Skocz do zawartości
tomasir

Abit Kx7/kd7 złote rady, problemy etc...

Rekomendowane odpowiedzi

hmm powinny dzialac te mnozniki

ja kiedys mialem takie krzaki na msi jak zamalowalem mostki L7 zeby miez wyzsze Vcore na duronie ale wtedy to byla chyba wina jaiegos zwarcia :?  moze i u ciebie gdzies proca pasta zapackales

Proc jest posmarowany tylko na jaderku i to bardzo cienka warstwa, takze wszelkie zwarcia odpadaja.

 

A standardową rzecz czyli "CPU Comand decode" na normal przestawiłeś? 

 

A jak dostałeś nowe mobo czy stare naprawili? 

Napisali/powiedzieli co było nie tak ze starym? 

 

Pozdrawiam,

Tak, tego nigdy nie zmieniam bo zazwyczaj nic z z tego dobrego nie wychodzi :)

Dostalem stare mobo tylko ze naprawione. Nawiasem mowiac kocham komputronik za jego obsluge seriwisowa. Poprostu dostalem gola plyte w pudelku bez zadnych kabli/instrukcji pomimo tego ze im wszystko wyslalem. Zadnego opisu usterki tez nie dostalem... bosko. Jakbym nie pamietal maluskiego ukruszenia dimm slota to bym nie rozpoznal czy nowa czy stara.

 

 

Eh.. chyba znam podloze tego problemu:

Dołączona grafika

 

Dziwie sie w ogole ze mi komp chodzi. Takie napiecia na 2 miesiecznym FSP z allegro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodalem dzisiaj ten nowy bios: kd7_dn i widze ze temp mi spadla o jakies 2-3* ciekawe czy to dobrze czy zle tzn czy wtedy dobrze pokazywalo czy teraz dobrze pokazuje :? a i jeszcze na pamieci moge teraz ustawic do jakis 3,2V na poprzednim bylo chyba mniej (2,8V) :?:

 

BTW

moze ten bios ma w sobie jakis soft do chlodzenia :?

 

Update:

 

Wynik w 3dmarku 2001 spadl o jakies 200 punktow :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dodali "soft" cooler, to jest właśnie "CPU Disconect function", chyba tak sie nazywa, nie mam mobo to Ci nie powiem dokładnie.

Wyłącz to i będzie jak dawniej, albo lepiej ;)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam pytanie, otoz niedlugo bede skladal qmplowi komputer i plytke musze miec do 350 zł z komputronika czyli padlo imho na Abita. Jakie sa z nią najczestrze problemu oraz jak sie na niej kreci procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sęk w tym ze problemow nie ma prawie zadnych a kreci sie zachepiscie :D

Swoja droga szkoda ze nie ma takiego czegos jak w epoxach Watch Dog Timer (czy cus) ze jak sie za duzo podkreci to plyta sama resetuje procka do defaulta. No a nam pozostaje tylko ccmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sęk w tym ze problemow nie ma prawie zadnych a kreci sie zachepiscie :D

Swoja droga szkoda ze nie ma takiego czegos jak w epoxach Watch Dog Timer (czy cus) ze jak sie za duzo podkreci to plyta sama resetuje procka do defaulta. No a nam pozostaje tylko ccmos.

ja chyba jeszcze nigdy nie uzylem cmosa bo przeciez po chyba trzecim resecie plyta sama resetuje proca, tak jest przynajmniej u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba jeszcze nigdy nie uzylem cmosa bo przeciez po chyba trzecim resecie plyta sama resetuje proca, tak jest przynajmniej u mnie :)

Hmm.. a to ja nie znaju :)

Sprawdze to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sęk w tym ze problemow nie ma prawie zadnych a kreci sie zachepiscie :D

Swoja droga szkoda ze nie ma takiego czegos jak w epoxach Watch Dog Timer (czy cus) ze jak sie za duzo podkreci to plyta sama resetuje procka do defaulta. No a nam pozostaje tylko ccmos.

KyCoL :lol: hhaahahh dobre

Nie wiesz o tym ,że jak za dużo wykręcisz to podczas uruchamiania trzymasz insert - i wszystko wraca do poprzednich wartości (tylko to z zakładki Softmenu) a z Epoxami to idz do d....

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry że się wetnę ale mam jedno spostrzeżenie :

po liczbie postów w tym temacie widać, że jeden z użytkowników tej mobo to moderator, wiedziałem zanim zajrzałem. bo przyklejać temat gdie prze miesiąc przybyło "aż" trzydzieści kilka postów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sęk w tym ze problemow nie ma prawie zadnych a kreci sie zachepiscie :D

Swoja droga szkoda ze nie ma takiego czegos jak w epoxach Watch Dog Timer (czy cus) ze jak sie za duzo podkreci to plyta sama resetuje procka do defaulta. No a nam pozostaje tylko ccmos.

KyCoL :lol: hhaahahh dobre

Nie wiesz o tym ,że jak za dużo wykręcisz to podczas uruchamiania trzymasz insert - i wszystko wraca do poprzednich wartości (tylko to z zakładki Softmenu) a z Epoxami to idz do d....

 

 

pzdr

W abicie ins nie działa ....

Ale jest z tym uruchamianiem że za 3 razem sam wraca do normalnych ustawień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho Ho, 2tyg. nie mialem kompa a tu prawie mnie ominela taka teamoza :D , jak powstanie cos takiego to chetnie wezme w tym udzial, bo jestem szczesliwym posiadaczem KD7 i poki co nie zamierzam zmieniac tej mobo (chyba ze na ABITA na KT600 :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ten wątek zaczyna podumierać, to podzielę się z wami czymś ciekawym odnośnie seri KD7.

 

Znacie coś takiego jak OTP issue ??

 

To częsta dolegliwość płyt z serii KD7.

 

Objawia się to tym, iż mobo zdycha i nie wstaje bez wyraźnej przyczyny.

Okazuje się, żę mobo jest OK.

Problem polega na wystąpieniu błędu w obsłudze zabezpieczenia termicznego.

 

Rozwiązaniem jest włączenie na moment mobo bez procesora !!

Po takim zabiegu system OTP się restartuje i mobo powinno ruszyc !

 

Więcej - tutaj !

@KyCoL nasze moba chyba właśnie to spotkało !

Dlatego nie podano co naprawili - nic !! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tym teamem bedzie on utworzony a moze juz jest? Bo ja troszke nie w temacie bo dawno mnie tu nie bylo:)

N razie po prostu mam tyle pracy iż na nic nie znajduję czasu. Może po prostu będziemy ten temat podrzymywać i w nim zapisywać wszelkie info o naszych płytach, spostrzeżenia i uwagi, no i osiągi rzecz jasna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam problem jakis czas temu krecilem proca fsb 190 i mnoznik 11.5, pozniej przez jakis czas lecialem na defaulcie 1700+, zmienilem ze dwa razy bios najpierw CY, pozniej DN (ale ten mi nie pasowal) wiec wrocilem do CY i teraz jak komp sie odpala do 190x10.5 a kazdy nastepny mnoznik nie startuje (dziwne jest to, ze jak zapodam jakies standartowe ustawienie proca typu 2800+ (333mhz) to bez problemu startuje. Macie jakies pomysly na to co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim napięciu jak masz proc może się zacząć wypalać z czym możesz mieć do czynienia. Sprawdź lepiej czy przy jakimkolwiek ustawieniu biega jeszcze na 2300, bo jak nie to długo Ci on już nie posłuży - no chyba że będziesz słabo kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam caly czas takiego napiecia (szalony nie jestem) co do proca to biega spokojnie na 2280mhz na 190x12. Problem w tym ze to wyglada tak jakby proc czy plyta nie reagowala na zapodawanie mnoznika x11 i x11.5. Zupelnie tego nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to nie ma ktorys z was chlopaki KD7 z radiatorem ZALMANA na mostku polnocnym??? Ciekawi mnie to bo kumpel mial na RDA+ tego nizszego zalmanka pazywnego (zolty) i wszystko chodzilo bez problemu a u mnie po podmiance oryginalnego pseudokulerka na NB na pasywnego ZALMANA (tego wyzszego niebieskiego) temperaturka przy fsb133 w biosie podaje 56st.C i radiator przy podstawie jest goracy po podniesieniu fsb w okolice 185-190 temperaturka pewnie osiagnie conajmniej 60st.C (caly czas mowie o odczytach w biosie. Czy to zdrowe dla plyty na dluzsza mete? Jak sie objawia przegrzanie NB i jakie moga byc tego skutki? No i w koncu jaka jest gorna granica dla NB na KT400??? Moze ktos tutaj odpowie mi na te pytania bo zapodalem temat na forum "sprzet" i nikt sie ne odezwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ... panowie a mianowicie sciagnelem sobie Program do aktualizacji biosa ze stronki abita ...

 

posiadam plyte ABIT kd7-e po zaktualizowaniu biosa KOMPLETNIE nic sie nie zmienia no moze poza tym ze data biosa jest inna ...

 

nawet ustawienia po restarcie sa identyczne jak na starym biosie ...

nie ma dodanej obslugi XP 3000 ... wszystko jest po staremu ...

 

co to moze byc ?? wy rowniez aktualizujecie tym programem z poziomu WINDOWS ?

 

jak wy widzicie twen problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ... panowie a mianowicie sciagnelem sobie Program do aktualizacji biosa ze stronki abita ...  

 

posiadam plyte ABIT kd7-e  po zaktualizowaniu biosa KOMPLETNIE nic sie nie zmienia no moze poza tym ze data biosa jest inna ...  

 

nawet ustawienia po restarcie sa identyczne jak na starym biosie ...  

nie ma dodanej obslugi XP 3000 ... wszystko jest po staremu ...  

 

co to moze byc ?? wy rowniez aktualizujecie  tym programem z poziomu WINDOWS ?  

 

jak wy widzicie twen problem ??

wiekszosc ludzi (chyba) aktualizuje z poziomy Dosa, ja zmienialem z CY na DN i zmiana byla :) (tzn przybyla jedna funkcja do programowego chlodzenia procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to nie ma ktorys z was chlopaki KD7 z radiatorem ZALMANA na mostku polnocnym??? Ciekawi mnie to bo kumpel mial na RDA+ tego nizszego zalmanka pazywnego (zolty) i wszystko chodzilo bez problemu a u mnie po podmiance oryginalnego pseudokulerka na NB na pasywnego ZALMANA (tego wyzszego niebieskiego) temperaturka przy fsb133 w biosie podaje 56st.C i radiator przy podstawie jest goracy po podniesieniu fsb w okolice 185-190 temperaturka pewnie osiagnie conajmniej 60st.C (caly czas mowie o odczytach w biosie. Czy to zdrowe dla plyty na dluzsza mete? Jak sie objawia przegrzanie NB i jakie moga byc tego skutki? No i w koncu jaka jest gorna granica dla NB na KT400??? Moze ktos tutaj odpowie mi na te pytania bo zapodalem temat na forum "sprzet" i nikt sie ne odezwal.

u mnie bylo identycznie po zalozeniu Zalmana (zoltego) dlatego zapodalem na niego wentyl 40mm @7V i temp spadla z 60* do 45* :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOże głupie pytanie ale:

POwyżej 201 mam na płycie problemy z agp - apg tearing. Stąd pytanie. Z czego dokładnie wynika to zjawisko. CZy jest ono bezpośrednio uzależnione od samego chipsetu, czy więcej czynników na to wpływa. Czy samo poprawienie chłodzenia chipsetu może wpłynąć na zmniejszenie tego zjawiska? Na 100 % jest to ptoblem z agp bowiem prime przy tych np. 202 jest 100 % stable.

 

Po drugie samo poprawienie chłodzenia chipsetu może wpłynąć na stabilność przy większej magistrali przy cpu decode na fast, a mówiąc prościej: teraz na fast mogę max mieć ok. 188-190, czy po zmianie chłodzenia chipsetu mogę liczyć na np. 192?

 

A ewentualnie co by trzeba było w płycie poprawić by ciągnąć np. 200 na fast?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial sie wypisac z teamu bo moj KD7 odszedl do krainy wiecznych lowow :( Sluzyl mi wiernie az sie przesluzyl i zdechl. Z bolem serca zegnam to wierne mobo ktore tyle przeszlo i zastepuje je NF7-S ktore mam nadzieje przejdzie wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam Beton ile masz daną teraz magistralę? Bo jak tylko znajdę trochę czasu i u siebie ten bios sprawdzę. Może się uda wówczas dać magistralę ok. 203-205 zamiast 201 :? BO te 201 chodzi non stop bez jakiegokolwiek zająknięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to?

Dołączona grafika

 

Tylko powyżej 205 chyba kontroler hd się zaczynał sypać stąd rozmazanie na dole ekranu. Ale win ładował się bez najmniejszych problemów. Grawa niestety już na pci, bo agp powyżej 201 zaczyna odmawiać współpracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oczywiście masz dany fast command rate na normal???

Bo jak masz to niestety nic nie pomogę.

 

U mnie na fast działa do ok. 188-190. POwyżej już tylko normal i do tego powyżej 186 musze timingi ramów z 2-2-5-2-1 zmianiać na 2-2-5-3-2 :cry:

 

Pamięci oczywiście masz na max dane czyli 2,85V (realnie u mnie 2,9V)

 

A dysk nie padnie bo jest twardy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...