Skocz do zawartości
luk1999

Płyty ASRock dla AM3+ - wszystkie modele na AMD 8xx i 9xx

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie występuje dość dziwny problem z tymi napięciami. Po przekroczeniu ~1.4 (dokładnie ile nie pamiętam, OC stoi stabilne od x czasu) po chwili stressu płyta wykonuje twardy shutdown (nie resetuje się, nie zacina, nie destabilizuje - po prostu jakby odcięcie zasilania).

Takie objawy mogłoby dać przegrzanie, więc obstawiam, że to sekcja zasilania jest tutaj problemem - organoleptycznie wydedukowałem, że była dość mocno gorąca.

Jak będę miał nadmiar czasu to jeszcze coś pogrzebię w tej sprawie i najwyżej wrzucę tutaj jakieś wyniki/ustawienia - dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez _pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem jak chcę zrestarować komputer przyciskiem reset to się wyłącza do ciemnego obrazu wszystko chodzi w środku a obraz jest ciemny dopiero jak przetrzymam przycisk start na obudowie i się wyłączy,chwilę odczekam i ponownie go włącze dopiero startuje normalnie tak samo ma się do tego że jak go wyłącze przez windowsa i na drugi dzień chcę go uruchomić to tak samo się dzieje jak wyżej niewiem co może być nie tak . Komp złożony nowy pare dni temu a proc to amd phenom II 960T. Edytowane przez MESIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek napiszesz.. - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

5. Staraj się opisać problem jasno i dokładnie podając:

pełny opis konfiguracji komputera (marka i model zasilacza też jest ważna!)

zainstalowany system operacyjny- treści błędów i komunikatów (!!)

Na początek zaktualizuj bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja komputera to

 

Amd Phenom II 960T Black edition

Asrock 970 extreme3

Kingston HyperX blue cl9 1600

OCZ Stealth X stream 2 600W

Arctic Freezer 13

WD CAVIAR 320 GB AAKS

MSI6850 1GB

Win 7 professional 32 bit

Co do błędów na windowsie to brak bo system wstawiony od nowa,rozumiem żeby bios dać nowszy od tego co posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizować znaczy wgrać najnowszy dostępny.

Nie musisz pogrubiać każdej wypowiedzi, jeśli będziesz chciał jakiś fragment wyróżnić co zrobisz?

Przed chwilą potwierdziłeś znajomość i przyjąłeś do stosowania Regulamin forum - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

IV. Punktacja systemu ostrzeżeń

Wszelkie czynności powodujące "rozjeżdżanie" się forum (za duże fotki, za długie linki, nieumiejętne cytowanie), nieuzasadnione formatowanie czcionki oraz cytowanie obrazków lub długich tekstów w całości - 10%.

Pamięci masz ustawione na 1600MHz? Spróbuj je ustawić na 1333MHz, CL9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MESIN jaki masz zasilacz? sprawdź przewody które podłączałeś do płyty (reset, power led, hdd led itp może tam masz zonka). Sprawdz w cpu-z ustawienia pamięci i zobacz w biosie czy masz dobrze ustawione ramy (nie zdawaj się na tryb auto czasem są z nim problemy).

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, HD42z0 to tylko HD42x0. Na dzień dzisiejszy, cudów na tej karcie nie zwojujemy. Tam gdzie dawniej atutem był sideport, dzisiaj powinno być stosowane APU na FM1/FM2.

 

Inna sprawa, sideport bardziej się przydawał na płytach AM2+ ddr3. W płytach AM3+ a więc DDR3 stosowanie sideportu jest wątpliwe. Producent płyty wlutuje ddr3 1333MHz, zainstalujesz pamiątki 1600/1866MHz sideport będzie BreakPortem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideport DDR3 nawet na AM3 potrafił poprawić wyraźnie wydajność. Dołączona grafika

Hamulcem dla iGPU na AM2/+/3 zawsze było taktowanie HyperTransport. Takty RAM-u miały drugorzędne znaczenie.

Pamiętam, że nawet ktoś gdzieś (chyba na xs) pokazywał wyniki i dopiero HT w okolicach 3 GHz powodowało, że SidePort @ 1333 MHz przestawał być potrzebny. Dołączona grafika

 

Poza tym sam miałem Athlona II X3 425 i M3A785GXH/128M - nawet przy CPU-NB/HT @ 2500 MHz (RAM @ 1667 MHz) włączenie SP (na 1333 MHz) dawało ok. 10 % poprawy wydajności.

 

Co do braku tańszych płyt z SP, to to samo jest u konkurencji. Szkoda, że ASRock coraz bardziej się do niej upodabnia pod względem wyposażenia/podziału na półki cenowe. Dołączona grafika

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie luk stwierdzam to samo... kiedyś asrock jak dał co wszystko co mogł..( nawet stary port COM ) -- fakt teraz LPT by mi sie przydało..( jak wybierałem 1 płyte głowna na AM2 /AM2+ to patrzałem co która ma ) ( nie zapomne radiatora na 770CF ) a poźniej co ? Ciecia i biedny radiatorek..( mowie o nie "pełnych" ATX ) kodny polimerowe też juz nie wszędzie...

Wiemy że SP to było coś dopóki nie pojawiły się APU ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...