Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda news z pisolabu, ale obudowa bardzo ciekawa i tylko patrzeć jak ktoś zrobi z nią coś fajnego :http://pclab.pl/news54054.html . Trochę wąska(195mm), i do chłodzenia wodą pewnie trzeba będzie ją przerabiać. niemniej jednak taki AiO chłodzony wodą to ciekawa sprawa i myślę że warto.

 

Edit : i jeszcze jeden wynalazek http://pclab.pl/news54003.html  brzydkie to to,ale ten radiator w środku to kawał solidnej blachy i jak ktoś złoży sprzęt na intelu to nawet w nowsze gry pograć bedzie można bez zbędnego hałasu.

 

Edit 2 : WC w obudowie AiO nie powinno racej być trudne :

 

Dołączona grafika

 

Jest też okno z drugiej strony : Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

W komplecie także osłona na ekran : Dołączona grafika

 

Z przodu (albo z boku jak kto woli) komplet wejść/wyjść, przyciski sterowania menu ekranu, dwa kontrolery obrotów wentylatorów ,kieszeń hot swap i miejsce na napęd optyczny.

Dołączona grafika

 

I na koniec porównanie do tradycyjnego zestawu :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie świetne, estetycznie to bajer.

Pomysł bardzo specyficzny, ale osobiście wolę urządzenia stojące twardo na podstawie, a tego rodzaju rozwiązanie lubi się gibać. Szczególnie mnie niepokoi wysokie położenie dysku, jakos czuł bym sie lepiej jakby tam były same dyski SSD, albo dysk z talerzem był na samym dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam planuję w najbliższych latach zrobić coś takiego, jako NAS (chcę się pozbyć wszystkich dysków z wyjątkiem ssd z głównego kompa). Może nie tak wysokie, właśnie po to, by było stabilniejsze. Takie coś może zdecydowanie być ozdobą każdego salonu, a jeszcze tym ciekawsze, jak się gościom powie, że to komp i samemu się go zrobiło. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaszpiR - albo Vantec Tornado. :P A co do "pierdzidełek" to może mu ten revoltec został ze starego kompa i szkoda było mu wyrzucać? :]

 

Natomiast w ostatniej budzie podoba mi się zamocowanie termometrów w koszyku 5,25", za to uważam, że przesadził z tym blokiem wodnym na ram - o wiele lepiej by tam wyglądały vengeance'y z niebieskim radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności, to nie wiem, zależy jakie tam jest gpu. Pojedyncza 240 chłodnica na cpu+gpu, raczej szału nie robi.

Jak chłodnica o grubości 60mm, to wystarczy do niekręconych, ale w OC się raczej przy takiej nie pobawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego możesz wrzucić link do topicu? 

http://www.overclock.net/t/1290854/build-log-july-2013-motm-winner-the-ultimate-cooling-machine-bmw-inspired-tj07

 

Wrzucasz obrazek do google search, wg obrazkow i patrzysz na wyniki ;)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...