Skocz do zawartości
Kaze

Obudowa pod 2x360

Rekomendowane odpowiedzi

Elysium nie jest aż taka droga wbrew pozorom, szczególnie biorąc pod uwagę jej przeznaczenie (dwuprocesorowa płyta).

Najtaniej są po 679zł. Jeżeli miałoby być taniej, trzeba szukać jakiejś dużej obudowy z miejscem na górze, i poddać ją lekkiej modyfikacji, w postaci usunięcia mocowania zatok 5,25, tam wstawiając chłodnicę.

 

Np. HAF 932, z tym że mogłyby to być normalne grube chłodnice, wywalasz te śmieszne koszyki na dyski bo są zbędne (ssd wejdzie wszędzie)

 

Dołączona grafika

 

tutaj inny, ładniejszy:

 

Dołączona grafika

 

Ta obudowa, szczególnie wersja z czarnym wnętrzem nie będzie jednak wiele tańsza niż Elysium (ponad 500pln). Pokazuje to jednak koncepcję, co można zrobić Taki sam manewr można zrobić np. we Fractalu XL, ale tam dodatkowo trzeba wycinać sufit pod chłodnicę.

Ciężko o coś tańszego, nowego. Szczególnie jeżeli nie chcesz przeróbek.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra opcja, tylko już nie produkują. Wchodzi 360 na podłogę i front. Jeszcze można zrobić inverted atx, bardzo udany model. Nawet jest jedna na alledrogo:

 

POZNAŃ. CM Stacker DUAL PSU na kółkach super do WC (1758367883) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 600t, nie wiem jak chcesz tam wstawić 2x 360, trzeba wycinać, otwór na trzeci wentylator na topie, i z przodu tak żebyś mógł postawić chłodnicę 360mm tam (bez moda, nad tym wentylatorem 200mm jest blacha od mocowań napędów 5,25). No i sama buda ma w sobie dość dużo plastiku. Paneli poszukaj, ale mogę się założyć że będą kosztować grubo ponad 100zł.

NZXT phantom jest jeszcze gorsza, z uwagi na fakt że ma mniej miejsca nad płyta na chłodnicę, też trzeba wycinać, ten sam problem na przednim panelu co w 600t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się naczytałem na necie to do 600t można wsadzić 4 chłodnice 360 !, jedna z tyłu za budą, jedna na topie, tak jak pisałeś, i dwie 360 obok siebie na froncie się mieszczą [na styk ponoć] bo buda jest strasznie szeroka, 26.5 czy jakoś tak, ciąć i tak zawsze trzeba bo to zawsze się kończy cięciem, prawa Murphego zawsze działają i nic nigdy z niczym nie jest kompatybilne w 100%, z tego co piszesz phantom odpada, choć ładna bestyja, tak samo jak raven na przykład, wszystko podobne ceny, zwariować można, dużo tego wszystkiego, co do 600t i panelu to jak nie znajdę okna to zrobię, dremel w rękę i pojechali, plexi sobie przytnę na laserku idealnie bo mam możliwość, i jakiś grawerek seksowny dam, tak samo zresztą trzeba by było robić z elysium bo ichnie okna brzydkie straszliwie, w obu przypadkach siatkę z frontu bym musiał wymienić na jednolitą bo napędów w budzie nie trzymam i tak, zewnętrzny czytnik, a jednolita siatka zawsze ładniej wygląda. za 600t przemawia to ze można wszystko ładnie upchać w niewielkiej w sumie obudowie a podobają mi się jej kształty [nie liczac pokrętła i portów usb na topie, co mi tam potrzebne jak kaganiec dla żółwia], elysium natomiast jest ogromna, ładna, ale wizualnie mniej, hmmm, spójna, brak mi słowa, nie ma tego efektu zamkniętej kostki, design mi się nie do konca podoba w niej, ale z drugiej [trzeciej, czwartej?] strony, nie ma na rynku obudowy która by mi się podobała w 100%.

Szukam jeszcze jakiś innych mniej znanych wynalazków z miejscem na 2x360, ale jak coś znajdę to jakość wykonania rodem z puszki po piwie.

 

pozdro

Edytowane przez Kaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz pod uwagę powieszenie chłodnicy z tyłu na zewnątrz, albo wycinanie w budzie, to wtedy ilość opcji drastycznie wzrasta. Byle sklep, zakładka "big tower" i możesz wybierać do woli. Cała sztuka to wybrać taką, do której wchodzą chłodnice bez modów. Co do szerokości 600t to masz rację, mieści podwójną szerokość 240mm na styk. patrz: http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Woda-Inne-Metody-f33/Ciekawe-chlodzeniaobudowy-t338846.html

Gdybym zakładał pełne modyfikacje (czyli w zasadzie wyjęcie z obudowy wszystkiego poza tacką na płytę - a to musisz zrobić żeby wstawić do 600t chłodnice o których mówisz), znalazłoby się coś tańszego. 600t to nie jest aż tak tania obudowa jednak.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto zainteresować się tą budą?

Obudowa Ikonik RA 2000 - czarna :: Yooki.pl

Fakt, że nie jest specjalnie tania, ale jest i tak trochę tańsza od 600T.

Jak dla mnie jest bardzo ładna, a po pocięciu oferuje masę miejsca.

W dodatku jest bardzo rzadko spotykana. W sumie to nie widziałem jej jeszcze w żadnym worklogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spora, ale nie wiem jak z jakością wykonania, trochę ten plastik bije po oczach. No i nie ma na górze otworów na chłodnicę.

Nie myślałeś o fractalu XL? Wywalasz wszystkie blachy ze środka, i masz wielką budę która bierze do środka dwie duże chłodnice bez najmniejszego problemu. Jedyny większy modding polega na wycięciu topu i wstawieniu grilla i wycięciu okna w panelu bocznym.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...