Skocz do zawartości
karol-s

Modernizacja kompa - wymienić tylko procesor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dawno już nie miałem czasu zająć się komputerkiem i wypadłem trochę z obiegu...

 

Zastanawiam się nad niewielką modernizacją ale po kolei.

Aktualnie mam:

 

Gigabyte ep35-ds3

E5400 @ 3,4GHz @ Scythe Mugen

Patriot LLK 2x1GB + Goodram 2x2GB

GF 9400 pasywka - lepszej nie potrzebuję! Ta ma DVI i HDMI a ja więcej nie wymagam.

RAID 2x Seagate 500GB 7200.11 jak się nie mylę + 2TB na magazyn Seagate ST2000DL003-9VT166 SATAIII

Fortron 400W

Audigy 2ZS

 

Zastanawiam się nad czterordzeniowym prockiem ale takim niedrogim i dającym się dobrze podkręcić. I tutaj pojawia się pytanie - sprzedać płyte,cpu,ram i kupić coś na AM3? Czy może wymienić samego proca na Q6600?

Trochę się rozglądałem za nowym sprzętem na AM3 i już miałbym wybrane pamięci Kingmax 1600 (najprawdopodobniej 2x4GB).

Kasa jaką chciałbym wydać na płytę i proca to 500-600zł. Płyta musi mieć RAID, może mieć SATAIII i USB3, a procek chciałbym jakiś z możliwością odblokowania rdzenie/L3 czy co tam można z nich wycisnąć.

 

Fajnie jak ktoś coś doradzi- jakiś model wersję - ja juz sobie opisy znajdę.

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy Ci gpu zintegorwane w nowych procesorach AMD?

Jeśli tak to proponuję sprzedać gpu+płytę+procesor+ram i kupić:

 

Płyta: MSI A75MA-G55 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław (USB3, SATA3, RAID)

Procesor: AMD A8 3850 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

RAM: GR1333D364L9/8GDC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Nie odczujesz różnicy miedzy 1333mhz a 1600mhz i nie ma sensu dopłacać do szybszych.

GPU w A8 3850 będzie nawet kilkakrotnie wydajniejsze od gf9400, więć zawsze można trochę zaoszczędzić i wziąć A6 które ma słabsze gpu.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zmiana na FM1 nie ma sensu.

Trochę drożej od A8 + A75 mógłby kupić i5 2400 + H61/H67.

 

Jest sens dopłacania do czegoś więcej niż 1333MHz CL9 jeśli ktoś ma zamiar od czasu do czasu w coś zagrać na 6550D (raczej nie w tym przypadku).

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo ciekawa jest ta propozycja ale poza moim zasięgiem... sytuacja wygląda tak, że ep35+e5400+cały ram oddaje za 2x4GB RAMu DDR3... taka rola starszego brata... (mogę też zamiast tego ramu 2x4GB kupić jakieś tanie mobo na s775 i oddać e5400 a sobie za te 500zł kupię q6600 ale wolałbym kupić nową płytę i proca).

 

Po wyjaśnieniu sytuacji ponawiam pytanie - 500-600zł na nowe mobo i proca - czego szukać?

 

Pozdro!

 

BTW. Grafika zostaje - na tym kompie nikt nie będzie grał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...