Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Lian Li PC-90.

Kiepski układ, ale widać jak ta buda mieści chłodnice, przy założeniu że użyjemy normalnej płyty atx (a nie sr2 do której ta buda jest pomyślana), wchodzi 280 na front i na leżąco weszłaby 280mm na podłodze.

 

lian-li-pc-90_185ipfq.jpg lian-li-pc-90_191tolw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum hardwareluxx.de, jest niesamowita ilość przeróbek TJ07, stylizowanych na murdermoda, tematy of tj07 po kilkaset stron, z lepszymi bądź gorszymi próbami upodobnienia się MM. Jak ktoś szuka pomysłu co można zrobić z tą budą, polecam to forum.

Kilka losowych przykładów:

 

miedziane rurki zamiast węży:

 

mmstyle9.jpg

 

"kopia" mocowań na dyski z jednego z MM, podświetlane płytki z poliwęglanu

 

mmstyle8.jpg

 

Jakiś układ z rezem lund:

 

mmstyle7.jpg

 

Rezerwuar zamiast okna w topie, dość ciekawy pomysł:

 

mmstyle6.jpg

 

Kilka przykładów midplate "luminous panel":

 

mmstyle5.jpg mmstyle4.jpg

 

Lustro jako midplate (wygląd - miazga):

 

mmstyle3.jpg

 

I dwa ładniejsze układy w całości:

 

mmstyle2.jpg mmstyle1.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TJ07 jest niemal wzorcowo zaprojektowaną budą do LC.

 

Widać to wyraźnie po niezwykle długim czasie jaki jest w sprzedaży oraz ilości projektów LC w tym modelu.

Napisałem niemal wzorcowo...mi zabrakło miejsca za tacką mobo na poprowadzenie węży (zamiast prowadzić je pod sufitem)

i 5cm wyższej budy tak by na top zmieściła drugą chłodnicę 4x120mm do pracy z SLI/3WAY SLI.

 

Cóż...mam to wszystko poprawione w custom case którą właśnie robię na wzór TJ07 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, że jak oni wypuszczali TJ07,to na rynku jeszcze nie było w ogóle chłodnic 4x120. Dopiero po jakimś czasie pierwsi ludzie zaczęli instalować 360tki w piwnicy. Aż ciężko uwierzyć, że ta obudowa tak się udała pod lc przez przypadek.

Moim zdaniem po dziś dzień, nie ma równie dobrej pod względem proporcji budy pod lc. Wymaga masę nakładów i przeróbek, żeby doprowadzić ją do dzisiejszych standardów, ale może i jest to jakaś zaleta, trzeba włożyć w to trochę więcej inicjatywy, nie dostajemy w pełni gotowego produktu, a po przeróbkach każda jednak nieco się różni.

Co do wymiarów, w zatoki 5,25'' idealnie wchodzi chłodnica 2x120, że zostaje jedna wolna zaślepka. Dobra alternatywa dla podejścia MM, gdzie cały przód to magazyn na mnóstwo dysków, nie każdy tego potrzebuje. I po takim umieszczeniu tej dodatkowej chłodnicy, cała połowa piwnicy zostaje na pompy.

No i odchodzi konieczność maskowania tej części z zatokami, finy od chłodnicy działają jako cover, idealnie pasujący do "covera" którym jest chłodnica 480 na dole.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z tym co napisałeś.

 

Tym większe było moje rozczarowanie kolejnym modelem Temjin TJ-11 mieszczącym nawet chłodnicę 560.

Mniejsza o stylistykę która nie korzystała z genialnego wzoru unibody TJ-07.

Bardziej zawiodłem się na braku rozwiązania z przekładaną tacką ATX/inverted ATX

i wciskaniu na upartego rozwiązania jak w Fortress FT-02.

 

Ten zonk przekreśla możliwość dostosowania TJ-11 do tak wielu aplikacji jakie zapewniała TJ-07.

Krok wstecz a nie postęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawa TJ07. Nie do końca w moim guście (kształt okna i kolorki), ale gość puścił wodzę fantazji z połączeniami. Były podobne projkety w LL V2000 pamiętam, z tym że tam było widać też połączenia w piniwcy, bo chłodnica leżała na płasko.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wszystko ma oddzielnego loopa.

worklog: Case Mod .:Filtration:. - Finished - New Video - bit-tech.net Forums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztuka dla sztuki zawsze mnie nudziła. ilość pracy poświęcona temu projektowi jest zacna, ale nie kręcą mnie aż takie bajery. bardziej pasuje mi coś z średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany trochę od Lian Li.

Build w X-900, 1x360, upchana wewnątrz. Co ciekawe ten model obudowy na stronie LL jest jako dicontinued, historic models. Ogólnie ciężko ją dostać nawet używaną, nowa w PL >1500..

 

x900_1.JPG x900_2.JPG x900_3.JPG x900_4.JPG

 

I klasyczny midi tower PC-60FNWX, i jak go oszpecić chłodnicą 480mm :)

 

pc60fnwx_2.jpg pc60fnwx_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy takie bejeranckie chłodzenie, to nie jest przerost formy nad treścią? Czy takie chłodzenie jest potrzebne do komputera? Pewnie jest cichsze, ale tyle kasy na to wydawać??!?!!?

 

Rozumiem, że jesteś praktyczny do bólu i nie masz hobby? Pogratulować. Pytanie tylko co robisz na forum zamiast pracować(bo trzeba!) albo spać(bo trzeba!).

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany trochę od Lian Li.

Build w X-900, 1x360, upchana wewnątrz. Co ciekawe ten model obudowy na stronie LL jest jako dicontinued, historic models. Ogólnie ciężko ją dostać nawet używaną, nowa w PL >1500..

 

post-15689-0-70605200-1336480716_thumb.jpg post-15689-0-17414500-1336480713_thumb.jpg post-15689-0-72267500-1336480709_thumb.jpg post-15689-0-38891300-1336480705_thumb.jpg

 

I klasyczny midi tower PC-60FNWX, i jak go oszpecić chłodnicą 480mm :)

 

post-15689-0-05610200-1336480733_thumb.jpg post-15689-0-54778600-1336480748_thumb.jpg

 

Już widzę ten kurz w obudowie po miesiącu ;/ ciekawe jakie tempy ma na tej chłodnicy 360?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztuka dla sztuki zawsze mnie nudziła. ilość pracy poświęcona temu projektowi jest zacna, ale nie kręcą mnie aż takie bajery. bardziej pasuje mi coś z średniej półki.

 

Twoja wypoweidź kompletnie nic nie wnosi do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyril i jego wizja Lian Li PC-X900B jak zwykle z dbałością o detale

lecz za brak modyfikacji ramki Lamptrona na szczotkowane w pionie alu LL

i te ordynarne śruby wokół okna ma minusa.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Zobaczcie co wygrzebałem w googlach :

 

Coś pięknego, już kilka dni szukam workloga ale nie mogę znaleźć :/ Z tego co wynalazłem to zbudował ją niejaki sp0tswood

 

20 sek szukania w tego i wskakuje link

a tu cały worklog

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale ciężko rozplanować takie coś pod jedną płytę, żeby fajnie symetrycznie wyszło. Przy takich wymiarach, kombinowałbym nad jakąś większą chłodnicą, najlepiej umieszczoną gdzieś na tyłach. Ale całość i tak świetnie wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowość i jakość wykonania powoduje opad szczeny.

Rezerwuary służą za słupki/zawiasy drzwiczek budy.

Aplikacja crystal linków do topu to mistrzostwo,grafa równolegle do mobo...same smaczki.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wyższa szkoła jazdy, ten panel na topie rozprowadzający wodę też. Widziałem takie rozwiązanie w kilku ambitniejszych projektach normalnych bud z piwnicą.

 

Ja dorzucę, mały układ w Bitfenix Prodigy, zgodnie z przypuszczeniami krótkie gtx670 rządzą w takich układach:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

więcej: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151087043161827.451295.171179716826

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowości od naszej ulubionej marki Lian Li:

Pokazali dość sporo na Computex 2012.

 

Dołączona grafika

 

Jest nowy TYR PC-X2000FN

http://www.lian-li.c...=26&ss_index=66

Prezentuje się bardzo ciekawie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

PC-B12 z kategorii "silent", klasyczny midtower

http://www.lian-li.c...=26&ss_index=65

 

Dołączona grafika

 

I najciekawsze "potwór" Dołączona grafika PC-D8000

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

D8000 zaczyna się od połowy, na początku pokazują limitowany "easter egg" mini itx obudowa w kształcie pociągu.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=r-NSg3ybBLY

 

Nie powiem, ciekawa opcja, jak ktoś myślał o lodówce w stylu caslabs/mountain mods, tradycyjnie znacznie mniej bajerów, ale dostajemy aluminium od Lian Li. Nie muszę dodawać, że zmieści się tam gigantyczne LC.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej nowości od Lian Li.

Wygląda na następce full towerów A70F i A71F, modele PC-A75X / A76X

 

http://www.gnd-tech.com/content/914-Lian-Li-PC-A75X-and-PC-A76X-Chassis-Announced

 

http://www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=629&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=61&g=f

Dołączona grafika

 

http://www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=630&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=61&g=f

Dołączona grafika

 

Najciekawsze w tym jest to "The PC-A75X has an MSRP of $199 while the PC-A76X is priced at $219."

Więc dość tanio, biorąc pod uwagę że obie obudowy są całe czarne (wewnątrz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...