk zapełniony pod korek(wolne 40GB)

post-152161-0-48946700-1319818773_thumb.pngpost-152161-0-83296000-1319818792_thumb.jpg

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zakupiłem ten dysk(ST2000DM001).

 

Dzięki za test z HDTach. Ale trzy małe sugestie:

- proste grafiki zapisuj w formacie PNG, nie tylko będą mniej zajmować od JPG, ale też będą wyższej jakości

- test w HDTach rób "long", który jest po prostu dokładniejszy

- podczas robienia screenu z okna programu naciśnij ALT+PrintScreen by przechwycić samo okno, i podczas wklejania np. do Paint początkowy pusty obraz zadbaj by miał małą rozdzielczość, dzięki czemu po wklejeniu zrzutu się i tak rozciągnie do wymaganych rozmiarów, a nie będzie białych ramek i innych śmieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 7,2k to czas dostępu to jakiś żart. Ogólnie dysk na śmieci. Na magazyn za głośny (seagate wiadomo :lol2: ), a na system z takim czasem dostępu? :D pzdr

 

Moim zdaniem ten dysk jest bardzo dobrym rozwiązaniem na magazyn, dla osób dla których głośność talerzy nie jest priorytetem. Jeśli chodzi o głośność seagateów to nie wiem jakie masz do nich zastrzeżenia bo ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że mają wyjątkowo ciche klikanie głowic (pewnie stąd dłuższy czas dostępu) oraz małe wibracje (z samsungami nawet nie ma ich co porównywać). Natomiast dzięki szybkiej prędkości obrotowej ten dysk ma świetny transfer liniowy co jest dużą zaletą dla dysków magazynowych, dlatego uważam że dla niektórych osób może on być świetnym dyskiem magazynowym.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny, a powiedz jaki ostatnio miałeś dysk Seagate'a? Od chyba już 2 lat cały czas ta sama śpiewka na wszystko spod szyldu Seagate.

Tak się wszyscy podniecają ciszą WD - niby wszystkie WD są takie cichutkie.

Przypadkiem miałem ostatnio przyjemność z niektórymi modelami i nie wiem jak takie młoty pneumatyczne można było nazwać cichymi dyskami. Te niższe czasy dostępu muszą się przecież z czegoś brać.

W mojej stacji Wellanda sam dysk był 3x głośniejszy niż cały komputer. Głowice chrobotały niemiłosiernie. Zaś do ostatnich 2TB ST2000DL003 to nawet nie ma co porównywać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak ktoś piszę, że niby nowa cicha seria green od seagate jest głośna to nie mam powodów mu nie wierzyć. A jak to coś ma 7,2k to można się turlać ze śmiechu, zakrywając uszy oczywiście :wink:

 

Co do Seagate to nigdy już tego ciach!a nie kupię, ale ostatnio brackiemu robiłem upgrade i wziąłem szajsunga HD204UI (tak dla odmiany, że niby co ja ciągle WD :lol: ) i co tu dużo mówić. Faktycznie transfer większy, czas dostępu wyższy i kultura pracy zdecydowanie na minus w porównaniu do posiadane EARS'a :D pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update do archiwum ;)

Hitachi wyzionął ducha po raz drugi. Za pierwszym razem po roku wymiana na drugi sprawny, za drugim już na WD WD10EZEX. Mam nadzieję, że będzie trwalszy, bo sądząc po tym ile czasu Hitachi były dostępne to chyba nie był jakiś super udany wypust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...