Skocz do zawartości
Tynio

Które pamięci do 1155 procek 2400 lub 2500K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Za jakiś czas (może już dziś) chcę kupić (zaktualizować kompa)kilka podzespołów

Oczywiście zaczynam od płyty i będzie to Asrock Fatal1ty P67 PERFORMANCE (nie potrzebne mi SLI)

a do płyty chcę dokupić pamięci 2x4GB 1600 CL9 tylko zastanawiam się które bo typów mam kilka a dokładnie to

 

Vengeance™ Low Profile — 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CML8GX3M2A1600C9)

 

XMS3 — 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CMX8GX3M2A1600C9)

 

Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP KHX1600C9D3X2K2/8GX

 

Patrzyłem nawet na

 

GoodRam 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel CL9 PLay

 

Ale jakoś zawsze miałem mieszane uczucia do tej "marki"

 

Co potrzebuję ?

- By nie miały radiatora wysokości jak nasz pałac kultury, nie były drogie (190-230 zł)

- Dobrze działały z płytą oraz prockiem Sandy Bridge (2400 lub 2500K - zobaczę po obniżce ceny)- opcja XMP

- Były stabilne przy lekkim OC

 

Pierwsza propozycja jest na napięcie 1,5V więc może te pamięci opłacało by się zakupić ?

Chyba że macie inne propozycje.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę możesz zmienić na P67 Pro3.

Weź jakieś tanie 1333MHz CL9. Nie odczujesz różnicy w porównaniu do 1600MHz, a zapłacisz kilka zł mniej.

 

Co do płyty to decyduje się ze względu na IDE a pamięci to 1600MHz i wiem, że tylko w testach lepiej wyglądają. Jednak te 20-30 zł to bez przesady mogę dodać i tak 8GB to tak bardziej na wyrost (nie chce mi się znowu za 2 lata coś zmieniać - aktualnie kompa mam bez zmian ponad 4 lata)

 

Na początku myślałem o P67 Pro3 potem coś na Z68 ale wybór padł na Fatal1ty dodam te 80-100 zł i nie będę musiał kupować nagrywarki DVD :)

 

Tynio

 

Pozdrawiam

 

PS

prośba by w temacie zmienić z 1055 na 1155 - dzięki andrew777 już zmieniłem

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...