Skocz do zawartości
takise

HD4550 + 7300GS?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie na allegro są jedynie dwie 8800GTS 512MB w opcji "kup teraz". Najtaniej za 165 złotych. Moim zdaniem różnica w wydajności nie będzie na tyle duża przy Twoim sprzęcie by dokładać te dodatkowe 60 złotych. Lepiej zakup porządny zasilacz, który Ci starczy do jakiejś bardziej przyszłościowej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GTS 512 jest mocna , podobnie jak GTS 250 będącą praktycznie tym samym .

 

Ale kosztują - 8800GTS ~ 200 zł ,GTS 250 > 220 zł .

 

W tej cenie można już dostać HD4850 , taka sama wydajność a karta chłodniejsza i mniej prądożerna .

 

Ale najpierw zajmij się zmianą procka , E 6600 / E6700 2,4GHz/2,66 Ghz 65 nm to max. co wsadzisz do swojej płyty , zasilacz także zmień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 8800gs jest słabszy ale twój procesor nawet jego nie wykorzysta w pełni dlatego szkoda kasy na gts. Pamiętaj aby przed założeniem karty wymienić zasilacz(warunek konieczny). No a jakbyś wymienił procesor to najrozsądniej było by kupić hd4850 tak jak koledzy radzili, będzie najwydajniej.

Edytowane przez waza47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto się w to pakować. Grafika + zasilacz + proponowany c2d E6600 (jest na allegro za 140zł) to będzie co najmniej 350zł a będzie tylko troszkę lepiej, zadowalająco pod nowe gry raczej nie będzie.

To tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy trochę lepiej .

 

Powiedział bym że dużo lepiej - z E6600 będzie miał dużego boosta , nawet jak kupi E6300 to i tak będzie solidny wzrost .

 

Dla jednych 350 zł to dużo dla drugich mało .

 

Sensowna i przyszłościowa modernizacja to koszt trochę większy -

 

Płyta ze wsparciem dla AM3+ ( z integrą na wszelki wypadek ) - 200-230 zł .

 

X2 250 - 200 zł

 

4 GB ramu - 100 zł

 

Zasilacz - 80-150 zł

 

580 zł do 680 zł , z jakąś lepszą kartą ( 8800GT czy HD4850 ) - 850-900 zł .

 

Owszem może sobie trochę te koszty zamortyzować sprzedając obecne graty - ale raz że mało za nie otrzyma , to musiał by sprzedać dopiero po kupnie nowych części .

 

Jak ma tylko 350-400 zł to niech bierze E6600+Fortron HLN 400 W + 8800GS 384MB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej ale na razie w grę wchodzi tylko karta , wiem to dziwne ale na razie chce zacząć od dobrej karty , proszę was jeszcze raz o podanie mi rozsądnych propozycji z dobrą kartą graficzną (w grę wchodzi tylko nvidia) za nie więcej niż 150-160 zł . Będę wdzięczny jeśli dacie linka do allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus nie dobijaj mnie :D

Zastanowię się nad zakupem tej 8800GS ale chyba raczej kupię bo jak sprzedam tego Radosława to coś nowego trzeba będzie do blaszaka wsadzić :)

 

Tylko czy ten 8800GS będzie dużo lepszy od tego radka którego teraz posiadam? Z tego co widzę to ma mniej pamięci , więcej bitów i też ddr3 z ym że ta ma te 384 bodajże już wbudowane a nie żadne hypermemory czy turbo cache.

Edytowane przez takise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden , kupie tę kartę a ona padnie po tygodniu , nie będę miał ani tego radka ani tej nvidi tylko starego 7000GS który nadaje się tylko na złom. Mam wątpliwości co do zakupu tej karty ale chyba nie mam wyboru :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie problem w tym czy uciągnie czy nie .

 

Tylko w jakości jego wykonania , Feel I/II to bardzo kiepskie zasilacze - producent oszczędza jak może - tania elektronika , minimalna ilość zabezpieczeń , kiepsko wykonane okablowanie i mała sprawność.

 

Lepiej nie ryzykuj i kup Fortron HLN 350 W , 55 zł to nie tak dużo a masz spokój z zasilaczem .

 

Albo od razu brać model 400 W , trochę droższy ale będzie można potem włożyć mocniejszą kartę bez kolejnej wymiany zasilacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo że odkopuje ale nie chce zakladac kolejnego tematu. Udało się! Za kilka dni będę miał pieniążki i zamierzam kupić jakiegoś8800GTS/GS/GT i tutaj pytanie:

Prawie każda z tych kart ma kabel molex 6pin , jak go w ogóle podłączyć i gdzie? Bo nigdy nie miałem z tym styczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Przepraszam za ten spam , proszę o pomoc bo prawdopodobnie 6pin`a podczepia się do zasilacza...niestety mój takiego wejścia nie ma ja pier...dziele ! Co mam teraz zrobić i czy jak podłączyłbym 2 nvidie (ten 7300gs + ten który kupię) to będzie lepsza wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Karta ma złącze 6pin pci-e.

2. W pudełku razem z kartą może być przejściówka którą z jednej strony podłącza się do karty a z drugiej ma dwie wtyczki molex hdd, te podłącza się pod molexy hdd biegnące z zasilacza.

3. Najlepiej jak zasilacz ma złącza 6pin pci-e i z nich bezpośrednio zasilasz kartę.

4. Czy na okres wakacji mózg zostawiłeś w szkole? Gdzie chcesz podłączyć te dwie karty jak Twoja płyta jedno gniazdo pci-e x16?

5. Twój zasilacz zesra się z jedną 8800GT a Ty chcesz mu jeszcze dodatkową kartę dać?

6. Skończ zadawać głupie pytania to nie będziesz musiał spamować post pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to nie zauważyłem , znaczy nie wziąłem pod uwagę tego że mam 1 slot pci-e , przepraszam bardzo mój błąd :). Prosiłbym również o nie obrażanie mojej osoby ponieważ traktuję was z szacunkiem i tego samego wymagam. Czy ten mój zasilacz modecom FEEL 350W model ATX bądź coś takiego ma te dodatkowe kable do podpięcia pod kartę? Lub wejścia na te całe molexy?Przepraszam bardzo ale pierwszy raz o tym słyszę a z tego co wyczytałem w internecie to ten zasilacz nie posiada takich złączy. No chyba że czytałem nie o tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...