Skocz do zawartości
wardow

Evga GTX 295 Problem z kartą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)))

 

Zwracam się do Was z takim problemem

 

Znajomy kupił używaną kartę graficzną evga gtx 295 na aukcji opisana jako sprawna w 100% ...

 

I jest problem z brakiem obrazu tzn.jego brak

 

Otóż po włożeniu karty do slotu pcie i odpaleniu komputera jest ok natomiast po kilku minutach następuje zwis systemu i pozostaje reset przyciskiem no i właśnie chwilę po zresetowaniu kompa buzzer na płycie wydaje jeden dłuższy beep i dwa krótkie beep'y,obrazu braki tylko świeci zielona dioda w obrębie zlotu DVI i jest tak non stop jak resetuje kompa.Natomiast po wyłączeniu kompa i wyłączenia przycisku ''I/0'' na zasiłce i kolejne załączenie kompa obraz jest również świeci niebieska dioda na karcie ale kolejne ponowne uruchomienie systemu skutkuje tym co podkreśliłem.Pytam co to może być

Coś z kartą ? Lub zasilacz ?

 

PSU to OCZ Stealth X Stream 2 [600w] Zasilacz jest nowy na gwarancji

Sprawdzałem na dwóch płytach głównych

Sapphire Pi-AM2RS780g

Asus-M3N72D

 

pozdrawiam

Edytowane przez wardow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz ruszył by tą kartą do windy przynajmniej a powiesił na czymś co by użyło więcej mocy :P

 

tu problemem w 99% jest sama karta...

 

Otóż po włożeniu karty do slotu pcie i odpaleniu komputera jest ok natomiast po kilku minutach następuje zwis systemu i pozostaje reset przyciskiem no i właśnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus ja to określiłem czysto teoretycznie... [weź pod uwage to co jest potem napisane przez Wardow... bipy etc...]

wątpię by to był problem z zasilaczem bo wtedy komp by raczej nie wstał...

 

 

 

@wardow jak masz możliwość sprawdź temp karty jak ją odpalasz... coś czuje że poprzedni właściciel mógł ją kręcić... i coś się przegrzało[spaliło]...

czy widać by karta była rozkręcana? jeśli tak zobacz czy wizualnie wygląda względnie normalnie [szczególnie na sekcje zasilania]

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki bardzo za wszelką pomoc.Otóż karta wygląda jak nowa względnie bez kurzu tak jak by gość sprężonym powietrzem ją czyścił rozkręcać jej nie mam zamiaru gdyż na niej jest plomba gwarancyjna i wg mnie ona prawdopodobnie była naprawiana przez jakiś serwis pc co typek w aukcji w ogóle nie uwzględnił

 

Natomiast dzisiaj byłem w serwisie komputerowym i sprawdzili tą kartę na taganie 700w i objawy dokładnie te same które wczoraj opisałem.]

 

Dzisiaj karta została odesłana do "sprzedawcy" gość ma 10 dni na oddanie kasy a jak nie to skierowanie sprawy do sądu itp.

 

A Wam dziękuje za udzielone odpowiedzi

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rok temu po wysyłce sprawnej dokładnie taka sama wykitowała i musiałem kaskę oddawać i słać na gwarancję, którą na szczęście uwzględnili. Tyle, że u mnie w ogóle niebieska dioda się nie świeciła, ZTCW to częsta przypadłość tych 295-tek z 2 PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...