Skocz do zawartości
Seril

Windows 7-BSoD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale... ale błąd należy do Windows 7... więc jest o Microsoft Windows.

Jak napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie, jeśli to możliwe.

 

Kilka dni temu (4 dni temu dokładniej) wyskoczył mi błąd znany jako BSoD o numerze Ox00000024, przeczytałem że oznacza on zniszczony dysk albo błąd w Windows NT, po uruchomieniu ponownie laptopa włączył mi się program który naprawiał system, wszystko działało idealnie, ale co jakiś czas laptop nagle mi się zawiesza, żaden z programów takich jak "Microsoft: Fix it" nie znajduje błędu. Dodam że zawieszanie jest coraz rzadziej (Raz na kilka godzin, wcześniej co kilka minut) Przepraszam że pisze trochę chaotycznie, ale nigdy nie miałem BSoD'a

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

PS.Jakby był to zniszczony dysk, nie mógłbym odpalić CheckDisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No temat na pewno w złym miejscu skoro problem sprzętowy a założyłeś w oprogramowaniu...

 

Tak czy inaczej warto odpalić HD Tune i sprawdzić odczyty SMART dysku (zakładka Health) i wykonać Error Scan. Quick Scan powinien wystarczyć. Można tez odpalić test Benchmark dla odczytu i obejrzeć przebieg wykresu.

Jak wszystko będzie wyglądać dobrze to może przyczyna jest gdzieś indziej.

 

Nie napisałeś czy to stary dysk, w starym laptopie itp szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem HD Tune, i wykonałem "Error scan" i nie wykazało mi żadnego błędu, wszystkie kwadraciki miałem zielone.

O ile dobrze rozumiem dysku nie mam uszkodzonego. A te zawiechy to może być błąd systemu?

 

I przepraszam że nie dałem żadnych danych, ale nigdy nie miałem BSoD.

Jedyne co zmieniłem w moim laptopie to oprogramowanie, przeszłemu z Visty na Win7 ale to było rok temu. Wszystko inne jest takie same.

Natomiast 5 dni temu formatowałem laptopa i reinstalowałem Windowsa 7. i następnego dnia pojawił się BSoD,

potem mój system się naprawiał (odzyskiwał dane), i wszystko było dobrze, tylko teraz od czasu do czasu mam "zwieche" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zauważyłem że kłopoty z zawieszaniem się laptopa są w jakiś sposób połączone z dźwiękiem, kiedy słucham muzyki zawiesza się niemal co chwile.

Myślałem nad reinstalacja wszystkiego, ale nie wiem czy by to pomogło.

Proszę o pomoc, długo nie wytrzymam z tym błędem :/. Nie wiem gdzie może być dokładnie ta przyczyna ...

Edytowane przez Seril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...