Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Bit-Tech podał wyniki konkursu na najlepszego moda roku 2013. Warto przejrzeć wszystkie uczestniczące mody, jest na czym oko zawiesić. Dołączona grafika

 

W roku 2103 były o wiele ciekawsze projekty na bit-tech, szkoda  że wybrali bardzo fajne, ale raczej standardowe konstrukcję.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe konstrukcje mają swój urok. Przypominają mi się słynne polskie konkusy moddingowe, gdzie zawsze wygrywały mody typu, komputer w odkurzaczu albo w manekinie, zrobione w jedno popołudnie, a ktoś kto się męczył tygodniami, z normalną obudową, dbał o każdy detal, zajmował niższe lokaty. Oczywiście poziom tych modów na bittechu jest zdecydowanie wyższy, trudno porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe konstrukcje mają swój urok. Przypominają mi się słynne polskie konkusy moddingowe, gdzie zawsze wygrywały mody typu, komputer w odkurzaczu albo w manekinie, zrobione w jedno popołudnie, a ktoś kto się męczył tygodniami, z normalną obudową, dbał o każdy detal, zajmował niższe lokaty. Oczywiście poziom tych modów na bittechu jest zdecydowanie wyższy, trudno porównywać.

 

Wiesz, kiedyś modding to było wrzucenie wszystkiego do akrylowej obudowy i podświetlenie tego jak choinkę, a że syf był w kablach itp. to nikomu nie przeszkadzało. Potem zaczęły się pojawiać odpicowane kontrolery wentylatorów, np. seria Aerogate lub Musketeer od CM, czy Hardcano od Thermaltake'a, a następnie przyszedł czas na same budy, takie jak Xaser, Wavemaster (swoją drogą jedna z najładniejszych fabrycznych obudów, jakie kiedykolwiek widziałem).

Wszystko się zmienia, podejście do moddingu w naszym kraju również. Wcześniej nie mieliśmy dostępu do wielu produktów, więc szukaliśmy po domach czegokolwiek, co by się nadawało na obudowę. :) Obecnie spokojnie dostaniesz wszystko, co znajdziesz w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już było wczasach murdermoda, odpicowanych układów lc. Jak np. mogła głosować szeroka publika, nie znająca się na temacie, to jak taki "janusz" widzi komputer w odkurzaczu to jest w szoku, a nie robi na nim większego wrażenia normalny ładny układ lc, w jakiejś markowej obudowie, dopracowany w najmniejszym detalu.

 

edit:

 

Kolejny fractal z rurkami, tym razem arc mini

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem natknąłem się na układ w corsair 500r. Ktoś zaszalał :wink:

 

Tu jakaś pierwsza rewizja, jak się później okazało, zbyt skromna.

 

dsc00430x2di9.jpg

 

:)

 

r3-12pdxl.jpg

 

r3-2wjdqo.jpg

 

r3-35jery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się ukryć że w tym szaleństwie jest metoda :D to najciekawiej wyglądające zewnętrzne chłodnice jakie widziałem :D dla fanów komputerów w stylu transformersów będzie jak znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lian-li z chłodnicą od aquacomputer - nie wiem co to za grafika, ale mysle ze wentyaltory na chlodnicy bylyby zbedne ;D

 

osobiscie ostatnio chodzi mi po glowie raczej rozwiązanie z postu nr 438 - czyli chlodnica na zewnatrz http://forum.purepc.pl/topic/338846-ciekawe-chlodzenia-i-obudowy/page-15?do=findComment&comment=3900961

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale dalej drogo to wychodzi.

Mam phanteksa ph-tc14pe na cpu (wymienione wentyle na 5v), i mk-26 na gtx780, 2x140 @ 5v, i wyniki są bardzo satysfakcjonujące, grafika w stresie 60 stopni.. I teraz wykładać z 1000-1500zł (używki) na zewnętrzne lc. Średnio to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lian-li z chłodnicą od aquacomputer - nie wiem co to za grafika, ale mysle ze wentyaltory na chlodnicy bylyby zbedne ;D

 

Może to być np GTX670 - spokojnie warto takiego chłodzić wodą, choć rozmiar karty faktycznie mylący. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być np GTX670 - spokojnie warto takiego chłodzić wodą, choć rozmiar karty faktycznie mylący. ;)

 

Równie dobrze może to być 970 tka od Gigabyte'a ;)

 

https://www.google.pl/search?q=Gigabyte+GV-N970IXOC-4GD&client=opera&hs=5FJ&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=QpfsVM6bCIffPdCAgSA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1920&bih=1102

 

Giga970itx_08.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...