Skocz do zawartości
DarkLord

Gladiatus 800W a Thermalright Silver Arrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytań

1.Czy Thermalright Silver Arrow zamontuje po zmianie platformy na s1155 bez kombinowania na płycie Asus Sabertooth albo Gigabyte ?

2.Czy zmieści się do obudowy SilentiumPc Gladiatus 800W

3.Czy otwory będą pasować w płycie i raczej nic nie będzie zawadzać (Gigabyte 965p-DS3)

Pytam ponieważ w pewnym sklepie internetowym Thermalright Silver Arrow jest w promocji 250zł .

Jeśli jednak się nie zmieści to proszę o doradzenie jak najbardziej wydajnego a za razem cichego chłodzenia, które zmieści mi się w mojej budzie do 200zł max 250zł.Potrzebuję wydajności bo za niedługo zmieniam procka na 2600k i będę go kręcił.

 

e6320 @ 2.8 1.2V box

Gigabyte 965p-DS3

2GB RAM

Gigabyte 560ti soc

silentiumpc gladiatus

1x 14 cm zephyr

3x 12 cm zephyr led

 

PS Jeśli zły dział to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie w miarę możliwości i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandy Bridge nie grzeją się zbyt mocno, więc zastanów się czy jest sens wydawać na chłodzenie ponad 200 zł.

Co do schładzacza - może Scythe Grand Kama Cross? Nie należy co prawda do demonów wydajności, ale i7-2600k spokojnie podkręcisz do 4,5GHz a nawet więcej. Poza tym ten schładzacz jest cichy i ma kompaktowe wymiary. Poniżej możesz go porównać z tamtym Thermalright:

UWAGA! Nie znalazłeś jakiegoś schładzacza? Oto megaporównanie 130 modeli :: PCLab.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1: Wejdź na stronę producenta chłodzenia i tam masz listę kompatybilności.

2: Nie wiem.

3. Skoro cooler jest z zapinką LGA 775 to będzie pasować.

 

Zmierz sobie ile masz miejsca na chłodzenie wewnątrz obudowy i wtedy coś łatwiej będzie dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak

Poczytałem i na stronie producenta nic nie jest wspomniane by to chłodzenie obsługiwało podstawkę s1155 a na pclabie w teście W kręgu piekielnym – powrót jest napisane że obsługuje.To ja już teraz nie wiem

Na stronie silentiumpc jest napisane że można montować collery do 161mm a silver arrow ma 160mm więc teoretycznie na styk powinien wejść

Ma ktoś może silver arrowa to by zmierzył wysokość a najlepiej z obudową gladiatus 800w ?

Ten Scythe Grand Kama Cross wydaje się interesujący BlackMachine jeśli go masz albo widziałeś go w akcji powiedz mi jak z montażem czy jest bardzo skomplikowany itp.

Jak z głośnością ? i Czy jesteś z niego zadowolony jeśli go używasz ?

 

PS Jeśli koniecznie będzie trzeba zmierzę tą odległość ale to normalną miarą i odkąd mierzyć

Edytowane przez DarkLord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 3. Silver Arrow jest kompatybilny z Socket 1366/1156/775 i AM2/AM3 wiec na plycie ktorej podales oraz na wszystkich 1155 nie bedzie problemu.

2. Cooler ma wysokość 163mm wiec moze byc problem ze zmieszczeniem go w srodku: http://www.thermalright.com/products/?act=data&id=96&cat_id=27 zakladka "specs"

Edytowane przez Czarnodziej
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano sprawdziłem tą wysokość wsadzając patyk który miał 165mm od płyty głównej do ścianki bocznej.Obudowa normalnie się zamknęła

Otwory montażowe w s1156 są takie same jak s1155 ?

Strasznie mnie kusi ten silver arrow chyba go wezmę ale jeszcze się zastanowię

 

[blackMachine]

z tego co wiem mugen 2 ma większą wydajność od tej grand kamy a jest w tej samej cenie

tylko jest trochę wyższy

Edytowane przez DarkLord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano sprawdziłem tą wysokość wsadzając patyk który miał 165mm od płyty głównej do ścianki bocznej.Obudowa normalnie się zamknęła

Wez pod uwage ze chodzi o odleglosc scianki bocznej od powierzchni procesora, nie od plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dziś do mnie przyszedł cooler i jest już zamontowany więc opiszę go i montaż w mojej obudowie

 

Minusy

-by założyć backplate pod 775 trzeba wyjąć płytę główną

- przez jego wielkość "małe" kłopoty z montażem w obudowie by o coś nie zawadzał

Plusy

-Masakryczna wydajność

-Wygląd radiatora i wentyli

-Dołączone wentyle PWN bardzo wysokiej jakości ( ciche nawet przy max obrotach)

 

Jeśli ktoś będzie montował na płycie głównej z wysokim radiatorem na nb radzę zaopatrzyć się w szerszą obudowę, ponieważ ja musiałem jednego TY-140 leciutko podwyższyć i przez to nie zamkniemy boku.

Na płycie Gigabyte 965p-ds3 najlepiej zamontować silver arrowa przednim wentylem do karty graficznej inaczej blokujemy sobie dostęp do slotów ramu

 

Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z zakupu pomimo kilku faili ale za niedługo asus sabertooth 2600k i myślę że sytuacja się polepszy

 

[Edit] bender83 ta obudowa ma otwór na backplate tylko jeśli zapinkę montuje się pod 775 ten otwór jest za mały bo backplate zahacza o ściankę

 

Tak wiedziałem na co się decyduję ale piszę to dla dobra innych użytkowników by się nie rozczarowali

Edytowane przez DarkLord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dziś do mnie przyszedł cooler i jest już zamontowany więc opiszę go i montaż w mojej obudowie

 

Minusy

-by założyć backplate pod 775 trzeba wyjąć płytę główną

- przez jego wielkość "małe" kłopoty z montażem w obudowie by o coś nie zawadzał

 

 

To akurat zależy też od obudowy - niektóre wszak mają otwór umożliwiający montaż backplate bez wyciągania płyty z obudowy.

A co do drugiego punktu to sorry, ale wiesz na co się decydujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytułowy SilentiumPc Gladius 800W akurat ma taki otwór. W czym więc tkwił problem? Otwór za mały, w niewłaściwym miejscu? Czy może łatwiej było wyjąć mobo niż zdjąć prawą ściankę? :wink:

 

Mobo właśnie musiałem wyjąć i chodziło mi o to że ten otwór był w niewłaściwym miejscu backplate zahaczał o prawą ściankę otworu a po lewej było dużo miejsca jeszcze, płyta ATX dobrze zamontowana.

 

[FOTKI]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez DarkLord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...