Skocz do zawartości
tomasir

Abit Kx7/kd7 złote rady, problemy etc...

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy. Jeśli oprócz tego "fast" nic nie mógłbyś zrobić prawdopodobnie wydajność będzie zbliżona do nieco wyższego zegara na "normal". Z tego co piszesz wychodzi iż pamięci nei wyrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o to w ogóle jest ten fast ulta i normal command??to ma cos wspolnego z pamiecia L2?

itak od razu zeby nowego wątku nie zakładac co to jest:

1.ddr dqs input delay

2. -||- OUTPUT

3.DRAM QUEUE DEPTH

4.DRAM COMMAND RATE

5.DCLK FEEDBACK DELAY

6.AGP MASTER 1WS WRITE

7. AGP DRIVING VALUE-AUTOMATYCZNIE JEST USTAWIONE NA "DA"

 

CO I JAK MA BYC USTAWIONE ABY BYLO NAJLEPIEJ(czyt. najszybciej)?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o to w ogóle jest ten fast ulta i normal command??to ma cos wspolnego z pamiecia L2?

itak od razu zeby nowego wątku nie zakładac co to jest:

1.ddr dqs input delay

2. -||- OUTPUT

3.DRAM QUEUE DEPTH

4.DRAM COMMAND RATE

5.DCLK FEEDBACK DELAY

6.AGP MASTER 1WS WRITE

7. AGP DRIVING VALUE-AUTOMATYCZNIE JEST USTAWIONE NA "DA"

 

CO I JAK MA BYC USTAWIONE ABY BYLO NAJLEPIEJ(czyt. najszybciej)?????

jak dobrze pamiętam nie mam kompa przed oczami (siedzę w pracy):

1,2 najlepiej auto

3) 2

4) 1 (na pewno - ale bardzo cięzko by pamięci Ci to pociągnęły)

5) auto

6) auto

7) DA bo dla niektórych kart gf tylko trtzeba było ustawiać df by poprawić stabilność

 

A fast command rate związane jest z cipsetem jak dobrze pamiętam, czyli nieco pośrednio z prockiem i pamięciami. Ale z tego co pamiętam głównie decyduje tu płyta. Standardowo: ultra działa poniżej 166, fast do ok. 190, zaś normal w góre. Max z vmodami widziałem 100 % stabilne 225 - ale to już nie moja liga :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedl bios do kx7333 wgralem go sobie i jak na razie to o 1mhz moglem dac wiecej fsb:)czyli nie ma zwisów:)ach te baby:)

Wczoraj u mnie poszedł update. W zasadzie prócz obsługi różnic nie zauważyłem żadnych. Przy 203 agp tearing i to dość konkretnie. A nie miałem wczoraj czasu sprawdzić czy przy 202 będzie ok. Ale 201 jak na razie dalej zostawione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe wieści z placu boju, dla nielicznych fanów kx7/kd7...

 

Problem z agp tearing zażegnany i aktualnie całkowicie stabilne mam 205,85 magistralę!!!

 

Prime 2h stable. 3dMark stable!!!

 

Po prostu cud miód.

 

Memtest czasem niestety pokazuje 1-2 błędy jednak z doświadczenia wiem iż tym się specjalnie nie trzeba przejmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem KD7 8) musialem "dobic" KX7 i zostalem przy abicie przyslali KD7

 

aktualnie jade na t-bredzie na 1,5v 1800+ @ 2300Mhz - 183x12,5 @ 1,8V chlodzenie do HAV-X81

 

Dołączona grafika

 

z plyta nie mam zadnych problemow jedyne co mozna poprawic to chlodzenie mostka bo ten seryjny coolerek moze i ladnie wyglada ale raczej slabo sie spisuje

 

mam jeden dziwny problem plyta nie sczytuje mi danych S.M.A.R.T. z dysku WD1200JB (120GB 8mb cache) z 60GB Seagate'a U6 sczytywala bez problemu, na epoxie 8KRA2+ SMART z tego WDka jest sczytywany bez problemu, nie bardzo wiem gdzie szukac przyczyny

 

aktualny konfig w podpisie, bardzo ciekawy watek chetnie dowiem sie czegos nowego na temat mojego mobo :)

 

pozdrawiam[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem tylko tyle. Zmień fast command rate na normal i na tej płycie powinieneś mieć z palcem nie powiem gdzie magistralę n poziomie ok. 200-210. Dzielnik 6 (podobno) jest bardzo mił. Gdzieś widziałem wcreena z testu tej płyty i ewidentnie można było wybierać dzielnik 6, czyli jak płyta wytrzyma to spokojnie mógłbyś ok. 230 ciągnąć.

 

A co do chłodzenia chipsetu o u mnie pociąty radiator slotowy (wzięty środek) spisuje się w tej funkcji znakomicie .Pod ten fabryczny cooler szybko zajrzyj bo u mnie nawet grama pasty tam nie było, a mimo to płyta ciągnęła 201. Po zmianie chłodzenia 206 stabilne!!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam w soft menu wyboru 6:2:1 , wiec dzielnik pozostaje 5, poza tym jak dalem powyzej 195FSB to moj WDek mial taka ilosc zgubionych klastrow ze nie bawie sie w takie FSB. Czytalem ze te dyski sa wrazliwe na wysokie PCI i jest to prawda. Ale to jego jedyna wada, jest szybki cichy i wydajny.

 

Jakies pomysly co do tego SMARTA? nie wiem o co chodzi, szczegoly 2 posty wyzej.

 

poza tym plytka spox, szkoda ze nie mam KD7 z RADIem bo planuje drugi dysk ale to juz przy okazji wymiany mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja stalem sie szczesliwym ( ? ) posiadaczem tego mobo - Kx7-333 Raid - po spaleniu epoxa i 1700 trzeba bylo odbudowywac sprzet - powiedzcie mi tak po krótce - jakich moge sie rozczarowan i problemow spodziewac z ta mobo ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Tak przeglądam ten topic o KD7 i się zastanwiam, czy na tej płytce da się bezproblemowo zamontować Zalmana 7000A ? Wszędzie głośno o NF7, a o KD7 cisza - nic nie wyszperałem w archiwum. Czy ktoś trenował taką kombinację ? Jeśli tak, czy spodziewać się jakichś problemów ? Niby Zalman na swojej liście ma KD7 jako kompatybilną płytę, ale nie zaszkodzi zapytać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Tak przeglądam ten topic o KD7 i się zastanwiam, czy na tej płytce da się bezproblemowo zamontować Zalmana 7000A ? Wszędzie głośno o NF7, a o KD7 cisza - nic nie wyszperałem w archiwum. Czy ktoś trenował taką kombinację ? Jeśli tak, czy spodziewać się jakichś problemów ? Niby Zalman na swojej liście ma KD7 jako kompatybilną płytę, ale nie zaszkodzi zapytać.

 

Pozdrawiam

 

zobacz tu : http://www.zalman.co.kr/english/product/cn...d_list_eng.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz tu :http://www.zalman.co.kr/english/product/cnps7000a-462_motherboard_list_eng.html

No zgadza się, ale zauważ, że wg tego na NF7 nie wejdzie, a przecież da się go na tej płcie zamontować/ Dlatego szukam kogoś, kto zakładał go na KD7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam płyte Abit KX7-333, problem jest taki że strasznie długo wgrywa mi sie system, mam zainstalowaną Win XP Proffesional ANG - czysty system bez żadnych sterów i programów

wczesniej mielem plyte Asrock K7VT2 i system wgrywał mi sie nieporównywalnie szybciej

Co może być spieprzone ??

procka mam podkreconego axp 1,7+ @ 2600+ (12.5x166) - chodzi stabilnie w grach i w 3dmarku - nic sie nie wiesza, cacy

 

HELP ! bo nie chce mi sie tak długo czekać na wgranie sysa

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje watek bo mam problem

plytka mi zdechla i mam pytanko do nilicznych jeszcze wlascicieli KD7

 

w prawym gornym rogu plyty jest Mosfet z 5 nozkami

obok mosfeta jest szklana dioda

wszystki diody na plycie maja kolor rdzawo pomaranczowy ,a u mnie ta dida jest czarna

w dodatku da sie wyczuc delikatny swat

czy ktos z posiadaczy moglby sprawdzic jakiego koloru jest ta dioda u niego - jest ona wyraznie wieksza od innych ,jakie sa jej oznaczenia (u mnie dookola sa 9 lub 6)

jakby ktos mogl sprawdzic napiecie na srodkowej nozce Mosfeta i na nozkach diody to wogole bylby spas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czarnuchu ciesz sie ze twoj Abit przeklamuje o 3 MHz

moj przeklamuje ze dziala :/

to nie temat o KV7 tylko o kx7/kd7

to zupelnie inne plyty

 

pci 38.5 to ja na sniadanie jadam :P - zwlaszcza teraz gdy znowu siedze na 8KHA+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a macie moze doswiadczenie z Abitem kx7-333 na ktorym byly zamontowane pamiecy Hynixa 256/lub 512 3200, oraz redeon 9550 ? ktos z was sprawdzal czy to smiga dajcie znac dzieki :) no i baaa pozdrowienia :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a macie moze doswiadczenie z Abitem kx7-333 na ktorym byly zamontowane pamiecy Hynixa 256/lub 512 3200, oraz redeon 9550 ? ktos z was sprawdzal czy to smiga dajcie znac dzieki :) no i baaa pozdrowienia :>

1176303[/snapback]

No ja mam kx7-333r z takimi pamiatkami, tylko karte 9600pro

wszystko chidzi i smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam Abit KG7 ...Athlona 1500 XP (1.3 GHZ) 768 MB RAMU ...mam z nim problem...

 

1.Jaki moge max CPU wstawic (czy SEMPRON pojdzie na 266 FSB ???)

jesli nie to jakiego XP moge zamatowac...

 

2.MAm problem z dyskami SEAGAT BARACUDA 7200 80 GB ...nie dzia mi UDMA ..tylko w trybie PIO0 (2 MB/s) na tej samej tasmie mam CAVIAR 60 GB i dziala (ATA 100 35 MB/s) !!!! wczesniej mialem SEAGATE 40 GB mialem to samo...wymienilem dysk (w innym kompie okazalo sie ze wszystko ok) ...teraz mam ten problem ponownie !!! to nie sa tasmy transferowe bo juz wymienialem ...nawet na ATA 33 to samo...po prostu plyta moze zle dzialac z tymi dyskami >>>?

 

Wiec co zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...