Skocz do zawartości
Kraz26

Temperatury x4 Phenom 955 BE

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam jeśli to nieodpowiedni dział, ale nie bardzo wiedziałem, gdzie taki temat założyć.

 

Przejdę od razu do sedna sprawy.

 

Otóż po założeniu procesora i odpowiednim go nasmarowaniu po całej powierzchni pastą term. i zamontowaniu chłodzenia Scythe Ninja 3 temp w H/W skoczyły z 28 na 42 w idle oczywiście. Poza tym automatycznie jest ustawione restart komputera, gdy temperatury przekroczą 50 procka.

 

Ninja przylega do procesora i jest zamontowana na sztywno.

 

Procek Phenom x4 955 BE

AsRock 880G Pro3

 

Jeszcze jedna informacja. Płyta główna po zakupię ma wygięty(nie ułamany) kondensator.

 

Temperatury płyty głównej nie przekraczają 30 są to okolice 27/28

 

Kilka zdjęć.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Ostatnie zdjęcie. Ten zegar ma wyświetlać się właśnie w taki sposób? na zegarze widoczne R6 tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zegara to u mnie na tej płycie gdy komp już się uruchomi to zegar gaśnie i nic nie pokazuje także sprawdź w książce ten błąd chociaż R6 nie znalazłem.To czasem nie jest A6 ?

U mnie w Idle na tym samym procku ale na Pentagramie HP-120 Alcu jest 38 stopni w Idle

 

Niestety zdjęcia są nie wyraźne więc nie wypowiem się co do tego kondensatora.Zrób jego zdjęcie bez lampy ale w dobrym oświetleniu i pokaż który to to powiem czy mam tak samo:)

Edytowane przez Serekzolty
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt u mnie ten element jest odpowiednio zamontowany i cały prosty.Ale widze, że u mnie nie które elementy na płycie tak jak gniazda itd. są troche przekrzywione i to podobno normalka u Asrocka.

A6 to coś z SCSI bodajże było

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ile żes tej pasty nałożył?

2. Jaka jest temperatura heatpipe'ów i finów radiatora? Jeśli proc w idle ma blisko 50 to powinny być nieźle rozgrzane, a jeśli nie są to masz zły docisk.

 

 

a) Takie 2 kropki, może w wielkości grochu.

b) Radiator na colerze jest zimny, bo przykładałem palce. Heatpipie, były minimalnie ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kochani. Dzisiaj ostatnie podejście. Tym razem o pomoc po prosiłem mojego ojca, który stwierdził, że śrubek nie masz szans ustawić inaczej jak na poniższym zdjęciu. A to oznacza, że podstawka chłodzenia nie obejmuję całego procesora, co również widać na zdjęciu. Zdemontowałem wszystko i robię po raz ostatni od początku, więc proszę o doradzenie w tej kwestii, czy waszym zdaniem wszystko jest ok? Ja twierdzę, że nie.

 

Na widocznym zdjęciu

 

Edit:

 

Usunąłem pastę z procka i podstawki i nałożyłem o wiele mniej, niż poprzednim razem.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałeś w ogóle backplate?

 

Tak, oczywiście:-)

 

 

Poprawiłem wszystko już po zrobieniu zdjęcia. Cała powierzchnia procesora była objęta podstawką coolera i śrubki w otworach montażowych też był na równo. Niestety problem nadal się powtarza. Radiator heatpipy i finy radiatora zimne.

 

Reasumując.

 

a) Wadliwy procesor.

b) Płyta ma zwalony czujnik. (bardzo możliwe, że ten wygięty kondensator ma coś wspólnego z tym wszystkim).

c) Zły montaż coolera ew, jest coś z nim nie tak.

 

Jeżeli jest coś z płytą główną nie tak, to niestety czeka mnie niezły wydatek (płyta jest na gwarancji jeszcze 23 miesiące) ale jeśli nawet ją naprawią, to nie mam zamiaru korzystać więcej z firmy AsRock i z tej płyty.

 

P.S Jeszcze skorzystam z usług serwisanta za którego też trzeba będzie zapłacić i dowiedzieć się gdzie leży przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj.

To nie kondensator a kwarc, coś takiego http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonator_kwarcowy

Zawsze jest tak montowany.

Zaktualizuj bios, ustaw odpowiednio temperaturę graniczną. Komp będzie stabilny, korzystaj i nie patrz na wskazania.

A tak poza tym, jakie masz obecnie temp. na rdzeniach a jakie na procesorze?

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj.

To nie kondensator a kwarc, coś takiego Kwarc 4.00 MHz rurkowy JAUCH QUARTZ GMBH 10 szt. (1713274149) - Aukcje internetowe Allegro

Zawsze jest tak montowany.

Zaktualizuj bios, ustaw odpowiednio temperaturę graniczną. Komp będzie stabilny, korzystaj i nie patrz na wskazania.

A tak poza tym, jakie masz obecnie temp. na rdzeniach a jakie na procesorze?

 

Komputer jest nowy, nie mam zainstalowanego Wina.

 

Temperatury sprawdzałem w Uefi w H/W Monitor

 

Temperatura procesora idzie bardzo szybko w górę 46 i wyłączyłem. Temperatura graniczna to 50.

 

Temperatura płyty głównej 27-30.

 

Tylko tyle ci mogę napisać.

 

Montowany na pewno krzywo nie jest @Klaus:-)

Edytowane przez Kraz26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na box'ie było lepiej? Z tego

 

wynika że tak.

 

Jaką masz wersje biosu?

 

 

Boxowego nie montowałem, skoro mam SN3.

 

Oj nie sprawdzałem.

 

Ok, nie ma co kombinować, bo komputer jest już rozłożony. Niebawem wszystkiego się dowiem co jest przyczyną wzrostu temperatury na procesorze.

 

Dzięki za odpowiedzi wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...