Skocz do zawartości
takise

HD4550 + 7300GS?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przybywam do was z pewnym zapytaniem. Mianowicie: Kupiłem nową karte graficzną , radka podanego w temacie , i za bardzo nie mam co zrobić ze starą kartą , więc stąd moje zapytanie:

Czy można by podczepić oby dwie karty tak , żeby działały stabilnie i się nie gryzły? I czy dało by to lepszą wydajność np. w grach komputerowych?

Moja płyta główna to asus P5-VD2 MX

 

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na celu nikogo urazić , przepraszam bardzo ale to było głupie pytanie:P Jak inaczej można podpiąć karte?

Ale proszę o uzasadnienie dlaczego się nie da? Co się stanie jeśli podepnę nvidie

Edytowane przez takise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się bo jedna jest nvidii druga amd i są między sobą niekompatybilne. Po drugie żeby używać dwóch kart graficznych trzeba posiadać dwa złącza kart graficznych(tu pci express) Jedyna sytuacja kiedy możesz użyć razem radeona i geforce to liczenie geforcem tylko physx a radeon zajmuje się obliczeniami grafiki jednak ciebie to nie dotyczy gdyż twoje karty są stanowczo zbyt słabe nawet do grania i nie masz 2 pci express.

Moja rada oddaj to co kupiłeś i zakup to Palit GeForce 8800GS 384 MB!!! 192- bit!Komplet!!! (1743347176) - Aukcje internetowe Allegro wymienisz zasilacz na normalny i pograsz jeszcze w każdą grę.

Edytowane przez waza47
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....mojej siostrze spaliła się karta graficzna prawdopodobnie...sprzedam jej tego radka za jakieś 130 zł dziś zarobiłem 2 dychy i miałem 5 więc to razem będzie 200zł...doradźcie coś ale tak do góra 175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić zasilacz także polecam kupić tego 8800 i to Zasilacz ATX Modecom 400W Gwarancja!!! (1741359632) - Aukcje internetowe Allegro lub to ATX : ModeCom MC-400 ATX 2.0 (1733474759) - Aukcje internetowe Allegro Ten drugi będzie lepszy i jego najlepiej wziąć. Lepszej karty do tego sprzętu i tak nie ma za bardzo sensu dawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Modecoma MC-400 ATX i do tego 8800GS 384 od Palita z linków wyżej .

 

Ew. trochę drożej 8800GT 512MB za 169 zł , w sumie możesz też brać Fortrona HLN 400 W za 80 zł

 

Całość wyjdzie wtedy ~ 250 zł , możesz najpierw kupić zasilacz a potem jak będziesz miał kasę to kartę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienisz zasilacz na normalny i pograsz jeszcze w każdą grę.

 

Panowie, Panie, czy Wy się dobrze czujecie?

 

Na Pentium D 2,8GHz chcecie pograć w każdą grę?

Polecacie 8800GS/8800GT/9600. Wiadomo, że zakup tego HD4550 był chybionym pomysłem. Jednak teraz zakup kart które proponujecie nie będzie wcale bardziej rozsądne. Na nowy komp trzeba zbierać kasę a nie ją topić w błocie. Wydawanie kolejnych pieniędzy na kartę graficzną przy tym cpu nie będzie niczym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pogra nie na super detalach ale jednak, dlaczego sądzisz, że nie ? miałem swego czasu takiego 3ghz może super to on nie był ale na pewno nie taki zły jak się zwykło o nim mówić. Ja poleciłem 8800gs więcej bym nie dawał do tego, Klaus chyba lepiej kupić kartę która będzie trochę ograniczona niż kisić jakieś dziadostwo jak 4550, płytę z procem można wymienić potem niewielkim kosztem odsprzedając to co ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba zrobię tak jak napisaliście wyżej.

PS:w nowości to już teraz gram co prawda z 30 fps ale jednak (np mafia 2 czy GTA4) a z tego co widziałem po filmikach na youtube koleś z identycznym sprzętem pocinał w assasin`s creed 2 na max detalach i do tego nagrywał frapsem , który u mnie z gier robi pokaz slajdów. Prawdopodobnie zakupie tego 8800GTS tylko jakiś nowy ze sklepu , później dozbieram na zasilacz a potem jakiś procesor.

Moja płyta główna to ASUS P5VD2-MX. Zasilacz modecoom feel 350W , wiem że nie za dobry ale jakoś ciągnie i wszystko pięknie trybi. Boże , dlaczego nie zaglądałem tutaj przed kupnem radka :(

 

O właśnie mi się przypomniało: pewmien kumpel chciał mi dać za darmo jakiegoś intela chyba Core2Duo czy coś w tym tylu (nie pamiętam dokłądnie) 3.2GHz socket 775. Wtedy była by już różnica w wydajności?

 

Więc powiedzcie mi teraz: jaką kartę kupić? zastanawiam się właśnie nad tym 8800GTS ale czy jest dużo lepszy od tego radka?

Ale się rozpisałem , proszę o pomoc :)

 

Patrzcie co znalazłem:http://allegro.pl/karta-graficzna-palit-geforce-9500gt-1gb-silent-i1740417626.html tylko czy proc pociągnie?

Edytowane przez takise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z C2D obsłuży serie E4xxx i E6xxx z fsb 200/266 mhz ; E21xx , E5xxx , E8xxx czy E6x5x oraz wszystkie Qxxxx odpadają .

 

Sądząc po zegarze twój kolega ma Pentium Dual Core E6700 ( nie mylić z C2D E6700 2,66 Ghz ) , płyta nie zadziała z nim .

 

Jak chcesz coś zrobić z tym kompem na serio to uzbieraj trochę więcej kasy - z 400-500 zł .

 

Kupujesz :

 

E 6600 2,4 Ghz - ~ 200 zł na allegro

 

Wymieniony wcześniej Fortron HLN 400 W .

 

8800GS lub 8800GT albo HD4850 - zależy ile będziesz miał kasy .

 

Wszystko na allegro , to już nie produkowany sprzęt .

 

Nowych rzeczy nie warto do niego wkładać .

 

PS. Nie bierz 9500GT , to praktycznie ten sam poziom wydajności co HD4550 .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odpuść sobie tego 9500GT. Jest to zwyczajnie karta słaba, nawet nie wiem czy nie słabsza od Twojego radeona. 8800GS za 105 złotych z allegro byłby dla Ciebie chyba najrozsądniejszym wyjściem (chociaż muszę przyznać rację koledze, który wytknął kwestię procesora). 8800GS = 9600GSO (G92), ale tego ostatniego teraz tak tanio nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pozostaje kwestia zamieszania jakiego dokonała Nvidia.

 

Karty na G92 - 8800GS, 8800GT, 8800GTS (512MB), 9600GSO (384/768MB), 9800GT, 9800GTX, 9800GTX+, GT250

Karty o podobnym nazewnictwie, ale nie na G92 - 8800GTS (320/640MB), 8800GTX, 9600GSO (512/1024MB), 9600GT

 

A jeśli chodzi o Twoje pytanie to wydajność 8800GS będzie się plasowała mniej więcej tak: 8800GTS (320/640MB) <= 8800GS < 8800GTS (512MB)

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...