Skocz do zawartości
DrKleiner

Woda dla Radeona HD6950

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak schłodzić HD6950, myślałem nad kupieniem Prisona na niego, czy lepiej fullcover, jak tam wygląda sprawa z grzaniem się sekcji zasilania? Bo może wystarczą radiatorki na pamięciach i sekcji i po sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jak blok od swiftecha np.:

 

Dołączona grafika

 

http://xtreview.com/addcomment-id-16075-view-Swiftech-radeon-HD-6950-hybrid.html

 

Z tym że dodają wentylator, to może sugerować że pasywnie robi się bardzo ciepło. Nie wiem jak firmowe chłodzenie na tych kartach, czy czasem nie jest tak jak w przypadku niektórych geforceów, że można zdemontować tylko część chłodzenia, zostają radiatory firmowe na pamięci i zasilanie, a na rdzeń dajemy własny blok. Bo blok + firmowy radiator taki jak swiftech to prawdopodobnie nie będzie wiele tańszy niż full cover. Najlepiej gdyby dało się wykorzystać część firmowego chłodzenia. Będzie lepsze niż jakieś małe radiatorki.

A kupno bloku za np. 350zł do karty o takiej wartości, wydaje się średnio opłacalne.

 

edit:

 

tutaj ktoś używa MCW60 z malutkimi radiatorami, pewnie da rade

 

http://imageshack.us/photo/my-images/249/img0781hr.jpg/

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google obrazki

To jest zwykły swiftech mcw60 chyba, ludzie tego bloku używają na wielu generacjach kart, niektórzy zaczynali na grafach typu gf6800, i pasował na każdą następną serię, nie licząc chyba dokupienia jakiejś multizapinki za grosze. Tylko małe radiatorki bez nawiewu mogą być problematyczne na niektórych prądożernych kartach. Akurat 6950 radeon jest stosunkowo energooszczędną kartą jak na dzisiejsze standardy, więc powinno być ok.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) w takim razie poszukam, może się dokopię do jakiś ciekawostek...

Kartę mam zamiar trochę pokręcić ale coś się wymyśli ;) 350zł aż szkoda dawać na bloczek który potem będzie do niczego nie przydatny i dodatkowo bezwartościowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fullcoverami jest tak, że zależy jak często wymieniasz karty. Da się sprzedać niektóre bloki do popularniejszych starszych kart za np 100-150zł. Dużo lepiej to wychodzi jeżeli woduje się coś w miarę nowego i high-endowego, wtedy można np. sprzedać blok po roku, z minimalną stratą. Ale to już dla ludzi przy kasie którzy ciągle upgradeują do najnowszych podzespołów.

Najlepsza opcja wg mnie jeżeli chodzi o blok na samo gpu, to jeżeli da się zrobić tak:

 

Dołączona grafika

 

to chyba gtx 580, zasilanie/ram chłodzi płytka która jest częścią firmowego coolera. Wentylator oczywiście odłączony od zasilania. Takie chłodzenie bije małe radiatorki, od razu jest ładnie dociśnięte firmowo, i nie musimy nic dodatkowo kupować.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego fullcovera, Aquatuning - Chłodzenie cieczą i modding - Alphacool NexXxoS ATXP ATI 6970/50 Serie Alphacool NexXxoS ATXP ATI 6970/50 Serie 12342 jak dla mnie 260zl nie jest złą kwotą, licząc że cena bloku na samo GPU to około 130zł to się chyba opłaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wysyłka. Normalnie porównując nowe to owszem, ale taki blok na rdzeń można kupić używany (allegro/fora), będzie sporo taniej. No i są one do kupienia nieporównywalnie częściej niż konkretny full cover.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podepne, mam 6950@6970 - referencyjnąi chciałbym ją zwodować. Poprzednio miałem 4870 z blokiem D-teka na gpu. Rozstaw pasuje jak ulał, tylko zastanawiam się czym by schłodzić pozostałe elementy karty - może jakieś podpowiedzi - trochę wypadłem z obiegu i nie jestem na bieżąco :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...