Skocz do zawartości
baholwon

zewnętrzne IP

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem założyć serwer w grze Call of Juarez, niestety, po dłuższym czasie żaden z graczy nie dołączał, serwer nie był widoczny. Po dłuższym grzebaniu w necie, wyszło na to że trzeba mieć chyba stałe IP.

Napisałem do pomocy, dostałem taką odpowiedź:

Aby postawić serwer, komputer nie może być za NAT-em. Musi mieć zewnętrzne IP. Nie znamy się na konfiguracji routera którego Pan posiada, proszę się skontaktować z jego producentem czy takie możliwości posiada.

Czy można tak ustawić nerwostratę?

 

Mam neo pobieranie 6mb, upload 0,5mb z szajsboxem.

Edytowane przez baholwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W routerze możesz dać strefę DMZ na Twój adres lokalny, to załatwi sprawę i nie musisz się bawić portami.

Nie wiem czy Livebox spiera DMZ (Demilitarized zone) poszukaj tej opcji jeśli tak to za pomocą polecenia: ipconfig sprawdź jaki masz adres IP i wpisz go w ustawieniach DMZ, problem zniknie jak ręką odjął ;).

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez adres 192.168.1.1 łączę się z lajfsroksem tylko że to każe mi podać nazwę użytkownika i hasło. Czy ktoś wie skąd to ściągnąć? Jedyne co grzebałem przy urządzeniu, to było usunięcie hasła dostępowego do sieci jakiś rok temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj screen na Wrzucie: WRZUTA - Screen1

 

Po kliknięciu "dodaj" wychodzi "Konfiguracja adresu publicznego NAT" i puste pole, którym trzeba wpisać: "Adres publiczny:". Oprócz tego jest przycisk "zastosuj" i "zamknij". Co dalej?

Edytowane przez baholwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT to jest ogólnie translacja adresów prywatnych na publiczne, jak byś mógł porobić screeny wszystkich zakładek z nat, i poszukać jakiś gdzie jest coś z portami tak będzie łatwiej ;) a jeszcze łatwiej było by się połączyć za pomocą telnetu z router ale to inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widac ze malo kto ma dzis liveboxa... ;)

 

A wiec tak: wchodzisz w menu liveboxa -> serwery lan (zakladka na gornej belce) -> nastepnie masz okienko i pare opcji

Dołączona grafika

Wybieramy oczywiscie dodaj co prowadzi nas do okna

Dołączona grafika

uzupelniamy:

nazwa serwera - wiadomo

dostep wlaczony - tak

protokol - tcp lub udp zaleznie czy do portu odbierania czy wysylania

port od do - tutaj wpisujesz numer portu ktory ma byc przekierowany

lokalny adres ip - powinno z automatu podac twoj obecny ip jesli nie mozna zmienic

nastepnie zastosuj -> zapisz teraz

 

Powinno chodzic koncertowo.

Edytowane przez Pawel_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

protokol - tcp lub udp zaleznie czy do portu odbierania czy wysylania

 

TCP/IP czy UDP to nie zależy od tego czy odbiera/wysyła, są to protokoły warstwy transportowej, TCP/IP (wolniejszy ale nie zawodny), UDP (bezpołączeniowy), nie myl pojęć. Tutaj musi zobaczyć w specyfikacje i sprawdzić czy porty które musi przekierować są dla TCP/IP lub UDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...