Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie budy za >350zł już zaliczają się do kategorii droższych, bo jeszcze się uczę i dochody mam marne. Poza tym jakoś średnio mi się widzi mobo obrócone o 90 stopni, mimo że widziałem parę ładnych układów w tych budach..

Pozostaje nieskończone wyczekiwanie okazji lub full custom albo przeróbka, ale to jeszcze wymaga skilla i narzędzi, o czasie, i wytrwałości już nie mówiąc ;)

Ja na poważnie zaczynam rozważać full customa. Nawet zarys budy w sketchupie mam, choć i tak pewnie nigdy go nie zmaterializuje z powodów wyżej wymienionych :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na poważnie zaczynam rozważać full customa. Nawet zarys budy w sketchupie mam, choć i tak pewnie nigdy go nie zmaterializuje z powodów wyżej wymienionych :rolleyes:

No to widzę, że nie jestem sam -_-

Też sobie coś tam posketchupowałem, ale doszedłem do wniosku, że nawet jeśli wykonam stelaż z nitowanych kątowników aluminiowych (brak konieczności gięcia blach albo spawania) to i tak nie posiadam gilotyny, więc całe cięcie musiałbym zlecić... A to są koszta. No i oczywiście materiały. Przecież hurtownia nie sprzeda mi dociętej idealnie blachy, tylko na metry, a to z kolei oznacza duże odpadki... A niestety posiadam również problem finansowy, ba, z tego samego powodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi full customami jest ten problem, że wyglądają jak smutne skrzynki z płaskich, gołych arkuszy. Moim zdaniem najlepsza opcja, to wykorzystać jakąś inną budę, najlepiej od LL, i przerobić jej szkielet. W ten sposób finalna obudowa będzie z zewnątrz wyglądała identycznie, ciągle będą blachy super jakości, ale aranżacja tego co jest w środku, będzie już według naszego projektu. Najlepiej nadaje się jakaś buda z drzwiczkami, daje to dodatkowe możliwości co do ustawień części na froncie (bo i tak wszystko będzie zakryte drzwiczkami, i nie ogranicza nad np. rozstaw zaślepek 5,25 w oryginale). Jedyny mankament takiego rozwiązania to, że trzeba kupować budę. A najtańszy nowy full tower, to koszt rzędu 600-700zł. Można próbować na allegro, dość często pojawiają się stare big towery Armorsuit, potrafią pójść po te 400-450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest właśnie prosta obudowa skrzynka, która nie ma ani jednego zaokrąglenia czy leda/przycisku.

Z jej tyłu wychodzi jeden gruby splot kabli. Wszystkie blachy to szczotkowane, nie pomalowane aluminium.

Taki totalny minimalizm. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna FT02, tym razem chyba pierwszy czysto zrobiony build z SR1. Dokładnie o czymś takim ostatnio myślałem, z tym że ja bym zastosował rezerwuar w zatokach 5,25 albo rez+pompa w stylu xspc, albo zamocowany laing i cylindryczny rez), i puszczone tylko 2 węże równolegle przez gpu na cpu. Minimalizm + moc :P

Na uwagę zwraca że idealnie pokrywa się z oknem, chłodnica nie "wystaje", wygląda imo naprawdę nieźle.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie komputerów wodą z basenu:

Water Cooling Computers With A Swimming Pool

 

homemade water cooling- całe chłodzenie wykonane w zaciszu domowym. Wszystkie bloki (grafika, procek, pamięci, dysk twardy, zasilacz), rezerwuar, chłodnica. Ilość włożonej pracy jest niesamowity.

Tak prezentuje się wizualizacja.

Dołączona grafika

Tu jest cały projekt:

homemade water cooling for everyone ;) - january, 2006. - bit-tech.net Forums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to już widziałem. Tj07 zawsze spoko. Swoją drogą, niedługo powinien się ukazać nowy murdermod, MK2, ponoć ponad 40 różnych customowych elementów.

 

Tutaj ciekawa zewnętrzna chłodnica, z cyklu - drożej się nie da xd (koszt samych grilli od bitspowera)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez i taniej

czesci z mojego pierwszego ukladu (czyli ten malo wydajny zbiornik z budowana pompa ZALMANa)

pracowal jako osobny uklad wodny

w srodku mial wezownice (recznie zginana) podlaczona do ukladu w komputerze

system dzialal tylko zima (latem zreszta nie mial by sensu)

Modernizacja :D

Modernizacja :D

Modernizacja :D

chlodnica 2x12cm umieszczona poza domem

Modernizacja :D

Modernizacja :D

Modernizacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie zamocowane do rury :)

Akurat zgadzam się, że takie coś najlepiej zrobić tanio (zewnętrzna chłodnica w pomieszczeniu). Zazwyczaj to i tak jest schowane, oddalone od stanowiska, więc inwestowanie tam w obrotowe kolanka od bp to dość oryginalny pomysł. Ale ogólnie idea jest ciekawa, raz zbudowany taki moduł, starczy na bardzo długo, bardzo wydajne i ciche chłodzenie, całkowicie niezależne od rozmiaru i rodzaju obudowy (szczególnie gdy moduł zawiera też pompę i reza).

Podobnie zresztą jest zbudowane moje stare chłodzenie (grzejnik+pompa), które swoją drogą nadal działa. Przy pasywnym chłodzeniu, jeszcze mamy ten plus że nie trzeba ciągnąć kabli do wentylatorów, nie kurzy się, i jest całkowicie bezgłośne (chociaż oddalony od komputera moduł z wolnoobrotowymi wentylatorami jest wystarczająco cichy nawet dla maniaka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogl ukryć kabel od wentyli w srodku weza - bylo by ciekawiej ;) Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh...szkoda że dał przekombinowane i tnące flow połączenie pomiędzy grafami.

Nie lepiej pomiędzy grafami wyglądał by identyczny łuczek jak ten pomiędzy cpu a górną grafą?

Tak by obydwa utworzyły odwróconą literę S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, jedni mówią że do końca roku, inni że bardzo niedługo, jeszcze w tym miesiącu. Zagadką pozostaje wnętrze tej obudowy, czy już wszystko mają, czy pokazują tylko prototyp z zewnątrz.

Z tego co się orientuję, będzie ponad 40 różnych customowych części do zwykłej TJ07 do kupienia, i nowa buda MKII (ta ze zdjęcia), która jest robiona częściowo przynajmniej przez silverstone, co niby ma też zmniejszyć koszt. No i umożliwia zrobienie takich rzeczy jak widać, całe unibody bez wyciętych zaślepek, jeden element. Ciekawe jak z ceną, czy przekroczy 1000$..

Jak dla mnie to ta buda wygląda rewelacyjnie. Jedyna wada to cena, chociaż to by się dało przeboleć, ale pewien brak oryginalności, bo trochę mimo wszystko klientów się na to znajdzie na zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korpus użyty w wersji MKII do produkcji wymaga potwornie drogich matryc

więc wejście w kooperację z Silverstone to było jedyne słuszne rozwiązanie.

TJ07 mimo długiej obecności na rynku jest nadal budą genialną w swojej prostocie konstrukcji i użyteczności do konfigu z LC.

Oklepana?

Tak samo jak Vette Stingray,Ford Mustang,Dodge Charger itp...po prostu klasyk z charakterem...jedyny w swoim rodzaju :D

Charles to perfekcjonista więc wiele obiecuję sobie po tak długim czasie ciszy w temacie MurderBox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...