Skocz do zawartości
Marcines

Upgrade komputera z przed 5 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zmodernizować 5 letni komputer mojego młodszego brata (gracza). Komputer 1,5 roku temu przeszedł małą modernizację zaproponowaną przez "Pana informatyka".

Aktualny stan to mniej więcej:

 

Płyta główna: Gigabyte Ga=81915PL=G

Procesor: Intel Petium 4630, 3016 MHz (15*201)/Intel® Petium® 4CPU

Karta graficzna: NVIDIA Geforce 9600 GT

RAM: DDR1 2x1GB

Dysk: 500GB

Napęd: nagrywarka DVD, sony

 

Przepraszam za podanie tak małej liczby parametrów, ale nie byłem w stanie wyciągnąć tej wiedzy od brata.

 

W każdym bądź razie, na odnowienie przeznaczam około 1000zł (+/- 100zł) i zdecydowałem, że docelowym zestawem będzie ten proponowany na forum za 2000zł. Założyłem, że dysk twardy, karta graficzna, obudowa oraz napęd pozostanie stary.

Wieżę, że dobrze postępuję i brat będzie usatysfakcjonowany.

Problem pojawia się przy zasilaczu. Z tego co zauważyłem, to wszystkie polecane zasilacze mają wentylator pod spodem, a z tego co mówi mi brat, to w jego obudowie, na miejscu zasilacza, brak jest jakiegoś otworu, przez który mogło by dochodzić do wymiany powietrza.

Czy w takim razie powinienem szukać inny zasilacz, czy lepiej przeboleć dodatkowe pieniądze na porządną obudowę? A może dać ten kawałem blaszki, do jakiegoś zakładu by tam dziurkę zrobili ;)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mówiąc - zasilacze są takie same, to obudowy są inne :) Najwyraźniej obudowa Twojego młodszego brata ma po prostu zasilacz montowany u góry. Lepsze są oczywiście obudowy z możliwością zamontowania zasilacza na dole. W tym drugim przypadku polepsza się cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy, więc jeśli możesz, zainwestuj w nową obudowę pokroju SilentiumPC Brutus 410 Pure Black. Jest dość tania (ok. 130 zł) oferując przy tym dobrą jakość wykonania, 2 wentylatory w standardzie i możliwość zamontowania zasilacza na dole.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części z zestawu za 2000 to stosunkowo dobry wybór, ale poczekaj bo dzisiaj ukażą się zestawy na sierpień.

Przy takim configu w niedługim czasie przydała by się też wymiana grafiki bo stara będzie odstawać od reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...