Skocz do zawartości
Gość tan24

jaki dysk 2tb lub więcej na magazyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem dysku na magazyn plików, będą to głównie duże pliki np. filmy, ale może się też zdarzyć, że jakieś drobniejsze pliki.

 

Najbardziej atrakcyjnie wyglądają te 3 dyski, ale który z nich najlepszy?

DEMON SEAGATE ST2000DL003 2TB 64MB SATAIII ZABRZE (1731650965) - Aukcje internetowe Allegro

DYSK TWARDY WD WD20EARS 2TB 2000GB 64MB SATAII GW (1736857568) - Aukcje internetowe Allegro

DYSK SAMSUNG 2TB HD204UI SATA2 32MB CACHE -GDAŃSK (1735508614) - Aukcje internetowe Allegro

 

jest jeszcze taki hitachi:

PROMOCJA 5 DNIOWA! HITACHI 5K3000 2TB ! NOWOŚĆ! FV (1749668637) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

W przyszłości jak potanieją, to bym dokupił jakąś obudowę zewnętrzną z USB 3.0 i e-sata.

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dysk Seagate i Samsung podane w powyższych odnośnikach.

Z Samsungiem mialem poczatkowa problemy, które wyeliminował upgrade firmware do wersji przeznaczonej na rynek japoński. Od jakichś 2 miesięcy działa bez najmniejszego problemu.

Seagate - 0 problemow od czasów zakupu (2 miesiące).

Obydwa dyski są bardzo ciche, zbytnio się nie grzeją i są (czysto subiektywnie) dosyć wydajne. Z tego co widzę po zagranicznych recenzjach to każdy z tych 4 podanych dysków będzie dobrym wyborem.

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem dysku na magazyn plików, będą to głównie duże pliki np. filmy, ale może się też zdarzyć, że jakieś drobniejsze pliki.

...

 

Twoim wyborem najlepiej będzie WD20EARS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim wyborem najlepiej będzie WD20EARS

 

Poprawka rafa... jeśli już to WD20EARS-00MVWB0 bez dopiski będzie miał stare próchno. Wysyłkowo - trzeba zapytać sprzedawcę. Osobiście w sklepie - organoleptycznie sobie sprawdzić.

 

Jaki-dysk-2TB-3-5-blaszaka

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, w takim razie gdzie dostanę tego wd20ears-00mvwb0, bo w żadnym sklepie tego nie można sprawdzić.

 

A i jaką on ma prędkość obrotową, bo wszędzie pisze , że 7200rpm, a tutaj czytam ktoś mówi, że tylko 5400?

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest 5,4k. Gdzie piszą, że ma 7,2K?

 

Gdzie dostaniesz? Prawdopodobnie w każdym sklepie mają go na półce, ale dla pewności lepiej zapytać :wink: pzdr

 

Bzdury, nigdzie nie podają czy to ten dokładnie model WD20EARS-00MVWB0, a w sklepach nie mają na półkach tylko pod zamówienie klienta, a w hurtowniach też nikt nie poda czy dysk ma ten dopisek bo pakują ich po kilkanaście sztuk.

 

wszędzie piszą, że ma 7200 obrotów np. tu PROMOCJA! WD CAVIAR 2,0TB WD20EARS !64 MB/7200 !SS (1736771732) - Aukcje internetowe Allegro ale też w sklepach internetowych np. tu Camino.pl- HDD Serial ATA 300 2 TB Western Digital Caviar Green Power WD20EARS.

 

Po co zaprzeczasz coś, czego nawet nie sprawdziłeś jak jest faktycznie?

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podają, ale mają na półce. No sorry co to za sklep który nie ma towaru tylko jak ktoś zamówi to ściąga z hurtowni. Rozmawiajmy o poważnych sklepach, a nie jakiś ciułaczach/chałupnikach :D

 

Dysk siedzi w budzie pod biurkiem :lol2: Wybacz, ale nie potrzebuję rozkręcać dysku aby mieć pewność, że nie wiruję z prędkością 7,2k :wink: Ty go na oczy nie widziałeś i się rugasz podając linki do sklepów i allegro (to jest dopiero LOL) :lol2:

 

Wyniki testów i ilość talerzy świadczą o jednym :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sklepy w Polsce nie są ciułaczami i chałupnikami? Oczywiście mówię o tych normalnych, nie internetowych. Ja pytałem się u siebie w mieście akurat w apollo, ale zapewne z innych (komputronik, infores, itp..) dostałbym taką samą odpowiedź. Na stanie to mają tylko w mediamarkt 2tb ale seagate.. , a coś nie bardzo lubię tą firmę, w sumie to mam 2 dyski seagate'a(jeden 500gb jednogłowicowy, drugi 500gb dwugłowicowy) ale nie jestem zadowolony z ich pracy, mocno chrupią podczas zapisu danych i wydajność po zapełnieniu dysku małymi plikami, to jest taka przeciętna.

 

A mi chodziło , że w sklepach mają oznaczenie 7200 obr, a nie 5400, nie chodziło mi o wartość realną.

 

W każdym razie to kupuje ten dysk jeszcze popytam w paru sklepach, jeszcze przydałaby się jakaś obudowa na usb 3.0(i ewentualnie e-sata), coś niedrogiego.

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na stronie Komputronik'a to mają co najmniej jeden egzemplarz w każdym ze sklepów (jak kupowałem dysk i kamerę to internetowy stock zawsze odpowiadał realnemu) :wink:

 

Imo obudowa to bardzo słaby pomysł. Trzeba taszczyć i obudowę i zasilacz, jednym słowem udręka. Przerabiałem i skończyłem z paszportem... polsatu :lol2: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia obrotów mają takie, a nie inne, bo to pozostałości niewiedzy po ogłoszeniu przez WD wprowadzenia ECO modeli, które według wielu niesprawdzonych informacji miały mieć regulację obrotów, co jest wierutną bzdurą i marketingowym bełkotem. Nie ma i nie było dysków ECO WD z 7200RPM koniec KROPKA. Jeśli jakiś sklep podaje tak, a nie inaczej, to po prostu leci na chybił trafił, bo producent nawet w swoich PDF podaje zamiast liczb pod rubryką Rotational Speed: hasełko IntelliPower™.

WD gratulujemy marketingu, bo wystarczyło napisać pod IntelliPower™: "A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate, and caching algorithm..." I już wszyscy myślą, że dysk ma 5400RPM-7200RPM. Nie, dysk ma 0RPM albo 5400RPM... w zależności czy odpoczywa i oszczędza energię, czy chodzi.

Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie twoje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charts, benchmarks 2009 3.5” Desktop Hard Drive Charts, h2benchw 3.12: Avg Read Throughput

 

- z tych testów wynika że przy odczycie/zapisie liniowym to ten WD WD20EARS 2 TB jest ~10% wolniejszy od Samsung F4 HD204UI 2 TB i Seagate ST2000DL003 - czyli sporo odstaje.

 

PDF ze strony producenta:

http://www.wdc.com/wdproducts/library/SpecSheet/ENG/2879-701229.pdf

 

Wskazuje że WD20EARS 2 TB ma takie transfery jak WD20EARX 2 TB (110MB/s), wyższe transfery mają dopiero wersje EZRX i EZRSDTL (123 MB/s) a zaczynają się one od pojemności 2,5 TB a kończą na 3 TB .

 

Jeśli wg. nomenklatury Western Digital modele EZRX są ponad 10% szybsze od EARS, to wnioskuję że ponad 100 MB/s da się z EZRX wyciągnąć w praktyce (EARS 93 MB/s wg. tomshardware)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za późno napisałeś z tym samsungiem, trudno wziąłem już wd, na razie spisuje się OK, chociaż transfer mógłby być lepszy(86Mb/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charts, benchmarks 2009 3.5” Desktop Hard Drive Charts, h2benchw 3.12: Avg Read Throughput

 

- z tych testów wynika że przy odczycie/zapisie liniowym to ten WD WD20EARS 2 TB jest ~10% wolniejszy od Samsung F4 HD204UI 2 TB i Seagate ST2000DL003 - czyli sporo odstaje.

 

 

 

Rzeczywiście WD odstaje ale miałem w domu Samsung F4 HD204UI i EARS i Samsunga odesłałem od razu bo jeśli dla kogoś priorytetem jest cicha praca dysku to samsung przegrywa z WD i to dość wyraźnie.Samsung to jest porostu wibrator ,HD204UI wibrował podobnie jak mój stary Samsung 250GB 7200rpm .Po za tym nikogo nie uratuje te 10mb/s różnicy w transferach dysku.Samsung jest szybszy w zapisie/odczycie ale robi to kosztem głośności dysku.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wibracje nie powinny być chyba dokuczliwe bo mam zamiar go wrzucić w kieszeń USB ( w wersji 3 by z tych transferów rzędu 100 MB/s skorzystać). A 10% różnicy w transferze odczuję (zamiast kopiować coś 10 minut, to skopiuję w 9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wibracje nie powinny być chyba dokuczliwe bo mam zamiar go wrzucić w kieszeń USB ( w wersji 3 by z tych transferów rzędu 100 MB/s skorzystać). A 10% różnicy w transferze odczuję (zamiast kopiować coś 10 minut, to skopiuję w 9).

 

tutaj porównanie głośności http://www.tomshardware.com/charts/2009-3.5-desktop-hard-drive-charts/Sound-Level,1033.html.Nie wiem na ile te testy wiarygodne(chyba jednak niewiarygodne bo dziwne wyniki tam są) ale EARS masakruje Samsunga w tym względzie o czy mogłem się przekonać na własne uszy..

 

Nie wiem czy kieszeń USB coś da bo te dyski wibrują jak traktor a zaznaczam ze miałem go włożonego do skrzynki bitumicznej a wiec czegoś co jest znacznie solidniejsze pod względem wyciszenia i tłumienia wibracji od plastikowej kieszeni USB.Oddałem bo wibracje były nie do zniesienia,Samsung nic z tym problemem(wibracji) nie zrobił przez kilka lat dlatego olałem te dyski.Jeżeli ta minuta jest dla ciebie tak ważna to może lepiej wziąć 7200rpm? .Wtedy z 9 zrobi się 7 albo nawet 6 :wink: .

 

 

 

A jeśli komuś nie zależy by dysk był jak najcichszy to brać porostu ten najszybszy w ramach założonego budżetu,proste chyba B-)

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czyli Samsung Spinpoint F4EG lub Seagate Barracuda Green ST2000DL003 :

Charts, benchmarks 2009 3.5” Desktop Hard Drive Charts, h2benchw 3.12: Avg Read Throughput

 

... nic innego z 2TB poniżej 300 zł nie kupię, co ma transfery ponad 100 MB/s.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czyli Samsung Spinpoint F4EG lub Seagate Barracuda Green ST2000DL003 :

Charts, benchmarks 2009 3.5” Desktop Hard Drive Charts, h2benchw 3.12: Avg Read Throughput

 

... nic innego z 2TB poniżej 300 zł nie kupię, co ma transfery ponad 100 MB/s.

 

ja jestem za Seagate Barracuda Green ST2000DL003 test Segate ST2000DL003,no ale ja jestem uczulony na samsungi,niech wypowiedzą się inni. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj porównanie głośności Charts, benchmarks 2009 3.5” Desktop Hard Drive Charts, Sound Level.Nie wiem na ile te testy wiarygodne(chyba jednak niewiarygodne bo dziwne wyniki tam są) ale EARS masakruje Samsunga w tym względzie o czy mogłem się przekonać na własne uszy..

 

 

Z kolei fajnie jest oglądnąć film bezpośrednio z dysku USB ... bo jak dysk będzie głośny, to przed seansem trzeba będzie kopiować na np. SSD i dysk USB odłączyć.

 

ps. Welland ME-740S jest z aluminium

Welland ME-740S kieszeń zewnętrzna 3,5'' - Kieszenie na twarde dyski - Welland ME-740S kieszeń zewnętrzna 3,5'' cena od 100.00zł

 

ja jestem za Seagate Barracuda Green ST2000DL003,no ale ja jestem uczulony na samsungi,niech wypowiedzą się inni.

 

Ja też ... ale jeśli gwarancja będzie dla Seagate 2 lata to już wolę Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Spinpoint F4EG nie jest na tyle głośny by zakłócić seans filmowy,bez przesady.Nie licząc wibracji i chrobotania to ten dysk jest na prawdę cichy.Musze zaznaczyć ze miałem na nim jak i na obecnym WD postawiony system,jeśli dysk ma być tylko na magazyn to problem ciągłego chrobotu powinien zniknąć,a wibracje zawsze można zminimalizować..Zresztą w moim przypadku trochę winna jest obudowa Chieftec która dość łatwo łapie wibracje.Jesli będziesz miał dobrą obudowę tłumiąca drgania to brałbym jednak Samsung.Szum talerzy powinien być ciut mniejszy 5900rpm vs 5400rpm.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sory za mocno lamerskie pytanie, ale przymierzam się do zakupu magazynu pod filmy HD i potrzebuję fachowej porady.

Chcę kupić jakiś dysk WD Caviar Green Power, chodzi mi o to czy te 5400 obr/min nie będzie zbyt mało do oglądania filmów HD.

 

I drugie pytanie:

Dlaczego ten dysk:

http://www.x-kom.pl/p/67894-dysk-twardy-sata-iii-western-digital-caviar-2tb-7200obr-64mb-gp.html

jest wśród SATA III tak tani??

 

 

Dzięki za odp.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję fachowej porady.

Chcę kupić jakiś dysk WD Caviar Green Power, chodzi mi o to czy te 5400 obr/min nie będzie zbyt mało do oglądania filmów HD.

 

Na 100% dysk 5400rpm wystarczy to oglądanie filmów w HD jak i FULL HD

 

I drugie pytanie:

 

Dlaczego ten dysk:

http://www.x-kom.pl/p/67894-dysk-twardy-sata-iii-western-digital-caviar-2tb-7200obr-64mb-gp.html

jest tak wśród SATA III tak tani??

 

Bo sata III w HDD praktycznie nic nie daje a w cena jest dość standardowa.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% dysk 5400rpm wystarczy to oglądanie filmów w HD jak i FULL HD

 

 

 

Bo sata III w HDD praktycznie nic nie daje a w cena jest dość standardowa.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Chcę kupić jakiś dysk WD Caviar Green Power, chodzi mi o to czy te 5400 obr/min nie będzie zbyt mało do oglądania filmów HD.

 

Ogladasz nieskompresowany materiał HD? Do HD starczy cokolwiek z transferem powyzej 5MB/s. Bluray w najlepszej jakosci to nieco ponad 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladasz nieskompresowany materiał HD? Do HD starczy cokolwiek z transferem powyzej 5MB/s. Bluray w najlepszej jakosci to nieco ponad 4.

 

Oglądam głównie Blu-ray. 5 MB/sek?? . Pozwolisz ,że zadam następne pytanie: jaką średnią prędkością dysponują te dyski WD z 5400obr/min??

Chce kupić WD GP 2,5 TB na SATA III, ale płytę główną mam póki co na SATA II. W tych dyskach od WD są jakieś zworki do przestawienia przed podłączeniem do mojej MB??

Konkretnie do tego się przymierzam:

http://www.x-kom.pl/p/66617-dysk-twardy-sata-iii-western-digital-caviar-2,5tb-5400obr-64mb-gp.html

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam głównie Blu-ray. 5 MB/sek?? . Pozwolisz ,że zadam następne pytanie: jaką średnią prędkością dysponują te dyski WD z 5400obr/min??

 

 

Np taki 2TB 5400rpm Grean EARS średnią prędkość ma ok 95mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam głównie Blu-ray. 5 MB/sek?? . Pozwolisz ,że zadam następne pytanie: jaką średnią prędkością dysponują te dyski WD z 5400obr/min??

Chce kupić WD GP 2,5 TB na SATA III, ale płytę główną mam póki co na SATA II. W tych dyskach od WD są jakieś zworki do przestawienia przed podłączeniem do mojej MB??

Konkretnie do tego się przymierzam:

http://www.x-kom.pl/p/66617-dysk-twardy-sata-iii-western-digital-caviar-2,5tb-5400obr-64mb-gp.html

 

Te dyski z powodu cena/pojemność są moim zdaniem nieopłacalne. Dużo lepiej wypadają 2 TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...