Skocz do zawartości
Busterje

Dysk ssd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem dysku ssd do mojego kompa (e5200 3.6ghz, 3gb ddr2, 1.5TB HDD), lecz nie wiem ile gb ssd by mi wystarczyło oraz jaki model wziąć, chciałbym wziąć coś w cenie najlepiej do ~250zł.

Dodam, że komputer wykorzystuje przedewszystkim do filmów i internetu. W gry nie gram, programów graficznych i odróbkowych video nie używam. Gram na konsolach i na dworzu :E

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzysta nie bój się. Nie tylko system będzie się szybciej ładował, ale również aplikacje będą się szybciej ładować. Brak zamulana systemu i ogólnie szybsza praca systemu. Może też zapomnić o defragmentacji dysku i komp będzie chodził cały czas tak samo szybko o ile będzie dbał o system i zmniejszał do minimum zapis na SSD czyli dysku systemowym. Polecam najpierw przeczytać ten temat:

 

Wszystko o SSD -- FAQ 1. Strona! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Zwłaszcza poradnik w drugim poście na pierwszej stronie. Co do dysku to w tej cenie może być ciężko kupić coś sensownego. Możesz dołożyć do Intela 320 (40GB).

http://www.skapiec.p.../8/comp/2164629

 

 

Można go mieć w okolicach 280 zł. Zapis co prawda bez rewelacji, ale odczyt 200MB/s powinien starczyć spokojnie do Twoich potrzeb. Wyżej bym celował w Cruciala m4 C400 (64GB). Ale to już powyżej 350 zł. No i w obu przypadkach lepiej postawić na tym Win7 x64.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie czy warto kupić ten dysk który poleca kol. ptys? Cena jest bardzo zachęcająca a wyniki z testów na aukcji też są ok. Warto dołożyć do jakiejś szybszej konstrukcji? Pojemność jak dla mnie na system wystarczająca. Reszta kompa to:

Gigabyte Ep35-ds3

2x Seagate 7200.11 500GB RAID 0

2x2GB + 2x1GB RAM

E5400 @3,5GHz

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...