Skocz do zawartości
stivo

Windows XP nie łączy z WIFI po zmianie routera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Na nowej stancji mam w pokoju router TL-WR542G, który rozprowadza neta po całym mieszkaniu. Dla mnie genialnie, że dostęp do niego była standardowy (admin, admin). Stwierdziłem jednak, że mój TL-WR841ND będzie lepszym rozwiązaniem, chociażby z faktu posiadania dwóch anten.

 

Ustawiłem wszystko tak jak na poprzednim routerze (zabezpieczenie WIFI - 64bit WEP :mur:, ale ok nie chcę nic zmieniać) i wszystko zdaje się działać ok. Stacjonarkę mam pod kablem, więc jest nieważna. Na telefonie łączy mi z netem bez problemu (Symbian S60 v3 z aplikacją WeFi), a na laptopie już nie chce łączyć i już mi się kończą pomysły.

 

Na poprzednim routerze też zdarzało się nie łączyć, ale wystarczyło odciąć zasilanie od routera i za chwilę poszło. Laptop był restartowany, zarówno jak i mój router. Wprowadzałem też na nowo klucz. Nic nie pomogło.

Notebook to Lenovo 3000 N200, XP SP3 z Comodo IS i aplikacją WeFi.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł, co może być nie tak?

Ostatecznie mogę wrócić do poprzedniego routera..

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mały test w Wireless Settings (zakładka Wireless), zmień "Mode" na "11bg mixed" i wtedy spróbuj nawiązać połączenie...

I pokaż ustawienia wireless'a z routera (Settings/Security) i Windy (właściwości połączenia)...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, przed chwilą wszystko zaskoczyło i nie wiem do końca z czym to było związane.

1. 11bg mixed było od początku ustawione

2. dam zrzuty w formie linków, choć nie wiem czy jeszcze potrzebne, ale dla sprawdzenia: Wireless Security i Wireless Settings

3. tu dam screena:

Dołączona grafika

NA takim ustawieniu jest ok, choć wcześniej pole 1 było zaznaczone, a w momencie kiedy wchodziłem w te właściwości pod dwójką było Otwarte zamiast Udostępnione. I teraz czy te dwie opcje mogły mieć ze sobą coś wspólnego, bo wydaje mi się, że to właśnie zaznaczenie 1 zmieniało 2 i się nie łączyło. Kwestia dlaczego?

 

Jednak po restarcie systemu znowu nie połączyło..

 

EDIT: A może to jednak WeFi szkodził tym ustawieniom? Po wywaleniu go z Autostartu, jak na razie łączy się ok.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...