Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

LittleDevil jest jeszcze do tego wszystkiego bardzo drogi, koszt obudowy PC-V8, to 480 euro. Oszczędzamy na wysyłce i ewentualnym podatku w stosunku do produktów zza oceanu, ale ciągle przy dzisiejszym kursie, to drogo. Szczególnie że te budy są stosunkowo proste, same proste arkusze aluminium, znacznie mniej elementów, wykończenie ogranicza się do malowania, w porównaniu do caselabs, to wygląda stosunkowo biednie.

 

A propos projektów z użyciem miedzianych rurek zamiast węży, ciekawy build w LL A70F, rurki są w oplocie:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie rurki dość fajnie wyglądają. Sama rura ok 10-20zł za metr, giętarka. Ewentualnie niklowanie, chromowanie. Można pewnie też proszkowo malować, wiele osób i tak daje elementy do malowania proszkowego. Nie wiem jak wygląda sprawa króćców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaostheory

Jak zwykle wszędzie tylko wielkie jak tiry skrzynie gdzie bajecznie prosto wszystko rozplanować i zbudować układ. Czym tu się, ekhm, fascynować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W małych budach jest jeszcze łatwiej, bo nic się tam nie zmieści, jakaś mała śmieszna chłodnica i dwa połączenia. Zewnętrzny układ jeszcze prościej.

Ostatnio z mikro atx zwróciły moją uwagę te układy, nic w sumie specjalnego, ale dość rzadko spotykane:

 

LL PC-V354

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Silverstone TJ08-E

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszędzie tylko wielkie jak tiry skrzynie gdzie bajecznie prosto wszystko rozplanować i zbudować układ. Czym tu się, ekhm, fascynować? :)

 

Ja cały czas powtarzam, że co kto lubi. W dodatku często istotne są też względy czysto praktyczne.

Tak jak Aerial mówi; zewnętrzny układ jest jeszcze prostszy. Ale czy to znaczy, że należy posiadaczy takowych rozwiązań od razu dyskryminować, nawet jeśli ktoś uważa, że jest to niedostatecznie "pro"? Jednemu podoba się tak, a drugiemu inaczej. Chłodnice na zewnątrz mogą być fajną ozdobą pokoju. W dodatku zapewniają trochę niższe temperatury niż chłodnice poupychane nawet w nie wiem jak przewiewnej obudowie.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej TJ08-E

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I pomysł jak zrobić panel z oknem w tej budzie, bez wycinania stalowego panelu i śmiesznej uszczelki (buda ze zdjęcia to bodaj fractal core):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quad SLI z gtx580, chłodzone mo-ra3 pro, 4 wentylatory silverstone na 700RPM. Dołożenie chłodnicy 420 do obudowy, obniża temperaturę o około 2 stopnie według relacji właściciela (zrezygnował z niej). Czego chcieć więcej niż takie maleństwo? :)

 

umora2.jpg

 

umora.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zaczepić temat obudowy cube, będę coś takiego robić, lecz mam bardzo mało informacji odnośnie mocowania płyty oraz tego jak tylny panel zaprojektować. Gdyby ktoś znał wymiary mocowania płyty głównej i tylnego panelu (tego przede wszystkim) oraz jak rozplanować mocowania na śledzie prosił bym o kontakt na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie opłaca robić od podstaw, akurat tackę na płytę lepiej kupić gotową. Bodaj coolermaster ma taką część w ofercie (do ATCS 840). Sama obudowa musi mieć wtedy tylko prostokątny otwór na panelu, w który wkładasz tackę.

 

Dołączona grafika

 

Mountain Mods też mają, ale wyjdzie dość drogo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o to mi chodzi, chcę by się wyróżniało :wink: , poza tym pierwszą obudowę, chciałbym sprzedać by zarobić na swoje chłodzenie wodne :), jeśli będzie zainteresowanie może wykonam ich więcej w różnych rozmiarach, zależy od tego czy będę mieć czas na projektowanie/rysowanie.

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany taką obudową, albo w kształcie sześcianu prosił bym o kontakt na pw, zobaczę zainteresowanie tym i tym, zrobię rysunki i projekt, wrzucę i zobaczymy co z tego będzie.

Edytowane przez WhiteMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...