Jump to content
Sign in to follow this  
Prolog

MultiBOOT'y, arty, nie działające PS/2

Recommended Posts

Otóż dosiadam się do tego pudła i mnie nieziemsko wpienia, bo ja prosty człowiek jestem - zero jedynkowy. Włączam PC i widzę arty, kwadraciki, prostokąciki, różne kolory i ogólnie PC muli, a raczej monitor wyświetla wszystko z opóźnieniem. Gdy uda się go wyłączyć i uruchomić ponownie działa bez problemu i tak jest z każdym kolejnym włączeniem danego dnia Po nocce znowu odstawia cyrki. Podpowiedź jest taka, że zwykle monitor jest ruszany i być może coś nie łączy. Gdy nie jest przestawiany ani nie poruszany jest kabel to mimo kilku godzin bezczynności działa od pierwszego razu. Natomiast ostatnio postał sobie dwie doby i dziś wykrzaczył się całkiem tj Power - monitor w stanie "wstrzymania" tj pomarańczowa dioda i nic. Pomogło obrócenie kabla DVI ze zmianą złącza na karcie. Myślicie, że to mogą być styki? Zrozumiałbym to dzisiejsze, bo przedmuchanie i ponowne podłączenie dało rezultat, ale ten problem codzienny to jakaś paranoja. Działa lub nie, a tutaj jakieś cyrki. Jak może krzaczyć raz, a 10 sekund później już nie..

 

 

@edit

Teraz jeszcze ciekawiej. Właczam i nic, ale czekam. Beeper robi bipnięcia, więc PC się uruchamia ponownie. Bodaj za 3 razem działa, ale znów arty i samoczynny reset, 4 raz BSOD, 5 arty i samoczynny reset, a za 6 razem normalnie i śmiga dalej. Te resety sugerują mi hardware - kartę, ale teraz gram na max a Assasina w 1080p i brak jakichkolwiek problemów..

 

 

Specyfikacja:

AMD Phenom II x3 720 Black Edition

Zalman CNPS 9500 AM2

Asus M4N68T-M

Goodram 4GB 1333 CL9

Seagate 500GB .12

Seagate 500GB .12

XFX HD4870 512MB

be quiet! DarkPower Pro 550W

Lian Li PC-A70

BenQ G2222HDL

Edited by Prolog

Share this post


Link to post
Share on other sites

artefakty! to na pewno karta graficzna, jak ostygnie to nie styka w którymś miejscu, a jak się nagrzeje to już jest ok, tzn tak jakby ok, karta do wymiany, musiałeś ją przegrzać nieźle,... ale dziwne że jeszcze chodzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy objaw - nie działają PS2 ;] Raz zadziała, a raz nie, czasem działała tylko klawa natomiast teraz nie działa już nic poza tym, że w myszce laser działa. Na USB sprzęt chodzi. Czyli płyta?

 

 

Klawiatura nie działa. Część przycisków otwiera mi np paski czy zakładki w operze czyli np e działa jak alt, a część powoduje tylko windowsowy dźwięk błedu. Taki jak pojawia się gdy chcemy zrobić coś czego się zrobić nie da. Otwieram klawiaturę ekranową, dwa kliknięcia w przyciski i działa klawiatura odziwo. Nie mam już pojęcia co to

Edited by Prolog

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie kombinuj lepiej, wg mnie trzeba z nim iść do serwisu bo niedługo to Ci się wszystko przepali i przegrzeje i będzie jeden wielki złom z tego sprzętu. Miałem kiedyś takie rewelacje z klawiaturą jak ją zalałem jakimś gazowanym napojem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.