Skocz do zawartości
tongpo7

Sprzęt do 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ekspertów:)

 

Ponieważ mam zamiar sprawić sobie nowy sprzęt, prosiłbym o waszą pomoc. Złożyłem swój zestaw komputerowy ale nie wiem czy wszystko będzie grało i buczało.

Komputer będzie składany w sklepie gral.pl lub esc.pl (i tutaj mile widziane wasze doświadczenia związane z tymi sklepami)

 

Procesor: Intel Core i5 2500K 4x3.30 GHz BOX 719zł

 

Wentylator: pierwszy wybór-Thermaltake Contac 29 (niestety w obu sklepach go nie ma) wybór drugi- Xigmatek Gaia(jest dostępny tylko w esc) i 3- Zalman CNPS10X Performa od 99 do 113zł

 

Płyta główna: Asrock P67 Pro3 (B3) 375zł

 

Pamięci: DDR3 8GB 1333MHz Kingston (2x4GB, DualDDR, CL9) 155zł (miały być goodramy ale w gralu ich nie ma, czy te kingstony będą ok??)

 

Dysk twardy: Crucial M4 SSD 64GB 378zł

 

2 Dysk twardy: Samsung 1TB Spin Point F3 185zł

 

Nagrywarka: LG GH-24NS70 79zł

 

Karta graficzna: GeForce GTX570 Asus 1280MB DirectCU II 1270zł

 

Obudowa: CoolerMaster Dominator II 692 Advanced Black 375zł

 

Inne dodatki: Zasilacz do obudowy ATX 620W Seasonic M12II-620 385zł

 

System oper: Microsoft Windows 7 Home Premium 64Bit PL OEM 319zł

 

Monitor: Benq 24" LCD G2420HD 598zł

 

razem: ok. 4950zł

 

Zastanawiałem się nad GTX580 ale wtedy bez dysku SSD. Po przeczytaniu kilku testów, wieelu komentarzy na różnych stronach doszedłem do wniosku, że SSD must have a gtx580 jest lepszy od gtx570 o kilkanaście procent. Chyba nie ma sensu dopłacać tych 500-600zł prawda?

 

Jeszcze pytanko na temat monitora. Nada się? :) tyle tego teraz, żeeee...

 

Z góry dziękuje za waszą pomoc.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw całkiem dobry

 

tylko kwestia chłodzenia procka rozważyć możesz też Silencium Fortis [110-120zł zł]

 

 

karte grafiki z palcem w ... podkręcisz do poziomu gtx580 :D zachowując ciszę :D

 

 

później możesz popatrzeć na jakieś dodatkowe wentyle do obudowy [ale to nie jest KONIECZNOSC]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem Fortis chyba będzie gorszym wyborem niż Performa. W jakimś teście Thermaltake Contac 29 wypadł bardzo dobrze i cena też jest bardzo fajna. Czy w tych sklepach mógłbym zamówić ten wentylator? czy raczej jak nie ma w ofercie to nie sprowadzą?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam coś takiego:

 

Procesor: i5-2500k 740

Plyta: Asrock P67 Pro3 345

Pamieci: GoodRam 8GB 155

Grafika: HD6970 PowerColor 1140

Dysk: Samsung F3 1TB 185

Naped: LG GH-24NS70 79

Zasilacz: Fortron EGN 650W 80-gold 275

Obudowa: CM Dominator 365

 

Chlodzenie: Zalman Performa 115

Dysk SSD: Crucial M4 SSD 64GB 378zł

Windows 7 300

Monitor: Benq BL2400PT 815

 

 

Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz radeona nie ma problemu. Ja nie jestem jakoś przekonany i bym brał tą 570 Asusa

tu masz test

TEST

Zamiast dominatora wziąłbym HAFa ale komuś może się nie podobać ok rozumiem ale tylko staram się pokazać różne możliwości

Z zasilaczy celował bym raczej w konstrukcje oparte na seasonicu jak niektóre xfx i crosairy wiele użytkowników je ma i raczej nie ma z nimi problemów

Reszta wdł mnie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z MM. Byłem obejrzeć monitory, którymi się zainteresowałem. Oczywiście nie było żadnego Benq ani Della dlatego postanowiłem poprosić przechodzącego Pana o wskazanie monitora, który ma inną matryce niż TN( chciałem porównać jakość obrazu) Pan wskazał jeden jedyny monitor(jakiś samsung) po czym zapytał do czego będzie służył komputer. Kiedy odpowiedziałem, że głównie do grania, natychmiast zostałem "zaatakowany" setkami pytań dlaczego nie TN, przecież będę miał niesamowite smużenie i inne monitory niż TN do grania się nie nadają. Już myślałem, że mnie tam pobiją:) ten się na mnie prawie, że wydziera ludzie się patrzą. SZOK!

 

Właśnie chodzi o to, że nie jestem fanem ani Radeona ani GeForce. Jest mi to obojętne, chcę mieć po prostu jakąś dobrą kartę graficzną. Co do obudowy, to już się zdecydowałem na tego Dominatora. A o którego HAFa dokładniej ci chodzi? bo znalazłem kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

912

912 jest tańszy ale ma mniej miejsca na wentyle itp

922

jest trochę droższy ale za to ma więcej miejsca :) na bebechy i solidniejszą konstrukcję

Fajną propozycją jest też silentiumpc gladiatus 800 którego mam i polecam oraz pilium 400 co ważniejsze są to solidne produkty polskie :)

silentiumpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA bym obstawiał gigabyte gtx570 w wersji oc. Ze zmodyfikowanym chłodzeniem.

Według tej recenzji GeForce GTX 570 Overclocking Roundup. Page 5 - X-bit labs Cichsza, lepiej się kręci i chłodniejsza od asus'a.

Tylko trzeba zmienić od razu bios na nową rewizję ze strony gigabyte bo stara potrafi się wieszać.

Ja dodatkowo przerobiłem ten bios i teraz mogę zejść z poziomem wentylatorów na 25%. gdzie te są dla mnie niesłyszalne przy zamkniętej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...