Skocz do zawartości
Prolog

MultiBOOT'y, arty, nie działające PS/2

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż dosiadam się do tego pudła i mnie nieziemsko wpienia, bo ja prosty człowiek jestem - zero jedynkowy. Włączam PC i widzę arty, kwadraciki, prostokąciki, różne kolory i ogólnie PC muli, a raczej monitor wyświetla wszystko z opóźnieniem. Gdy uda się go wyłączyć i uruchomić ponownie działa bez problemu i tak jest z każdym kolejnym włączeniem danego dnia Po nocce znowu odstawia cyrki. Podpowiedź jest taka, że zwykle monitor jest ruszany i być może coś nie łączy. Gdy nie jest przestawiany ani nie poruszany jest kabel to mimo kilku godzin bezczynności działa od pierwszego razu. Natomiast ostatnio postał sobie dwie doby i dziś wykrzaczył się całkiem tj Power - monitor w stanie "wstrzymania" tj pomarańczowa dioda i nic. Pomogło obrócenie kabla DVI ze zmianą złącza na karcie. Myślicie, że to mogą być styki? Zrozumiałbym to dzisiejsze, bo przedmuchanie i ponowne podłączenie dało rezultat, ale ten problem codzienny to jakaś paranoja. Działa lub nie, a tutaj jakieś cyrki. Jak może krzaczyć raz, a 10 sekund później już nie..

 

 

@edit

Teraz jeszcze ciekawiej. Właczam i nic, ale czekam. Beeper robi bipnięcia, więc PC się uruchamia ponownie. Bodaj za 3 razem działa, ale znów arty i samoczynny reset, 4 raz BSOD, 5 arty i samoczynny reset, a za 6 razem normalnie i śmiga dalej. Te resety sugerują mi hardware - kartę, ale teraz gram na max a Assasina w 1080p i brak jakichkolwiek problemów..

 

 

Specyfikacja:

AMD Phenom II x3 720 Black Edition

Zalman CNPS 9500 AM2

Asus M4N68T-M

Goodram 4GB 1333 CL9

Seagate 500GB .12

Seagate 500GB .12

XFX HD4870 512MB

be quiet! DarkPower Pro 550W

Lian Li PC-A70

BenQ G2222HDL

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artefakty! to na pewno karta graficzna, jak ostygnie to nie styka w którymś miejscu, a jak się nagrzeje to już jest ok, tzn tak jakby ok, karta do wymiany, musiałeś ją przegrzać nieźle,... ale dziwne że jeszcze chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy objaw - nie działają PS2 ;] Raz zadziała, a raz nie, czasem działała tylko klawa natomiast teraz nie działa już nic poza tym, że w myszce laser działa. Na USB sprzęt chodzi. Czyli płyta?

 

 

Klawiatura nie działa. Część przycisków otwiera mi np paski czy zakładki w operze czyli np e działa jak alt, a część powoduje tylko windowsowy dźwięk błedu. Taki jak pojawia się gdy chcemy zrobić coś czego się zrobić nie da. Otwieram klawiaturę ekranową, dwa kliknięcia w przyciski i działa klawiatura odziwo. Nie mam już pojęcia co to

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj lepiej, wg mnie trzeba z nim iść do serwisu bo niedługo to Ci się wszystko przepali i przegrzeje i będzie jeden wielki złom z tego sprzętu. Miałem kiedyś takie rewelacje z klawiaturą jak ją zalałem jakimś gazowanym napojem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...