Skocz do zawartości
takise

HD4550 + 7300GS?

Rekomendowane odpowiedzi

mój feel iii 350w ma taką wtyczkę. otwórz obudowę i wśród pęku kabli poszukaj po prostu kabla z wtyczką z 6 stykami (2 rzędy po 3 styki wtyczka ma z boku zatrzask) nie będzie do niczego podpięta

Edytowane przez adrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej zaraz to sprawdzę :)

 

Niestety nic takiego nie ma :/ Jedyne wolne wtyczki to odchodzące od pęku kabli który idzie do odtwarzacza płyt ale jeden ma 4 duże dziurki drugi jest taki malutki i ma 4 takie jakby grządki a trzeci jest taki czarny płaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AE6 ZASILANIE PŁYTY GŁÓWNEJ LUB GRAFIKI BTX 6PIN ! (1704801571) - Aukcje internetowe Allegro

 

Tak wygląda przejściówka do zasilania karty grafiki pci-e. Potrzebujesz więc zasilacz dysponujący zapasem mocy oraz dwiema wolnymi wtyczkami "molex ide connector".

 

PS ja Cię nie obrażam, nic do ciebie nie mam. Obraża Cię poziom Twoich pytań, wypowiedzi. Ja tylko zasygnalizowałem jaki ten poziom jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygląda ta przejściówka a takie pytania zadaję tylko dla tego że po raz pierwszy mam styczność z tymi wtyczkami 6pin. Mam właśnie chyba dwie takie wtyczki wolne , czyli mogę śmiało kupywaćtego 8800GTS/GS ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie w tym temacie była już mowa żebyś najpierw zmienił zasilacz bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie da rady z tą kartą i wtedy się zacznie płacz jak się spali karta, a przy okazji reszta podzespołów.

 

Oczywiście nikt Ci niczego nie każe i możesz kupować kartę i podłączyć do tego co masz w końcu to Twój komputer.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zmieścić w moim zakresie coś około 130 zł by zakupić i działającą kartę i dobry zasilacz , popytam po znajomych itp.

 

Właśnie znalazłem w szafie jakiś zasilacz , który kiedyś dał mi mój kumpel który się trochę zna na komputerach

Marka to HuntKey model:BS-2000

ATX 2.03 jakiś :D

Jest napisane coś takiego:

AC INPUT:230V~,50Hz,3A

FUSE RATING: 5A/250v

Będzie dobry czy jeszcze gorszy? Nie śmiejcie się znowu ze mnie , nie znam się jeszcze tak dobrze jak wy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HK jest ok , zależy jaką ma moc i obciążalność linii +12V - zrób zdjęcie tabliczki znamionej i daj na forum .

 

Co do kart - bez wymiany procka to max. 8800GS/9600GSO 384MB/768 MB* , 8800GT/GTS 512MB są za mocne do twojego obecnego procka .

 

* - To te samy karty , NV tylko zmieniła nazwy , unikaj 9600GSO 512MB/1024MB , 9600GSO+ i 8800GTS 320MB/640MB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak zrobić zdjęcia ale jest napisane takie coś:

 

 

DC OUTPUT: DC VOLTS: +5V +3.3V +12V -12V -5V +5VSB

MAX A.: 18.0 10.0 6.0 0.8 0.5 1.0

 

PS:Na allegro praktycznie nie ma 8800GS są ale pojedyńcze egzemplarze :/ Proszę jeszcze raz o propozycje KARTY GRAFICZNEJ , coś w rodzaju 8800GS/GT no i oczywiście tylko Nvidia , który uciągnie mój sprzęt :/. Reyden , a gdybym kupił tego 8800GTS to mój procesor mocno by go hamował tak?;/ Lecz raczej nie mam wyjścia

 

Kurcze jakoś to się krzywo zrobiło ale chodzi o to że +12V ma 6.0 -12V ma 0.8

Edytowane przez takise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem :/ . To 12v ma 6.0A , chcę spróbować na sprzęcie , który mam bo jeśli się uda i wszystko będzie pięknie to niepotrzebnie wydam pieniądze na zasilacz :/ Wiem że wy się znacie i lepiej wiecie co zrobić ale ja jednak chcę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To próbuj i bierz sam odpowiedzialność za te eksperymenty. NA siłę chcesz jednak tę odpowiedzialność przerzucić na forumowiczów. Dostałeś propozycje kart, teraz znajdź z głową (żadne nietestowane, chyba na 100% sprawna, wyjęta pół roku temu ze sprawnego komputera, nie przyjmuję zwrotów i negatywów, dostałem w rozliczeniu, mam laptopa i nie mam jak sprawdzić. Karta ma być 100% sprawna z gwarancją rozruchową) odpowiednią ofertę i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój obecny procek będzie ostro hamował 8800GTS 512MB .

 

Opłaca się ją brać pod warunkiem że na dniach zmieniasz procka .

 

Co do kart - skoro nie chcesz ATI to zostaje tylko NV - 8800GS jest na razie tylko podany Palit , 9600GSO są 2 sztuki - wersja z 768MB za 190 zł i wersja 384 MB od Asusa za 200 zł .

 

Trochę jest 9600GT 512MB DDR3 - w cenach od 145 zł .

 

Co do wydajności - 8800GS/9600GSO 384MB , potem 9600GT , a na topie jest 8800GS/9600GSO 768MB .

 

Co do HK - tego się obawiałem , bardzo słabiutka linia +12V .

 

Bierz Fortrona HLN* 350W za 70 zł ( 55 zł sam zasilacz + 15 zł koszty przesyłki ) z linka podanego wcześniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam znowu za odkopywanie , wiem że ten temat się ciągnie... mam ostatnie pytanie. Mam w końcu pieniązde i dopiero jakośteraz do mnie dotarło że mogę uszkodzić komputer , ten hd3850 nie potrzebowałby wymiany zasilacza?I czy istnieje podobnak karta do tego 3850 / 8800gts któa aż tak dużo prądu nie zżera?

 

No i cyz jak zakupie tego 3850 to aż tak dramatycznej różnicy między np 8800gt nie będzie? :/

Edytowane przez takise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takise jesteś gorszy niż moje córki 4 i 5 letnie. Ud początku tłuczemy Ci do głowy, że nikt rozsądny nie poleci Ci odpowiedzialnie wymiany karty przy tym zasilaczu. Do Ciebie nic nie dociera. Ile linii 12V ma ten Twój feel, jedną 10A? Nie nadaje się do żadnej lepszej grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem, rozumiem co wy mi tutaj tłumaczycie, wiem żę ten zasilacz trzeba wymienić , ale możę da rade troche pociągnąć chociaż tego 3850 dopóki nie uzbieram na nowy? Przepraszam za tę upierdliwość :/

 

Ma chyba 2 linie 12v i 10A a druga coś chyba -0.3a jak dobrze pamiętam , teraz nei moge tego sprawdzić :/

Edytowane przez takise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takise chcesz mieć mocniejsza grafę to wymieniasz najpierw zasilacz a później grafę ! jak długo zamierzasz ciągnąć temat ile stron będziesz debatował ? chłopaki mówią CI ze ten zasilacz się nie nadaje a Ty SWOJE. Bardzo ale to bardzo prawdopodobne ze komp pójdzie w krainę wiecznych MHZ jak wstawisz taka grafę (jak np.8800gts) bez wymiany zasilacza. WIĘC Wymiana zasilacza to MUS.

 

Swoja drogą Klaus podziwiam za cierpliwość bo ja bym dawno zamknął temat bo ciągnie się już 3-cią stronę to samo... Ręce już dawno opadły...

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak maruda jestem wiem :P ale próbuje znaleźć jakieś rozwiązanie by wpierw zmienić kartę :P Odpowiedzcie mi jeszcze tylko czy ten feel 350 uciągnie tego hd 3850? Proszę o odp i już więcej głowy nie zawracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą Klaus podziwiam za cierpliwość bo ja bym dawno zamknął temat bo ciągnie się już 3-cią stronę to samo... Ręce już dawno opadły...

 

Dziękuję za słowa uznania.

Też bym zamknął, nie mam jednak tego knefla w tym dziale.

Z drugiej strony, jak już musi spamować to doceniam ;) to, że robi to w jednym swoim temacie a nie demoluje całego forum :)

Inny moderator może nie być aż tak dobroduszny :)

 

Ile linii 12V ma ten Twój feel, jedną 10A? Nie nadaje się do żadnej lepszej grafy.

 

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEŚLI NIE ZMIENISZ ZASILACZA TO KOMP ZJARA CI SIĘ PRZY PIERWSZYM URUCHOMIENIU PO WYMIANIE KARTY.

 

P.S. JEŚLI CHCESZ SIĘ UPEWNIĆ TO IDŹ POD TEN ADRES

www.samosia.pl

 

(TrollFace)

Edytowane przez adrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne :P

Wiecie jak to jest , chce się najtaniej a najlepiej jeżeli się da to dodatkowych kosztów uniknąć :/ No nic dzięki wielkie już wam nie będę tyłka truć bo niektórzy już mają na mnie nerwy:D Pozdrawiam i spokojnej nocy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...