Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

ale weź coś teraz wyjmij z / wsadź do obudowy

 

Pytanie zasadnicze: po co?:)

W innych WC nie ma tego problemu? Serio pytam(nigdy nie miałem WC). Z tego co widzę i tak trzeba "spuszczać" wodę/płyn, żeby dokonać jakiejś poważniejszej wymiany pokroju GPU/CPU(no z tym drugim pewnie da się pokombinować).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z upchanych bud to quad cf we fractalu midi ciągle wygrywa imo :) Chociaż trafiają się również niesamowicie upchane układy we fractalu arc.

Jedno tylko dziwi, jeżeli ktoś ładuje tyle kasy w same klocki do LC, czemu nie stać go na jakąś sensowniejszą budę (nie tyle większą co lepszej jakości niż fractal).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście Fractal bardzo mi się podoba i rozumiem gościa. Inna sprawa, że nie ma wiele obudów mATX w których praktycznie nic nie trzeba przerabiać, żeby upchnąć tyle chłodnic. Nie każdy ma zacięcie/możliwości do obróbki metalu.

 

Z upchanych:

Dołączona grafika

Czyli Antec NSK3840. Jak popatrzy się na rozmiary tej obudowy to, aż się ciepło na sercu robi ;) Są nawet Buildy z 4850 X2 w Crossfire(zdaje się, że ten sam gość).

Jak kupowałem budę to poważnie zastanawiałem się nad tym malutkim cudeńkiem, ale Fractal wygrał właśnie z powodu możliwości ewentualnego w pełni "wewnętrznego"* WC i braku przymusu przeróbek.

 

Inne ciekawe FD(powietrze):

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jakoś nie lubię dużych obudów.

 

*Jak to ładniej określać? Zintegrowanego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry układ można złożyc w TJ08-E, dajesz phobye 200mm na przód, to ma wydajność ~360mm albo większą, podpinasz to pod grafy w sli, a na procu zostawiasz jakiś duży cooler w stylu noctua czy thermalright. Grafy zimne i ciche, procek lata praktycznie jak na lc (zbliżone wyniki do chłodnicy 2x120/140). I wszystko zamknięte w malutkiej mini atx. Myślę, że takie combo dałoby lepsze wyniki, niż podpinanie na siłę graf i cpu pod małe chłodnice. AC + LC daje nam jakby 2 niezależne loopy, tyle że zajmuje nieporównywalnie mniej miejsca, i jest tańsze.

Ta buda też fajnie wygląda z tym, jest całkowicie zapchana chłodzeniem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=qhGN2rj0xr4

 

Jak wstawić magicoola 2x180 do rv02 "the hard way" :) Radiator siedzi na firmowych mocowaniach wentylatorów z filtrem, więc wymaga wycinania w obudowie i jest bardzo wysoko (mało miejsca nad kartą). Nie polecam tego rozwiązania, ale mimo wszystko ciekawa odmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy on ma tam rezerwuar 5.25" razem z pompką ? Co to za model ? :)

 

Nie podoba mi się ten temat nic, a nic. Przez was mam ochotę na WC

No dokładnie... Tylko tym razem tak jak aerial mówił, odpuściłbym sobie procka, który i tak ma piękne temperatury (35*C w idle na 4.2GHz) i NB a założył jedną chłodnicę 2x140mm na GTX'a 470. :) Poprzednio zrobiłem combo CPU (C2D) + GPU (6800Ultra) + NB na Hydorze L20 i Black Ice Pro 2x120mm. :lol2: Temperatury były takie same jak na AC, ale chociaż ciszej...

 

Tylko utwierdźcie mnie jeszcze w przekonaniu, że rezerwuar i pompka to "2 in 1". W LianLi A70F idealnie by się coś takiego wpasowało.

P.S. Bo chłodnica 1x120mm raczej się nie nadaje do GTX'a 470 , nie ?

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba jest coś od XSPC

 

PC WaterCooling Reservoirs | XSPC

wymagają dokupienia pompy

 

PC WaterCooling Pumps | XSPC

tanie combo

 

tylko jest jedno ale. Czy chcesz "okaleczyć" Lian Li takim plastikowym shitem? ;) Te rezy mają wprawdzie aluminiową płytkę, ale moim zdaniem nie umywa się to do wykończenia od LL. Ktoś pamiętam podsunął pomysł, żeby tego reza przykręcić nieco z tyłu zatoki, tak że masz normalnie zaślepki w obudowie, a rezerwuar jest ZA nimi, tak że go nie widać. Generalnie taki budżetowy produkt średnio komponuje się z lian li. Tam to może coś od koolance albo dangerden, ale te rezy kosztują tyle co obudowa..

No i jeszcze motyw z miejscem, masz tyle miejsce w full towerze, możesz użyć klasycznego rezerwuaru (cylinder od ek np.). Rozumiem że chodzi o wygodę, wtedy inna rozmowa.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam to może coś od koolance albo dangerden, ale te razy kosztują tyle co obudowa..

 

299$

Dołączona grafika

 

No ale jest piękny. ;) Dzięki za info, widzę, że jest trochę takich rozwiązań i będę szukał. Ostatnie pytanie, jaką sprawność (lph) musi mieć pompka żeby dała ładnie radę schłodzić GTXa ? Oczywiście mniej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyżej zera :wink:

Przypływ nie ma większego znaczenia, pojedynczy DDC czy D5 poradzi sobie z kilkoma chłodnicami i blokami dając przyzwoity flow, więc nie masz się o co martwić. Układ typu chłodnica i 2 bloki to pociągnie spokojnie pompka typu coolriver, a słabszej już chyba nie ma. Zabawa z przepływem zaczyna się w bardzo skomplikowanych układach z ogromną ilością kolanek i elementów, albo jeżeli ktoś chce zwiększyć flow dla sportu, i zbić temperaturę o kilka stopni (czasem mija się i to z celem, bo dokładając mocne pompy, one też oddają sporo ciepła do układu, niwelując zysk zwiększonego przepływu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce caselabs update, nowe budy:

 

CASELABS On-Line Store

 

STH10, wersja z jedną komorą, dokładne zdjęcia:

STH10 Now Shipping

 

470$

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Moim zdaniem bije little devil v8, bardzo ładna konstrukcja.

Inny buildlog: http://www.realredraider.com/vbulletin/showthread.php?p=196296

 

Jeszcze a propos cen, największa TX10-D, ~750$.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

nie mam zdjęć, ale u kumpla informatyka, jak kiedyś byłem i chcieliśmy sprawdzić coś na kompie okazało się, że nie ma komputera. Więc pozbierał najważniejsze podzespoły na stole...

"kurde, nie mam wiatraczka do procesora..." Poszedł do kuchni i przyniósł zimny browar i postawił go na procesorze

umarłem :lol2:

 

http://img221.imageshack.us/img221/1197/pa250007ry4.jpg

właśnie coś podobnego było!!! :rolleyes:

Edytowane przez Dirty Harry
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to ten procek mógł bez problemu chodzić bez tego piwa

. Mój e5200 jest wstanie chodzić na tym radiatorku co jest na zdięciu w pełni pasywnie z przyzwoitą temperaturą.

Wystarczy mocniej zniżyć napięcie i taktowanie to i bez niego by mógł chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka przykładów dla corsair 600t. Można tam upchać sporo, nawet chłodnica powieszona z tyłu wygląda ok, jest idealnie na środku, i przez te plastikowe osłony na obudowie, prawie w ogóle nie odstaje. Do tego mamy opcję 4x120 na przodzie.

Widać tutaj też fajny rezerwuar od Danger Den - D5 Monsoon.

 

600t1.jpg 600t2.jpg

 

600t3.jpg 600t4.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mick przez dwa lata nie ruszył tyłka by zrealizować swój projekt

to Koreańczycy go wyręczyli.

Staram sie znaleźć rozmiary budy ale w tych ichnich krzakach coś wyczytać jest niemożliwością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lekki przerost formy nad treścią. Fajnie, że udało się komuś coś takiego zrobić, aczkowliek to już przesada :)

 

A ilość wentyli (jakiekolwiek by nie były) szum generuje pewnie nieprzyjemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tylko nie sądzę, żeby akurat w tym przypadku priorytetem była cisza.

 

Trochę retro dla odmiany:

Zalman Z-Machine GT1000

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Fajna opcja pod zewnętrzną chłodnicę, obudowa w całości z alu, full black, po usunięciu kilku odpustowych napisów, byłoby jeszcze lepiej.

Okno idealne, do tego w formie drzwiczek na zawiasach.

Szkoda tylko że ciężko z dostępnością w osiągalnej cenie, jakieś sklepy które jeszcze to mają chcą grubo ponad 1k :wink:

 

http://forums.overclockers.co.uk/showpost.php?p=21567948&postcount=1866

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja, te zdjęcia bardziej na render wyglądają, niż na rzeczywistość. Dobre jest właśnie ta kopia układu tj07, nie potrzeba dwóch "piwnic", jedna mieści dostatecznie dużo dla większości układów.

 

Klasyczny Lancool, i ile zyskujemy miejsca wywalając 5,25'':

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

..i FT02 do znudzenia :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zagospodarowanie piwnicy w LD PC-V8 :)

 

Dołączona grafika

 

A05 i ciekawie przemyślane połączenie zajmujące bardzo mało miejsca:

 

Dołączona grafika

 

Jakiś fractal midi i rozwiązanie problemu braku miejsca na dużego reza, banalne.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FT02 ponownie, tym razem widać w górnym slocie 5,25'' mocowanie na notebookowy napęd optyczny i dyski ssd, idealnie komponuje się z obudową silverstone.

 

ft02_lc1.jpg ft02_lc2.jpg ft02_lc3.jpg

 

http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=326&area=en

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...