Skocz do zawartości
klamot

Jak uaktywnić drugi procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Po instalacji Mandrake i pierwszym uruchomieniu, system widzi 2 procesory. Po którymś z kolei uruchomieniu widzi już tylko jeden. Co zrobić (co włączyć) aby pracowały oba :?: Proszę o pomoc. Podobno trzeba zmienić coś w konfiku kernela, ale ja nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no przy RAID 0 wystarczy jakakolwiek usterka jednego z dyskow i bedzie bolalo bardzo, bo najpewniej dane wszystkie stracisz. W firmach uzywa sie z reguly RAID 5, ale to rozwiazanie profesjonalne i na SCSI dedykowane raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego że używam prywatnego kompa to stoi u mnie w domu jeszcze serwer dostepowy na którym mam backup swojego i syna systemu wraz z aplikacjami. W sumie 3 kompy, jeden mój z Raidem, drugi syna zwykły PIII no i wspomniany sewer (PII) który nie tylko udostepnia internet ale i backupuje nasze dane. W przypadku awarii Raida zawsze mam możliwość odzyskania danych więc nie peniam. Może to trochę kłopotliwe rozwiązanie ale pewne. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor :-) Rozwiazanie nie tyle klopotliwe co zblizone do profesjonalnego, tylko szafy z napedami tasmowymi brak :-)

 

Co do kontrolera HPT to moze i jest. Problem w tym, ze minimum 3 dyski trzeba do RAID 5, wiec zaczyna brakowac pasma na IDE, poza tym pytanie, czy ma jakis fajny BIOS do odbudowywania uszkodzonego dysku i do zarzadzania calym ustrojstwem. Na tym polu juz technologia SCSI zaczyna dawac o sobie znac. Szkoda tylko, ze tak kosmicznie drogie te rozwiazania. Z drugiej strony malo kto potrzebuje takich bajerow w domu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...