Skocz do zawartości
bocian24

Wyboór laptopa - szczegółowe wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym Was o pomoc w wyborze laptopa do pracy. Na początku powiem, że budżet to 1600zł. Laptop ma służyć do podstawowych rzeczy. Żadnych gier i prog. graficznych, więc grafika może być jakakolwiek (byleby działała i z filmami problemów nie było - o ile w dzisiejszych czasach to w ogóle możliwe). Ma mieć zainstalowany system (domyślnie win7). Możliwie jak najmniej bajerów (typu czytników linii papilarnych itp:P tak samo jakieś niesamowite wzornictwo). Ma dobrze śmigać, mieć rozsądna baterię, dobry dysk - niekoniecznie jakiś wielki ale 500GB to by się przydało i inne oczywiste sprawy. Preferowałbym intela z serii iX. Możliwości OC nie są ważne - bo nie będę go nigdy podkręcać. To chyba na tyle :D

 

EDIT: (zakładając im mniejsza cena tym lepiej): znalazłem takie coś:

 

http://www.agito.pl/notebooki/acer-aspire-5742g-5463g32mncc-lx.r5402.010.0.429460.html?attr=481-393228,507-457258,cena-0+2000,-1003-2

 

http://www.agito.pl/notebooki/msi-cr640-049pl.0.468194.html

 

http://www.agito.pl/notebooki/acer-aspire-5742-lx.r4f02.376.0.476012.html?attr=481-393228,970-459501,507-457258,cena-1+1857

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli laptop nie do grania, to bierz tylko z grafiką intela. Z doświadczenia wiem, że procentowo najmniej padają, omijaj nvidie/ati/sis/via. Modelu nie doradze- to czy dana seria była udana wychodzi po 2 latach, więc kupno laptopa to strzał w ciemno ;). Nie bierz raczej nic na AMD, wiem że tanio, ale grzejniki na wynalazkowych układach.

 

Dobrą jakość sprzętu i najlepszy na rynku serwis gwarancyjny oferuje obecnie DELL. Omijaj HP(w 2 letnich padają nawet układy intela, które w inych komputerach działają bezawaryjnie, ale ja jestem uprzedzony co do HP :] ) i Lenovo Ideapady (tragiczny serwis + delikatne, miękkie zawiasy ), Thinkpada mozna smiało brać bo serwis juz ma inny i konstrukcja całkowicie odmienna.

Na samsungi trzeba uwazać - cienki laminat + delikatne gniazdo, urywaja sie nagminnie, często trafia sie 2-letni laptop z wypaloną dziurą pod gniazdem.(w dużej mierze zależy jak użytkownik traktuje sprzet, czy go przenosi czesto itd)

Fujitsu to też trochę wynalazki (zwłaszcza te starsze), nowsze konstrukcje już trzymają jako-taki poziom.

Acer/Emachines/Packardbell - tanie, budżetowe wersje mają delikatne, krótkie, gniazda usb.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...