Skocz do zawartości
tressor82

Dysk 2,5" + kieszen zewnetrzna USB

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt małymi możliwościami dostarczania papu przez port USB w twoim komputerku. Jeśli nie miałeś w zestawie z kieszenią, kup kabelek który ma rozgałęzienie na 2xUSB.

 

dziwna sprawa podłaczyłem do portu USB z tyłu obudowy i dysk , juz czyta , moze te przednie USB sa 1.0 ?

 

dysk wykrywa , ale po paru minutach rozłancza i wyskakuje monit zeby zrobic format dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doktoryzuj się, to są typowe objawy gdy porty USB nie są w stanie dać odpowiedniej mocy na dysk - wtedy albo nie startuje, albo rozłącza się przy silniejszym obciążeniu. Przednie najczęściej nie wydalają (nie wiem czemu - na razie spotkałem się tylko z dwoma PCtami które były w stanie zasilić mój dysk przenośny z przednich portów, pozostałym nie pomagało nawet podpięcie dodatkowego zasilania), nawet z tylnymi nie zawsze da radę jeżeli obudowa kiepska albo dysk wybitnie prądożerny. Mam obudowę IcyBox na USB 2.0 i na Asusie P5Q3 potrafiła wariować podpięta do tylnych gniazd dwoma kablami. Rozwiązanie: hub USB z własnym zasilaniem i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorzystam z tematu i zadam swoje pytanie

 

czy poza wykorzystaniem kieszeni zewnętrznej jest jakiś sposób aby podłączyć dysk 2.5", np poprzez kabel firewire

chcę wymienić dysk w moim laptopie na ssd, natomiast dotychczasowy używać jako backupowy

 

będę wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa podłaczyłem do portu USB z tyłu obudowy i dysk , juz czyta , moze te przednie USB sa 1.0 ?

 

dysk wykrywa , ale po paru minutach rozłancza i wyskakuje monit zeby zrobic format dysku ?

 

To nie próbowałeś tego wcześniej? Normalnie ręce idzie załamać.

 

Tak jak wspominał rafa... rozchodzi się o opór kabelków. Czasami jak nie daje rady z przodu obudowy pomaga wymiana kabelka USB na inny... niekoniecznie krótszy. U mnie na 3 kabelki tej samej długości tylko na jednym kieszeń startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...