Skocz do zawartości
Marbor

PROBLEM: Pliki mają 0 kb po użyciu Narzędzia Dyskowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zewnętrzy dysk (pliki w formacie NTFS), którego używam podpiętego do lapka Macbook'a i stacjonarnego PC jako źródło muzyki, i filmów w różnych formatach.

 

Włączyłem ostatnio jakieś sprawdzanie dysku w Macbooku, które pokazało jakieś błędy w plikach i nie świadom niczego kliknąłem napraw. Teraz część plików (ok. 45%) na tym dysku ma wartość 0 kb. We właściościach tych plików widać datę stworzenia pliku rok 2021 i nie da się ich otworzyć.

Oczywiście zwiększyła mi się pojemność dysku, tak jakbym usunął te pliki do kosza, ale tego nie zrobiłem, bo struktury - katalogi i nazwy plików są te same. Nieruszone. Tylko, że są to pliki widma. :huh:

 

Podpiąłem dysk pod PC. Efekt ten sam. Pliki mają dalej zero kb. Włączyłem chdsk i nic. Sprawdziłem, czy nie ma wirusa lub innego świństwa na dysku. Też nic. Zacząłem się bawić jakimiś narzędziami do odzyskiwania plików, ale to nie daje pozytywnych efektów. Tzn. można odzyskać jakieś pliki, ale programy odzyskują na zasadzie file01.mp3, file02.mp3, 03133.mpeg. Trzeba było wszystko przeglądać, sprawdzać co to jest, a potem zmieniać nazwy.

Może to macbookowe narzędzie dyskowe coś pomieszało w alokacjach plików i da się to jakość naprawić. Bo pewnie te pliki są gdzieś na tym dysku w pełnej wartości.

 

Ktoś potrafi rozwiązać ten problem lub zna jakiegoś dobrego specjalistę w tym temacie (struktury plików na dysku)?

HELP! :cry:

Edytowane przez Marbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...