Jump to content
Sign in to follow this  
zigfrid

Pakiet biurowy online

Recommended Posts

Macie jakieś swoje typy odnośnie pakietów biurowych dostępnych z przeglądarki, które mogą być fajną alternatywą dla MS office?

Ja własnie znalazłem coś takiego jak zoho i chcę to sprawdzić, może już ktoś próbował?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to naprawdę wada...

 

Poza tym alternatywą dla MS Office jest OpenOffice.org. Nie wymaga przeglądarki ani połączenia sieciowego. Obsługuje pliki pochodzące z pakietu MSO.

Edited by Klaus

Share this post


Link to post
Share on other sites

OpenOffice.org.

 

:lol:

 

Ciężko to coś nazwać pakietem biurowym, używanie oo to masochizm w najostrzejszym wydaniu. Edytor tekstu jeszcze jakoś się nadaje do napisania prostego pisemka tak długo jak nie musisz dotykać edytora równań, ale arkusz kalkulacyjny jest zbrodnią przeciw ludzkości, a baza danych nie nadaje się nawet do listy pryszczy na (_!_)...

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

KHOT 90% użyszkodników MSO nie wie co to jest edytor równań ;)

To samo calc, nie mówię, że potrafi wszystko to co excel, często największą bolączką OpenOffice.org jest przyzwyczajenie do MSO.

Bazy danych? Co to jest, czym to jeść powie większość użytkowników domowych jak i "biurowych".

Jesteś zaawansowanym użytkownikiem pakietów biurowych stąd opinia nt. OpenOffice.org.

Większości wystarczy OpenOffice.org gdyż ani nie mają wyszukanych zastosowań ani umiejętności aby OpenOffice.org ich ograniczał. Najczęściej trzeba się obyć, przyzwyczaić do OpenOffice.org.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz, rozumując w ten sposób można by stwierdzić że "zwykłemu użytkownikowi wystarczą google docs których największą wadą jest bezlitosne kaleczenie plików mso, ale poza tym są ok i nie wymagają instalacji pakietu na dysku, a nawet można pójść dalej i stwierdzić że 97,3% użytkowników wystarczy sam wordpad. ;']

 

Edyta@Klaus: i ja się z tym całkowicie zgadzam, tylko protestuję przed polecaniem komukolwiek OO i nazywaniem tego czegoś "pakietem biurowym".

Edited by KHOT
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak uważam.

Nie kupuje się ciężarówki aby raz w życiu użyć jej do przeprowadzki, później wozić teczkę z laptopem.

Nie kupuje się aby wykopać dziurę pod iglaki przed domem.

Po co więc kupować kombajn MSO skoro mamy go wykorzystywać w minimalny sposób?

Kilkaset zł można spożytkować w lepszy sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swego czadu współpracowałem z firmą biznespakiet. współpraca była dla mnie o tyle ciekawa i o tyle upoważnia mnie do wypowiedzi w tym wątku, że pracowaliśmy nad wspólnym projektem przy pomocy ZOHO. Na początku podeszliśmy sceptycznie, ale szybko się przekonaliśmy - fajne wsparcia dla projektów gdzie nad tymi samymi dokumentami pracuje kilka osób. Cały ich pakiet ma bogatą funkcjonalność.

 

Z innych rozwiązań, które można wspomnieć to libre office, następca projektu OO, które został porzucany i nie jest obecnie wspierany przez nikogo oprócz Społeczności :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edytor tekstu jeszcze jakoś się nadaje do napisania prostego pisemka tak długo jak nie musisz dotykać edytora równań, ale arkusz kalkulacyjny jest zbrodnią przeciw ludzkości, a baza danych nie nadaje się nawet do listy pryszczy na (_!_)...

 

Straszne... Nie umiem czegoś obsługiwać to jest to złe...

 

Edytor równań jest szybszy w obsłudze niz microsoftowy. Cóż, trzeba poswięcic chwile na poznanie go, zeby potem zaoszczędzic wiele czasu.

Arkusz kalkulacyjny działa jak powinien, a baza danych jak to baza danych po prostu wymaga chociazby tak podstawowej wiedzy jak skłądnia SQL...

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

(jakieś brednie)

 

Taaa, żeby pochwalić się kolegom jak fajne mamy otwarte i darmowe programy na swoim linuksie - oo może być dobry... W rzeczywistym świecie do pracy w rzeczywistym biurze zapomnij.
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę powiedzieć mojej żonie niech wraca do rzeczywistości (chyba do garów) bo obecnie spędza 8h dziennie w wirtualnym świecie czyt. firmie z kilkoma oddziałami, centralą, ponad setką komputerów i tylko na kilku kompach jest MSO. Pozostałe mają OOo i jakoś firma daje radę zrobić niesamowite obroty i funkcjonować na co dzień. Pewnie dlatego, że firma nie funkcjonuje w rzeczywistym świecie. Na szczęście wynagrodzenie nie jest wirtualne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: jest wiele firm i koncernów, które korzystają z oprogramowania open source. Przykładów firm korzystających z docs, zoho czy innych pakietów należy szukać na ich (pakietów) stronach jest tego sporo. O zoho można poczytać także na przykład w PC World

 

Z biznespakiet (to nazwa firmy, która współpracuje również z Zoho) pracowaliśmy nad jednym z projektów marketingowych, współpraca trwała ok 3 miesięcy, także przemaglowaliśmy zoho dość dobrze (jako użytkownicy) Sam pakiet dla mnie mocna 4 (jestem z tych, którzy zawsze zostawiają rezerwę. 'Coś' na pewno może być poprawione ;) )

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.