Skocz do zawartości
zaraza.b

dysk do 150zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie obecnie mam procesor e5200 3,5ghz i zastanawiam sie nad zmiana procesora ale nie mam na razie funduszu na przesiadkę na i5 itp.

chce aby wydajnosc w obsłudze codziennych czynności byla szybsza oraz w grach jaki procesor polecicie q8400 czy c2d8400 oraz czy dokupienie ramu tak aby było 4giga zwiekszy wydajnosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB owszem się przyda, Ale jak chcesz naprawdę szybszą pracę systemu to przydałoby się do tego SSD. Masz ładnie wykręconego proca, więc tu bym celował w zmianę karty graficznej.. Przesiadka na nieco szybszego E8400 jest średnio opłacalna. No chyba, że go dostaniesz za jakieś grosze. Te 4.0 ghz powinieneś mieć. Q8400 to kastrat, a więc wydajność raczej taka sobie.

 

 

Na Twoim miejscu wybrałbym właśnie zmianę karty graficznej. Ale musiałbyś najpierw napisać jaką masz resztę sprzętu. Czyli płyta główna, zasilacz i w jakiejś rozdzielczości chcesz grać (jaki masz monitor dokładnie). Jak chcesz odczuć znaczy wzrost wydajności to nie obejdzie się bez przesiadki. Masz 775, więc tu raczej wskazane, by było Sandy Bridge i i5 2500K..Ew. AM3 i Phenom II X4 955 BE. W 775 bym już nie inwestował po za kartą graficzną, a tu też nie napisałeś jaką posiadasz.

 

Podaj resztę sprzętu wraz z kartą graficzną jaką obecnie posiadasz to pomyślimy w co warto zainwestować.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę juz zmieniłem na nizej wymienioną teraz zamierzam kupic 2x1giga ram i mysle nad zmiana cpu ale na?

 

|| INTEL E5200 3,5Ghz(2.5GHz) +SCYTHE MUGEN 2 +Scythe Kama PWM 120mm

|| MOBO Asus P5E X38

|| MEM 2x1Gb Corsair Dominator (1066MHz) 1124mhz cl. 4.4.4.12

|| GPU Gigabyte GTX 460 1GB SE

|| Monitor Asus VW193D

|| HD160JJ 160Gb

|| DVD LG GSA-H66N

|| PSU ocz modxstream pro 500W

|| Fractal core 300

|| OS:Windows 7 Ultimate 32bit

|| A4Tech Oscar X738 Extra Fire

Edytowane przez zaraza.b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę juz zmieniłem na nizej wymienioną teraz zamierzam kupic 2x1giga ram i mysle nad zmiana cpu ale na?

 

|| INTEL E5200 3,5Ghz(2.5GHz) +SCYTHE MUGEN 2 +Scythe Kama PWM 120mm

 

|| GPU Gigabyte GTX 460 1GB SE

|

|| OS:Windows 7 Ultimate 32bit

 

 

ten gtx460 SE to kastrat wersja 288 core , to już lepiej było brać gtx460 768MB 336 core , co do cpu to nie pakuj pod tą kartę dwóch rdzeni + WIN7 bo stery za bardzo będą obciążały ci procka a najnowsze stery od Nvidii - 275.33 - jeszcze bardziej pogorszyły sprawe , jak już to daj przynajmniej jakiegoś Quada , generalnie to LGA775+Nvidia to kiepski pomysł tym bardziej procek dwurdzeniowy Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wziać radeona 5770/5850. Niestety GTX 460 średnio się spisuje z dwurdzeniówkami co potwierdzam na własnych doświadczeniach. Liczne spadki FPS w grach, których normalnie nie powinno być. Niższe obciążenie GPU, a wyższe CPU. No i ten SE to fatalny pomysł. Jak jeszcze go nie kupiłeś, albo kupiłeś przez internet to odsyłaj w ciągu 10 dni. Na allegro poszukaj używki Radeona 5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę juz zmieniłem na nizej wymienioną teraz zamierzam kupic 2x1giga ram i mysle nad zmiana cpu ale na?

 

|| INTEL E5200 3,5Ghz(2.5GHz) +SCYTHE MUGEN 2 +Scythe Kama PWM 120mm

|| MOBO Asus P5E X38

|| MEM 2x1Gb Corsair Dominator (1066MHz) 1124mhz cl. 4.4.4.12

|| GPU Gigabyte GTX 460 1GB SE

(...)

 

A więc już po ptokach. Nie spamować proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte juz kupilem i wlozylem do pc za jakis czas zmienie procesor i tu pytanie na jaki karte tez zamierzam zmieniac ale juz zostala wlozona do pc wiec lipa z 10dni:( moze ktos bedzie chcial sie wymienic z moja doplata na gtx460?

A wracajac do cpu mam na oku q9400

 

mam pytanie bo wyczytałem w kodeksie ze moge zwrocic ta karte w ciagu 10 dni tak wiec mam pytanie jaka karte kupoic czy

ASUS HD6850 HD 6850 1GB DirectCu 790/4000MHz Wwa (1737708570) - Aukcje internetowe Allegro

czy ASUS GTX460 TOP GTX 460 1GB 775/4000MHz SKLEP Wwa (1747871294) - Aukcje internetowe Allegro

czy GIGABYTE GTX460 FERMI 1GB/256bit DX 11 SKLEP Wwa (1737701986) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca się za karte w tym segmencie wydajnościowym dawać powyżej 600 zł , jedynie tego HD6850 da się przełknąć za te 589 zł , na rdzeniu da się go wykręcić do 1000 MHz , to będzie najlepszy wybór w tym segmencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy bedzie lepszy od gtx460 ?

 

jest kilka procent wydajniejszy , ale ta różnica jest niezauważalna , ogólnie można powiedzieć że te karty są porównywalne ,

 

oczywiście mowa tu o HD6850 vs gtx460 1GB 336 core , żadne tam kastraty typu SE/GE 288 core

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował odłożenie trochę większej sumy i płytę główną pod AM3 kupić+AMD Phenom II x4 955 BE lub 1155 i i5 od Intela. Jak ktoś już pisał, inwestowanie w 775 jest nieopłacalne. Łącznie za AM3 i procesor masz 550zł+ram to będzie 650zł na oko. Grafiką bym się zajął później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis wymienilem karte graficzna gtx460se na asus eah6850 i od momentu wgrania sterowników obraz czasem faluje np gdy wlaczyłem klasyfikacjie systemu znacznie sie to nasiliło wgrywałem sterowniki dolaczonej plyty jak i ze strony producenta tzn asusa i jest bez zmian dodam ze przy gtx 460 czegos takiego nie bylo co moze byc powodem takiego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...