Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Lian Li V1020, świetnie wyglądająca buda, szczególnie wersja R, czarne wnętrze, czerwona obudowa. Szkoda że kiepsko nadaje się do LC.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ma wysuwaną tackę na płytę, można dać chłodnicę na zewnątrz 3x120 na wentylatorze (wloty na węże są idealnie ułożone, nad tym wentylatorem).

Recenzja tej budy z bardzo dobrymi zdjęciami:

Lian Li PC-V1020 Review - Introduction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie trzeba było czekać na builda 3x180mm w FT02:

 

Dołączona grafika

 

Do tego fajna przeróbka mocowania na hdd, wygląda jak firmowe.

Filtry nie pasują, bo wentylatory i chłodnica są nieco przesunięte. Autor wpadł na pomysł założenia filtrów pod spodem, pod obudową na magnesy:

 

Dołączona grafika

 

Taki setup to bardzo ciekawe LC. Mamy budę all-in-one, dobra jakość, wentylatory w standardzie, pomalowana na czarno, dobrze umieszczone firmowe okno. Nic tylko wymontować koszyk na hdd i instalować mocne LC.

 

Dołączona grafika

 

worklog: http://www.overclock.net/case-mod-work-logs/1150056-build-log-silverstone-ft02-540mm-rad.html

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lvl8Hacker postawił chłodnicy konkretne wyzwanie,

schłodzić TRI SLI GTX580 i 2600K.

Poczekajmy na test temperatur i flow tego zestawu bo będzie to jeden z pierwszych real testów

z udziałem tego modelu triple 180mm rad.

 

Szczerze...wątpię że ta chłodnica utrzyma temp płynu w obiegu na znośnym poziomie

przy czterech takich grzałach pracujących pod pełnym obciążeniem...

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będzie miał wentylatory na max? :) Niektórym nie przeszkadza taki hałas.

 

Btw, przypadkiem trafiłem na ciekawy zestaw na niemieckim forum. LC w obsidianie 800d, z grzejnikiem, i wentylatorami:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

" Projekt " Mo Ra ** 2 MoRas verbaut passiver test online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gdzieś połowę mniejszy bez nawiewu i daje radę. W zasadzie każdy setup 1 cpu + 1 gpu to jest w stanie schłodzić.

 

Co do wspomnianego wcześniej loga z ft02, ukończona wersja:

 

Dołączona grafika

 

Widać autor nie wytrzymał, i dołożył tą małą chłodnicę 120mm na wyciąg. Wkrótce powinien zamieścić rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh...mógł dać parallel nie serial połączenia GPU a tak zniszczył flow.

I nie tylko flow.

GTX580 Hydrocopper 2 rewelacji pod wzgl flow nie zapewniają,szczególnie jak trzy szt szeregowo połączymy.

 

Poza tym gdyby zrobił duo line config gdzie ciecz do graf i CPU jedną linią by doprowadził

a podgrzaną ciecz z trzech GPU i CPU drugą linią wyprowadził to takie rozwiązanie było by optymalne i prostsze w aplikacji.

Teraz trzy grafy podgrzewają proca co nic ciekawego nie wróży temperaturom CPU przy max obciążeniu.

 

Ta 1x120 chłodnica dodana na siłę i dla estetyki układu (moim zdaniem wątpliwej)

nic znaczącego tu nie wniesie do wydajności chłodzenia.

Poczekajmy na wyniki testów flow i temp.

Nie ma co gdybać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że układ jako taki jest średnio przemyślany. Ciężko dość dojść do jakiegoś porozumienia z tymi ludźmi niestety. Na forach typu ocn czy xs jest sporo osób, które traktują je jako zwykłą galerię, i nie znoszą żadnej formy krytyki czy dyskusji na temat rozwiązań. Jednozdaniowy komentarz w stylu "aswome" spoko, ale jakbyś chciał coś doradzić, natychmiastowa reakcja obronna.

Ten build traktuję jako pokaz co wchodzi do FT02, też bym to złożył zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee...właśnie widziałem jak zareagował na Twoje komentarze...biedactwo nie znosi krytyki :lol2:

Tyle kasy wywalił a tu mu jakieś błędy wytykają...do tego zamiast aquaero i normalnego przepływomierza dał jakiegoś śmiecia

więc i tak nie dowiemy się jaki flow jest w tym układzie i temperatura cieczy.

Trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło o wpasowanie samej chłodnicy. Estetycznie to drugi plan.

 

Tutaj ciekawa opcja panelu bocznego, rozwiązuje problem kształtu okna całkowicie.

 

Dołączona grafika

 

To jest bodaj robione przez firmę mnpctech. Szczególnie nadaje się do obudów z tym zatrzaskowym mocowaniem panelu. Fajna opcja żeby pokazać całe wnętrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia obudowa przypomina mi Pawer Macintosha G3 (kto pamieta jeszcze stare apple)

szkoda ze sie to dalej nie rozwinelo apple zmienilo koncepcje :(

 

zas co do 3-SLI podlaczyl bym osobno

tylko czy jedna mala chlodnica slodzi procka hmm

 

z tym grzejnikiem ekstra sprawa

jak masz kawalerke to centralne odpada wystarczy odpalic kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigantomanii ciąg dalszy.

Czyżby pierwsza buda która mieści na górze i dole łącznie dwie 4x140mm chłodnice

w rodzaju Phobya 560 czy BlackIce SR1 560???

OFC po przeniesieniu zasilacza w miejsce koszyków na dyski.

Kolos...674x640mm !

Enermax Announces Fulmo Series Flagship Gaming Cases | Maximum-Tech

 

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina powiększoną wersję CM 690. Fajna, gdyby nie ten plastik. Celując w taką platformę (następcę SR-2), raczej oczekuje się jakiś lepszych materiałów.

Z konstrukcji szczególnie pojemnych ciekawa opcja to obudowy od Caselabs. Moim zdaniem te budy są duże lepszej jakości niż mountain mods, lepiej pomyślane niż littledevil. Cena też jest dobra, biorąc pod uwagę ile opcji oferują. W zestawie są wyjmowane tacki na płytę, masa otworów na ukrywanie kabli, wszystko ładnie spasowane, dużo detali, gumowe uszczelki, podkładki, obudowa ma drzwi na zawiasach. Generalnie wydaje się to najbardziej dopracowany produkt z obudów typu custom pod LC.

Pierwszy model M8, najmniejszy, mieści z 3-4 chłodnice 360mm:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

forum: Case Labs

sklep: CASELABS On-Line Store

 

Jest masa opcji, ile otworów, jakie okna, panele, wszystko można skonfigurować. Odpowiednio większe, wyższe lub dłuższe modele: M8, M10, MH10, T10 i TH10.

Jeżeli chodzi o chłodnice 560, robią wersję "godzilla" TX10, ma mieścić 6 takich chłodnic :)

Jest w fazie projektowania, porównanie do Storm Sniper:

 

Dołączona grafika

 

A tutaj porównaniu TX10 z podstawą (oddzielna opcjonalna część) do M8

 

Dołączona grafika

 

To chyba będzie największa obudowa na rynku.

Nie mają dystrybutora w europie, więc trzeba sprowadzać z usa. Z tego co się dowiadywałem to wysyłka od nich to około 160$, + podatek jaki zapłacimy kupując sprzęt poza unią. Podstawowy model M8 kosztuje 360$. Nawet jakby razem wyszło 2000pln, to i tak niezła cena jak za to co oferuje moim zdaniem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedziane rurki i Crystal Linki to ciekawa opcja i dająca pole do popisu w kompozycji połączeń.

Daje zdecydowanie więcej możliwości niż akrylowe rurki.

Poniżej projekt VladsApe ...niezła hydraulika :)

Jakoś po nim nikt się nie pokusił o podobne rozwiązania.

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że ze względu na koszt złączek, ta opcja nie jest zbyt popularna. Zresztą moim zdaniem, to lepiej się prezentuje w układach prostszych, mniej połączeń, wtedy w pełni podkreśla to ten minimalizm.

 

Zmieniając temat, fajny patent jako alternatywa do malowania: wypolerowanie obudowy na połysk, tu akurat cm cosmos:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedziane rurki i Crystal Linki to ciekawa opcja i dająca pole do popisu w kompozycji połączeń.

Daje zdecydowanie więcej możliwości niż akrylowe rurki.

Poniżej projekt VladsApe ...niezła hydraulika :)

Jakoś po nim nikt się nie pokusił o podobne rozwiązania.

 

Bo to totalne przegięcie jest.

Koszt samych adapterów (przedłużek) od bitspowera to ca. 1300zł. - KLIK

Naliczyłem ich 60 na tych fotkach. O reszcie układu nawet nie wspominam.

 

A wystarczyło poprzycinać te rurki na inną długość. Efekt byłby moim zdaniem ciekawszy i tańszy o zauważalną sumkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba się ten rez na tych fotkach co dał Elder dzielony z wlotem w połowie...

miał bym pomysł jak go wykorzystać ;]

 

 

widział ktoś może w jakimś sklepie taki [widzę ze ma korki od Bitspowera] czy to pewnie jakieś własny twór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba się ten rez na tych fotkach co dał Elder dzielony z wlotem w połowie...

miał bym pomysł jak go wykorzystać ;]

widział ktoś może w jakimś sklepie taki [widzę ze ma korki od Bitspowera] czy to pewnie jakieś własny twór

 

Gotowca nie widziałem, ale można łatwo zrobić taki.

Kupujesz EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 - 150 Advanced + EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 - Tube 60/100

Środkową część dorobi Ci ktoś kto ma dostęp do tokarki i frezarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - takie rozwiązania średnio mi się podobają - zakładając chłodnicę na jeden z paneli obudowy od zewnątrz psujemy cały jej kształt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz.

Po prostu odkurzacz...front mesh panel w tej budzie można czyścić non stop i zawsze jest usyfiony

gdyż te cztery nieskromne wentylatory pompują całe mnóstwo m3 powietrza dziennie.

Temat stylistycznie również nie trafiony według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...