Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna "boli" mnie konwencjonalny HDD w moim laptopie.

Zastanowiłem się dlaczego nikt nie wymyślił takiej przejściówki z napędu optycznego na dysk 2'5".

Problem zwiększenia wydajności dysku by zniknął.

Napędy optyczne są coraz mniej używane (mój akurat jest zepsuty :) )

Szukając w necie natknąłem się na rozwiązanie OptiBay dedykowane dla Mac'ów.

Urządzenie o którym marzę :) ale jak to z apple bywa - cholernie drogie (100 usd).

Czy spotkał się ktoś z czymś podobnym dla noteboków?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do specyficznych modeli Acera były odpowiednie zestawy do montażu dysku na miejsce napędu optycznego.

Coś takiego: caddys for notebooks widzę jednak, że do twojego modelu nie ma.

Sprawę SSD dawniej w swoim Acerku rozwiązałem tak, że HDD poleciał do kieszeni zewnętrznej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrec swoj naped z laptopa, pomierz co trzeba, rozrysuj to z wymiarami zaczepow i poszukaj kogos kto ma dostep do pleksy i lasera. 30 min roboty, koszty minimalne i sprawa zalatwiona.

Biorac pod uwage ceny z linka wyzej plus koszty wysylki to za 100 zl kazdy kto ma dostep do lasera ci to zrobi. A jak grzecznie poprosisz to taniej. Ja bym to zrobil za 50 zl ale zwolnilem sie z mojej zciach!ej firmy ^^

Edytowane przez dw10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...